Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Fiat Stilo - fabrički CD changer

Recommended Posts

...Nabavio sam pre neki dan fabricki CD sharzer za Stila,izvadio konzolu(kas) i povezao iza sa jednim jedinim kablicem.Dobio je napajanje i prima diskove i sve ali problem je u tome kako prebaciti na konzoli na CD da bi mogao da emituje diskove iz sharzera?Ako neko zna nek pomaze :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacivanje treba da ide sa SRC, na CD i na kas, 1 ili 2 puta kad pritisneš.

Ako nemaš ništa u oba uređaja onda neće da prebaci.

Ali mislim da je problem kod tebe što tvoj uređaj ne konstatuje CD sharzer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kcJfr.jpg

Iz uputstva "Stilo-sound system", cisto da vidis sta treba da ti ispise na displeju (ako ti je od ikakve pomoci). Po tvom opisu ocigledno je da centralna jedinica uopste ne vidi sarzer (ispisuje samo poruku za kasetofon, NO TAPE)...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pokusao sam sve i naravno sa diskom unutra ali kao da konzola i neprepoznaje sharzer.Pokusacu jos neku varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam druze unosio nikakav kod jer ne znam kako, ali verovatno i to ima veze jer konzola uopste ne prepoznaje sharzer. Ako ti znas kako onda pomagaj :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad ga povezes prvi put, trebao bi ti zatraziti Code kad pritisnes SRC. Ne znam stvarno, jesi li siguran da si dobro povezao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cd sharzer ima samo jedan kablic koji ide pozadi na konzolu.Kada sam ga prikacio dobio je napajanje primao diskove ali nikako nije prebacio na CD.Nemam pojma sta vise da pokusam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te čovek pošteno pita, šta će ti CD changer pored živog nam milijardu puta praktičnijeg xcarlinka. Po oglasima sam gledao cd changere za slične novce i baš sam se pitao ko te stvari kupuje i zašto ? Zar je lakše srezati 10 CD-ova od kopiranja MP3 fajlova na jednu SD karticu od 300 dinara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to uredu ljudi ali mp3 ne moze da bude nikad kao original CD samo iz tog razloga.Pokusacu jos neku varijantu kod likova koji se bave dekodiranjem e ako i oni nista ne mogu da urade odustajem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A audio sistem u Stilu je toliko moćan da je moguće čuti razliku između MP3 i CD, pogotovo dok JTD brekće. :D

Moj savet je da to tapneš za koliko god i doplatiš za xcarlink.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ja idem sutra da mi isto to cudo nameste jer zeza i ovaj regularni, a taj nisam uspela da namestim isto kao i ti, pa cu ti javiti cim provalim sta je , isti problem i kod mene :)od kako sam kupila auto bakcem se sa tim pa onda i zaboravim a sutra vala cu da resim i to , sad sam se zainatila, kad ga vec imam e ima i da radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ja idem sutra da mi isto to cudo nameste jer zeza i ovaj regularni, a taj nisam uspela da namestim isto kao i ti, pa cu ti javiti cim provalim sta je , isti problem i kod mene :)od kako sam kupila auto bakcem se sa tim pa onda i zaboravim a sutra vala cu da resim i to , sad sam se zainatila, kad ga vec imam e ima i da radi :)

Dogovoreno javi sta si uradila :))

Ma ima da proradi ili cu da ga bacim :))

A audio sistem u Stilu je toliko moćan da je moguće čuti razliku između MP3 i CD, pogotovo dok JTD brekće. :D

Moj savet je da to tapneš za koliko god i doplatiš za xcarlink.

Brate ne znam vise mozda cu to ipak i da uradim.Uglavnom hvala za savete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:realmad: ne radi ono cudo od sarzera , skviknuo je , polomljena mu je neka plastika unutra , nesto sto cika majstor zove osigurac neki , kaze tako je lose na svim a sad se najozbiljnije razmisljam da uzmem ono cudo sa sd karticom i flesom , zaboravih kako se zove, valjda je to xcar link, elem navodno je to 120 eura , pa ima da ga ubudzim do ovog cuda ili da menjam celu policu , nisam jos smislila. U svakom slucaju, kazu da su im ti sarsezi bas losi i da ono sto moze tu da se ugradi je isto bzv kao i ovaj fabricki a prilicno kosta, a za ovo drugo je fora da se samo pakuje na karticu ili fles a folderi da se nazivaju CD1 , CD2 i tako redom da bi prepoznao (imitira sarzer) a unutar foldera mozes da stavis sta hoces. I navodno naj radi sa karticom do 4 GB.

Ako neko zna nesto o cenama za xcar link nek javne a i ako ima iskustva sa ovim takodje

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fabricki kasetofon u Stilu i kupio sam CD changer koji hocu da povezem na radio. Kada sve prikljucim trazi mi kod, nasao sam kodove i ukucao, ali posle toga mi je ispisao na displeju CDC wait 1:00. Sacekao sam sat vreme, ponovo upalio cd changer i opet mi je to pisalo. Iskljucio sam sarzer, posle sat vremena ga opet prikljucio na radio i opet mi ispisuje tu poruku. Da li neko zna o cemu se radi? :unsure:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bio dobar kod izgleda. Nasao sam 2 koda. Taj jedan sam ukucao, ali nisam dobijao nikakvu poruku ni da je dobar, ni da nije. I samo to cdc wait 1:00 i tako stoji. Da budem siguran, kada ukucam kod npr 2242, koje dugme posle pritisnem da bi prihvatio kod? U pitanju je stilo fabricki kasetofon. Negde sam procitao da stisnem posle ukucavanja koda broj 5, negde source button, negde dugme za pretrazivanje. Jel zna neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenio sam original kasetofon sa drugim i sada mi original sanzer ispisuje stalno da sacekam jedan sat i tako u krug na kasetofonu --- ne da mi da uopste ubacim kod sanzera , da li je neko imao ovakav problem i sta je resenje , da otkacim sanzer na neko vreme pa da probam ponovo ili nesto drugo ........ unapred hvala na odgovoru ...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...