Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Čuvajte se crnih automobila

Recommended Posts

brabus%20vanish%20111.jpg

Stručnjaci sa Univerziteta Monas u Australiji ispitivali su 850.000 saobraćajnih nesreća i došli su do rezultata da su automobili crne boje najčešće učestvovali u incidentima. Recimo, tokom dana mogućnost da bude učesnik saobraćajne nesreće veća je za 12 odsto kod automobila crne boje nego kod belih, dok se tokom večeri procenat penje na čak 47 odsto. Posle crnih, najopasniji po vozače su automobili u sivoj, srebrnoj, plavoj i crvenoj boji. Na drugoj strani, najbezbedniji automobili su ofarbani belom, žutom i zlatnom bojom.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi ali meni su najproblematicniji tamno zeleni automobili, perifernim vidom ih ne registrujem uopste i jedina dva tudja automobila koja sam ogulio na parkingu su bili yugici te boje... 'bem ih u boju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi ali meni su najproblematicniji tamno zeleni automobili, perifernim vidom ih ne registrujem uopste i jedina dva tudja automobila koja sam ogulio na parkingu su bili yugici te boje... 'bem ih u boju :lol:

E dobro,da znam da ne parkiram pored tebe :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo, pomeri se s` mesta, pomeri kola sa parkinga, ma namestaj bre iepomeraj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ja sam zvanicno bezbednjak, josh jedan plus za beli stilo :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbolje svaki deo auta = druga boja...tako niko nije ugrozen a veoma je primecen. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar uopšte nije naivna. U nekim američkim državama je čak registracija skuplja za problematične boje, a priča, barem za mene, uopšte nije nova. Doduše, to nije razlog što vozim beli auto, i što mi je i prethodni auto bio bele boje, prosto srećna koincidencija. Što se Stila tiče, meni je ubedljivo najbolja ona tamno siva, njom sam apsolutno oduševljen, ali sa druge strane, bela boja je višestruko praktičnija, meni ponajviše zbog niže temperature pod direktnim suncem (imamo i crni auto u kući - fuj koliko je to vruće, još od marta se ne gasi klima, pa maltene dok sneg ne padne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nemaju sta da rade pa izmisljaju neke gluposti znaci i ja sam u rizicnoj skupini :rtfm:

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokoni neki strucnjaci... :dizzy:
Fabricki styling, Harlequin Edition.

Mislila sam na strucnjake iz prvog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevodio sam neke inernet stranice drugu za diplomski na fakultetu jos pre par godina i tada sam se prvi put sreo sa ovom pricom i mogu vam reci da nije ni malo naivna! Zemlje beneluksa posebno prednjace u povecanju bezbednosti na putu i svim tim stvarima. Ovo oko procenata razlicitih boja se dobija iz statistickih podataka o saobracajnim nezgodama kao i brojnim istrazivanjima pa je zato jos odavno donet zakon da se u zemljama EU vozi sa upaljneim svetlima i po danu radi povecanja vidljivosti svih ucesnika u saobracaju. Ne mogu da se setim vise ali bilo je puno primera, analiza i svega jos po pitanju bezbednosti i mogu vam reci da kada se sve to tako lepo obrazlozeno procita itekako ima smisla. Medjutim, kod nas je problem sto imamo lose puteve, stari vozni park, losa zakonska resenja pa skoro nista od toga nebi moglo kod nas da se primeni! Ali valjda hoce, jednog dana! Setite se samo komentara kada su u C.Gori svetla postala obavezna i po danu, a evo sad i mi ih koristimo, Neke stvari na prvi pogled mogu da zvuce ili izgldaju banalno ali to nije uvek slucaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites
U Turkmenistanu zabranjeni crni automobili

 

gurbanguli.jpg

 

Predsednik Turkmenistana Gurbanguli Berdimuhamedov zabranio je crne automobile iz sujeverja, a carinici od skora odbijaju prijave za uvoz vozila s tom ''zloslutnom bojom'', prenosi agencija Ria novosti. Carinici kao obrazloženje za odbijanje uvoza crnih automobila navode da je bolje kupiti beli automobil jer ''bela boja donosi sreću, za razliku od zlokobne crne''. Predsednik se od sada vozi u belom automobilu i limuzini. Više od 100 visokih zvaničnika Turkmenistana sledi predsednikov primer, dodaju Ria Novosti.

Berdimuhamedov je takođe zabranio automobile sa zatamljenim staklima, kao i personalizovane registarske tablice. Turkmenistanska vlada naredila je prošle godine građanima Ašgabata, glavnog grada, da uklone klima uređaje jer su ''suviše ružni''. Predsednik je takođe naredio gradskim vlastima da glavne zgrade prekriju belim mermerom, radi ''ulepšavanja''.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar uopšte nije naivna. U nekim američkim državama je čak registracija skuplja za problematične boje, a priča, barem za mene, uopšte nije nova. 

 

I u Kanadi je tako, vlasnike auta koji imaju jarke boje smatraju za temperamentnije vozače, čitaj agresivnije i samim tim osiguranje za takva vozila je mnogo skuplje. To su uradili nakon neke analize saobraćajnih udesa gde se pokazalo da krivci imaju većinom auta sa crvenom, žutom bojom i sličnim jarkim bojama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...