Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Quote

 

Meni mirise da taj majstor nije ni menjao ulje, nego lupio da tu staje 4 litra ulja i  to je to. Zamenio samo filter ulja koji je 300 din, malo dolio sto je curilo dok je zamenio filter i to je to. Viljusku garant nije dirao,a terao je auto na optiku eto cisto da ga manje grize savest, a o filteru goriva necu ni da pricam.  I mozda je zamenio plocice...moozda. 

Bas me zivo zanima sta (ni)je zamenio. 

 

 

Kolega iz par postova iznad je sve pogodio vala svaka mu snajka dala...dakle ukratko bio sam veceras kod "majstora" i sve mu lepo i kulturno rekao sta je odradjeno sta nije..prvo se 5 minuta cudio kako jbt znam da sam ti zamenio sve sto smo rekli...onda ja izvadio tel i pokazao mu slike...ide sledeca prica auuuu jbt to mora da je onaj mali zajebo (koji sad mali kad radis sam !!!) Onda sledeca faza ma evo ti pare nazad meni se ovo nikad nije desilo ( sta brate ti se nije desilo da neko koga zajebes provali to )...i onda zavrsna faza vatanje za glavu i 25 puta pa izvini pa znamo se pa ne bi ja pa brate pobratime ...c c c gledam cutim i ne nerviram se cekam sta ce da smisli...i onda dogovor dodji sutra pred tobom cu da zamenim sve cak i onaj deo sto si video da ti crko a ja nisam (manzetna).dakle ludilo...e sad ja cu otici to da zavrsim i to je sve od mene zauvek smo zavrsili...e sad mene kopka dal uopste treba ta desna viljuska da se menja ja u voznji nisam nista primetio da krcka lupa ili vuce sta vec treba kad je neispravna...☺☺☺ eto ljudi svasta covek vidi u zivotu pa i majstore koji ugradjuju nepostojece filtere klime i viljuske....pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže ili si lud ili jaaako doba? Trebao si mu uzeti pare nazad i ċao. Nagrada mu je što je prošao bez batina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam flegma sam teska...ne znam ni da se svadjam zato imam zenu to ona radi umesto mene ☺ ja gledam da radim i zivim posteno da bi mi se tako i vratilo .tako da zavrsim ovo sto je ostalo i dovidjenja odo kod drugog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi mu uzeo pare nazad. I ne samo to. Nego bi sve to sto je trebalo da odradi, sto mu je i placeno, trazio da odradi opet izpocetka na moje oci. A kad sve uradi da moli boga da mu okasta 32-ka ne zavrsi u usta!

Napisi o kom servisu se radi da se i drugi ne zaj.ebu slucajno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva, 1 od 10 nije takav. 9 njih gleda kako ce nekoga da prevare, a mislim da su najgori oni sto centriraju trap. Zato ja sve sam ili kod majstora sa debelom vezom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedji stvarno svaka cast sto je odvojio vreme da pomogne kolegi, zao mi je sto su se sumnje potvrdile, ali i ti Shortee si dobro odreagovao sto si ovde napisao sve, da nisi ne bi se to ni resilo. Za dunstera nemam reci, odlicno je prosao sto je zavrnuo coveka tvog temperamenta, ooodlicno je prosao sto je morao samo da zameni naplaceno! Bez vaspitnih mera!

I ja sam flegma, ali toliko je nervoze u danasnje vreme da ne znam kako bih odreagovao u toj situaciji, pa nismo bre tolike ovce!

 

To rade i veci servisi, pisao sam vec o mom iskustvu u BeoCar-u na Novom Beogradu, otisao da zamenim paknove i posle skoro godinu dana skinem dobose da dostelujem rucnu kad ono sa jedne strane novi paknovi i polomljen lim stelera, a sa druge strane stari paknovi!

 

Ja bez trunke sumnje smem da ostavim auto samo na dva mesta u Beogradu, kod Gorana i kod Mikija. A valjalo bi da napises o kom majstoru se radi, zbog ostalih.

 

Sada si nesto naucio, sledeci put samo trazi skinute delove u gepeku, kod drugog majstora naravno. I da, neka ti zameni tu viljusku, posteno si je platio, a tvoju uzmi, nemoj da mu ostavljas jer ce je nekome ugraditi kao novu! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/25/2016 at 9:43 PM, pedjabj said:

11.jpg

 

Gde nađe Filtron da staviš ? Vidi i to izbaci sa vozila.

I na kraju napiši koji je servis - majstor u pitanju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, hvala vam na lepim recima, ali mene u ovoj prici nemojte da uzimate, ja sam nebitan...Meni je drago sto sam mogao da pomognem.

I meni su mnogi izlazili u susret, i ovde u Beogradu i na jugu, u Prokuplju...Ne bih da nabrajam, jer cu sigurno nekog izostaviti.

Ali sam shvatio da nas nesto povezuje i sve clanove smatram svojim prijateljima.I napokon, drago mi je sto sam i ja nekome nesto ucinio.

Mislim da na taj nacin forum dobija potpuni smisao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: U potpunosti se slazem :thumbup:

 

Inace bih i ja kao i @shortee skroz lagano i opusteno otis'o i rek'o da sve to na moje oci zameni. Naravno nikad vise ne bih otis'o kod njega i svima bih preneo kako je servis los i da ga zaobilaze jer "Dobra vest putuje brzo a losa jos brze".  Ne vredi svadjati se i gubiti vreme na budale ;) valja nam sacuvati zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar sta mi je pricao sinoc majstor kaze sipao sam ti 3.8 L ulja zato sto sam ti stavio kratak filter a da sam stavio duzi islo bi svih 4L ??? Ne znam upetljo se covek u svoje lazi ili mu tolko trebaju pare pa mu sad glupo sto sam ga provalio itd..inace servis ne znam koje je ime covek je zoran i radi u mirijevu i posto nema reklame verovatno je divljak ne placa poreze itd...ja ne zelim da se svetim vec samo da zavrsim ovo sto sam trebao da uradim i da ga ne vidim vise...ima toliko drugih majstora da me zajebu on je svoje odradio...☺☺jos jednom hvala pedji na vremenu i sto me je naucio necemu za sat vremena ,sad znam sta je manzetna ,filter itd xaxa i hvala svima sto me podrzavate nadam se da cemo se videti na nekom flcs okupljanju da me zajebavate malo ☺☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto momci sad znate da ima filtera kolko oces i kolko ulja staje...mozda je moj punto iz japana tamo rade takve filtere i sipaju tolko ulja...ma pusti meni to sve sad postalo smesno kad se neko upetlja u svoje lazi pa maze jos dublje i nece da prizna jesam zajebo sam te evo pare izvini morao sam itd..to je po meni postenije nego lagati jos...uglavnom pedja mi preporucio neke majstore iz munzea ali ja cisto da pitam jel ima neko nekog sa vozdovca i okoline da preporuci ...pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2016 at 10:41 AM, ivan.ik said:

Gde nađe Filtron da staviš ? Vidi i to izbaci sa vozila.

I na kraju napiši koji je servis - majstor u pitanju .

 

Da li ste nekada imali problem sa Filtronom...naravno osim ako se ne montira pogresan?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2016 at 11:54 AM, shortee said:

E...uglavnom pedja mi preporucio neke majstore iz munzea ali ja cisto da pitam jel ima neko nekog sa vozdovca i okoline da preporuci ...pozdrav.

 

Imas u Fiat servis u Zemunu kod kolege @Goran Zemun, imas na Dedinju Ivana itd. Svakako prolistaj temu o iskustvima sa serviserima pa je izbor na tebi gde ces i kod koga otici sledeci put.

Inace, ne gine ti zajebancija na FLCS okupljanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali ljudi. Baš sa filterom ulja.

 

Quote

Filtron je đubre.

Kupio sam ga jednom za neku Omegu A što sam imao i autu je trebalo 5 sekundi da ugasi lampicu ulja sa istim filterom (letnje vreme bilo a sipano 10w40 u Omegu A 2.0 8v) da bi mi jedan iskusan opeldžija ukazao na činjenicu da jednostavno zamenim filter da uzmem neki kvalitetniji i biće sve ok. 

Tako i bejahu... zamenio filter i lampicu je gasio skoro pa instant kad se upali auto.

 

Vincent imao ako se dobro sećam  sa filterom goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom stavio Filtron i nikakvih problema nisam imao, ali sam isto tako ovde procitao da je djubre i posle toga sam ga uvek izbegavao, ali opet kazem, nikakav problem nisam imao (a da sam toga svestan)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možemo da napravimo mali test. 

Svako da donira po jedan filter , može i stari , da se iseče i vidi sadržaj. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka tebi cast druze na tim "celicnim" zivcima...Moja preporuka ti ide za servis Goran kao sto ce i vecina reci,a kao blizi servis mozes otici u servis Laki u Zarkovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko prece naokolo blize :)

auto odrzavam kod @Goran Zemun , prvo sto znas da stoji servis iza delova koje je ugradio i samog rada, a cene su razumne. Ako zelis delove koji su zamenjeni mogu da spakuju u gepek. 

Radio sam veliki i mali servis kad sam kupio auto, i nedavno posle godinu dana opet mali servis, u medjuvremenu par drugih stvari (set kvacila i zamena cilindara brava).

 

Neposredno pre ovog poslednjeg redovnog servisa naisao sam na nekog "majstora" na Zrenjaninskom putu  gde je sva zamena besplatna ako kupim delove koje on drzi i koji su original provereni. Aj rekoh da vidim o cemu se radi, pozovem i oni potvrde da je cena delova oko 5500-6000 rsd uz besplatnu ugradnju. Proverim u prodavnici koja prodaje Fiat delove u Bulevaru Kralja Aleksandra, kazu cena filtera i ulja oko 3700rsd. Zahvalio sam se na ponudi i kod Gorana uradio servis za iste pare kolko su kostali delovi sa besplatnom ugradnjom kod "majstora". Uz sve to imas servisnu knjizicu, proveren servis koji ima licencu za svoj rad, i garanciju na delove i rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...