Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

@pedjabj..jesam iz istog smo kraja...centriran je trap ima neka lista levo desno ovo ono bez cene kolko kosta...viljusku pretpostavljam da vidim kad navijem skroz tocak na desno jel tako? Plocice jedino da skidam tocak e ne znam za filtere znam da ima neki u kabini sto se vadi tu negde kod desne noge nesto ☺☺☺ ma sta kad sam glup treba me *ebati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mirise da taj majstor nije ni menjao ulje, nego lupio da tu staje 4 litra ulja i  to je to. Zamenio samo filter ulja koji je 300 din, malo dolio sto je curilo dok je zamenio filter i to je to. Viljusku garant nije dirao,a terao je auto na optiku eto cisto da ga manje grize savest, a o filteru goriva necu ni da pricam.  I mozda je zamenio plocice...moozda. 

Bas me zivo zanima sta (ni)je zamenio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee Znas li one garaze kod doma za nezbrinutu decu?Mozemo se tamo naci, jer mi tamo buraz ima garazu.Nikome ne smetamo i natenane pogledamo...Ponesi spisak sta ti je radjeno i 90% moze da se proveri.Mozemo za vikend, taman dolazi kako treba.Bitno da je dan i da je suvo.Ostavi mi broj na pp.Ili ako si u strahu od amatera (mene), mogu te odvesti do mog majstora koji za ovu proveru sumnjam da ce naplatiti.Upoznas ljude i posle mozes kod njih da ides po potrebi bez ikakve bojazni.U svakom slucaju, tu smo, forum i postoji da se pomazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo se shortee i ja nasli, naoruzani da napokon saznamo sta mu je majstor zamenio...

Imali smo relativno ograniceno vreme, jer shortee nije imao samo mene kao "obavezu", te provera nivoa ulja nije dao odgovarajuci odgovor koliko je usuto u masinu...Stigao je sa dobre voznje autoputem, te je motor bio prevruc, ulje baceno celom duzinom meraca ulja.Provera svecica je takodje pala u vodu.

Ulje je delovalo svetlo tj. kao da nije podmazivalo duzi vremenski period.

Podignut auto, skinut desni prednji tocak i utvrdjeno da desna viljuska nije menjana (pogledati slike)...Naplacena je kao nova, te ili nije zamenjena ili od ocajne zastite kada je uspela za tri dana da ovoliko zardja. ^_^Pomislio sam da je remontovana (npr. Tejovic, ali i oni je ofarbaju u crno).Vidi slike.

1.thumb.jpg.7364f0cdb7efec386aa3a54f39782.thumb.jpg.3d7170b705903e6d5aff96862333

Ono sto mi potvrdjuje da se lik nije bavio ovom stranom (ne mogu ga nazvati majstorom) je i to sto pri eventualne "promene" viljuske nije primetio da je manzetna do tocka pukla i da je sve masno.Vidi slike.

3.thumb.jpg.9509e8fdd616a56c96c1ad51a2aa4.thumb.jpg.8bf4445a938f99e96444862bebc3

Plocice su proverene i debljina mi se cini dobra...Ono sto me buni sto je zadnja strana plocica zardjala, sa izbrisanim slovima (kao da su polovne, sa dobrim mesom).Mozda se tripujem, ali mozda mesa treba da bude malko vise.Zato sam i slikao, kako bi dobili pomoc i na forumu.Proverili smo i levu stranu gde je sto se tice viljuske i plocice situacija identicna...Slike plocica, dve desna strana, dve leva strana...

5.thumb.jpg.1eb2a0611e08a5300e6e2224fb536.thumb.jpg.44bb5019ffd92436179aaad386f87.thumb.jpg.05b79239f2baed773a325dde28128.thumb.jpg.ea7e173c0a38a8e133d9eb47af3e

Proverili smo i filter vazduha i jeste zamenjen kao i filter ulja...Filter goriva nismo proveravali :-)

9.thumb.jpg.a058b99c0542407bf0ca6d242c8110.thumb.jpg.243c7aac9ebde6b27f39bd895e711.thumb.jpg.6398399bace63750cf50448c02a

Onda smo presli na kabinu i proverili filter klime...Sta da kazem?Nismo zatekli nikakav filter na njegovom mestu.

12.thumb.jpg.113cdf46649a6a6795a3537d2dc

Zakljucak: Bolje vi zakljucite, shortee je video da sam se nervirao, a mogu da zamislim kako je njemu.Ne mogu da razumem niti da opravdam majstora.Da li on planira i dalje da se bavi ovim poslom?Dace Bog da naleti na nekog ko nije tako dobar kao nas kolega.Tada i ako odluci da radi posteno, nece biti u stanju...

Shortee je rekao da ce danas do njega...Ne znam kako se prica zavrsila, sacekacemo njegov post.Pre pisanja posta sam mu poslao poruku na Viber, ali mi nije odgovorio.

 

 

 

 

 

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ja galamdžija/kavgadžija/bundžija!

 

Uh....svašta sam nešto napisao pa sam ipak obrisao....nije mesto...

 

Nivo moje razdraženosti u ovom trenutku a uzevši u obzir da ja nemam nikakve dodirne tačke sa prevarenim kolegom može samo da navede na zaključak u kakvoj bi se situaciji našao ''majstor'' u mom slučaju...

XY puta dokazano da ljudi/stoka reaguju na krajnje glasan ton, štetu po svoj novčanik i naposletku bol! 

Šta čovek ima da razgovara sa ovim govnetom?! Šta da mu kaže i šta da ga pita?!

Neko ko je u stanju da ovako ''posluje'' nema obraza.....sa njim se ne može dogovarati, razgovarati.....

Naravno da sve gore pomenute radnje dolaze u svrhu materijalne naknade.....mada i ova druga psihička je meni prilično važna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim i ja uspavljivao sam gremline ☺ prvo hvala kolegi na odvojenom vremenu i trudu otvorio mi je oci i naucio 10 stvari za sat vremena...nije bilo vremena za pivo ali nadoknadicemo to kolko sledeci vikend,morao sam da zurim posto sam danas i alarm sredjivao.e sad sve sto je gore napisano je istina i sve smo islikali vise puta...ja sam trebao oko 20h veceras da idem kod majstora medjutim javio se i rekao ajd sutra imam goste...ok mozda i bolje da idem sutra posto sam malko besan zbog cele danasnje situacije...uglavnom videcemo sta ce biti sutra ja cu mu sve otvoreno reci i pa cu vam javiti ...i definitivno menjam majstora kolko odma ...☺☺☺ jos jednom hvala svima pogotovo pedji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem mu miša oladio ga lik, da covek popizdi, bruka i sramota, zato ja uvek prisutan kad mi stručnjaci rade nesto na autu, sta god mogu radim sam, prevaranti na sve strane, da ga covek satre s govnjivom motkom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da se razracuna nego lepo sutra kad ode da mu kaze da stavi nove delove jer ono sto je "zamenio" nema veze s mozgom osim filtera vazduha i ulja. Znaci nov filter kabine, novu viljusku, nove svecice, kocione plocice i kad sve to zameni samo upali auto i ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih imao stomak da gledam govno toliko dugo da mi to namontira sve. A i tad ostavljam zaradu koju je neko pošteno mogao da ostvari...jok. 

Vrati pare (milom ili silom) a onda kod nekog drugog da prehrani svoju porodicu jer dotični ne zaslužuje da zarađuje.

I ne bi bilo loše da se napiše koji ''servis'' i koji ''majstor'' je u pitanju. Možfa neko još ide kod njega nesvetan greške...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je najbolje napisati koji majstor/servis je u pitanju i gde se nalazi da bismo ga u sirokom luku obisli.
I kolega @shortee pamet u glavu za drugi put i nauci oko auta barem to osnovno sto se golim okom moze videti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...