Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Kolege,juce radio mali servis na punticu,i naravno kad sam doterao kod majstora dogovor je bio uradi mali servis,al onda ona cuvena majstorska faca auuu pa ni ovo ne valja auuu pa tek ovo...ja reko ma baci ga u dunav briga me :D

e sad dakle promenjeno je sledece filter goriva,filter ulja ,filter vazduha,filter klime,4L ulja sipano,prednje plocice,prednja desna viljuska,svecice sve 4 ,uradjeno centriranje trapa.Sve ovo me izaslo oko 18K dinara,bez ruku to smo prebili preko nekog dela za komp nebitno...ostalo je jos da se sredi senzor pritiska grane posto se zbog njega auto gasi na nizbrdici i gusi na malim obrtajima

 

sta misliite jel ovo ok cena ili sam odran i kako bre ja da znam da je to sve zamenjeno :)

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to vam kazem...u pitanju je 1.2 16v punto mk2 kraj 2003....mislim da me lera za pare al kolko se razumem u svoj posao tolko se ne razumem u kola...uglavnom sve je to kao promenjeno ...e a za taj senzor pritiska grane cemo sledece nedelje kad mu dodje deo ne smem ni da mislim kolko to kosta ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da sipa 4l u 1,2 motor jer staje 2,8l sa filterom. Jedino ako je sipao koliko treba a ostavio ti kanticu u gepeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vreme da menjas majstora jer je ovaj tvoj jedini uspeo da zameni filter goriva na Puntu 1.2 i naspe 4l ulja u motor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha jos kaze ma nisi imo nista kad si ga doterao jedva dva litra u karteru sad sam ti sipo sve i jbg nista ti nije ostalo u kantici ☺☺☺ kolko sam ja glup majko moja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta vredi...sve se vraca u zivotu tako da ako me je zajebo i zaradio na meni ili nije promenio sta treba vratice mu se na drugom mestu 😈...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 

Možda je magarac stvarno nasuo 4l pa će da bude semering piški-riški!

A i slažem se sa @Dimitrijus svakako bih otišao do "majstora" i uzeo svoje pare nazad predočivši mu "suptilno" gore pomenute nebuloze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije svako stvoren da hvata budale za gusu.Ne kazem da je decko slab ili suvise mek, nego se neko posle toga jako lose oseca.Za budalu jeste batina, ali dzaba kada ti ne osetis nikakvu satisfakciju u vidu bola koju si mu naneo ili ako ne vratis novac za koji si zavrnut.

Prvi uslov je da zapises sve sto ti je rekao i sa jos jednim/dvojicom drugova (bez uvrede, ali bi bilo pozeljno da se vise razumeju od tebe u kola) odes do njega i zatrazis objasnjenje... Bez fizicke sile i povisenih tonova,naravno.Probas da se dogovoris i ako vidis nelogicnost trazis novac/deo novca nazad.

U slucaju da se sve izjalovi, kazes mu da ces mu pozvati komunalnu inspekciju.Ako radi na crno, ugasio ga je...ako radi legalno, nacice mu nesto u vecoj vrednosti nego da ti vrati deo novca. Ako ni tada ne pristane, zaista ga prijavis i zoves ih na svaka tri dana da vidis dokle se stiglo.I oni zaista reaguju i ako smo u banani drzavi.

Voleo bih da ti se to nije desilo, ali nauci da ides kod proverenih/preporucenih majstora.Novac je tu najmanja stavka, jer svaki (opet bez uvrede, ali sa tvojim znanjem) moze da te zavrne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa hvala na komentarima icicu ja sutra da se objasnim sa njim da vidim objasnjenje za 4L ulja i taj filter goriva koji nepostoji ☺ sto se tice ostalih delova ta prednja desna viljuska i plocice na prednjim tockovima su te cene otprilike sto mi je rekao (ap sport sam gledao) ,svecice isto....idem pa cu vam javim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, jesi li iz Jerkovica?

Gde si isao kod majstora?Mozes i na pp dok se ne dokaze drugacije...

Viljusku mozes odmah da vidis da li je menjana.Plocice takodje, kada skines tockove.Filtere takodje, bez tog za gorivo :-)...

Gde je centrirao trap?Kod sebe?Ili ga je terao i gde?Ima li racun.Mnogi posle zamene viljuske ne centriraju trap (i ako treba)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni sumnjao:)Hvala na informaciji .Cuo sam da ima nesto kod ili u rezervoaru kod punta a ja niti sam menjao niti video kod sebe.Vidim da je nasem kolegi majstor zamenio:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je bilo potrebe menjao bih ja to odavno, ali kada mi je nesto brljavila kazaljka za gorivo, skidali smo sve iz rezervoara, otvarali, nije bilo cak ni opiljaka...ili nam je gorivo fantasticnog kvaliteta, ili ovaj moj progura pa sazvace sve to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...