Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Tako je i pljeska je bila odlična... ti pitaj... zastava 10 ... 1.2 60ks 2007 bez klime... veliki servis... mali sam ja skoro odradio... plus pretres...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pošto me Buca pomenu da se oglasim.

Ja evo već godinu dana kod njih održavam svog stila i stvarno nemam ni jednu zamerku. Maksa je stvarno ok i korektan majstor, neće sigurno da te zezne i kaže npr to to to mora da se menja samo da bi ti uzeli pare.

Drug je pežo 307 terao kod njih na veliki servis: skf set + vodena pumpa + pk kais i spaner pk kaiša + ruke, ja mislim da je ispalo malo manje od 15.000. Garancija je 3 godine ili 50.000km, pa šta pre istekne.

A jednom kad sam bio u servisu pre mene je bio jedan cikica sa puntom 3, radio je komplet servis, veliki i mali, plus još nešto ako nadju.

Ako se ne varam, rekli su mu 18.000 za veliki, mali (ulje, filteri), antifriz, tj. Paraflu i kaiš neki što su videli da je ispucao pa preventivno da zameni. Ne znam da li je 18k bilo sa rukama ili samo za delove.

U svakom slucaju pozoves ih pa se raspitas ;) moja preporuka za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! U nedoumici sam sta da radim, pa mi je potrebno Vase misljenje. Kupio sam novi Punto 1.2 dynamic benzinac 2010. godine u oktobru. U fabrickoj servisnoj knjizici pise da zupcasti kais treba zameniti na predjenih 90.000 km ili za 5 god. bez obzira na kilometrazu. Ove godine se navrsava tih 5 god. a ja sam presao samo 32.000 km. Da li da poslusam proizvodjaca, pa sve zamenim, ili da konsultujem nekog majstora? Takodje, da li je neophodno menjati vodenu pumpu i spanere ? Nista ne pise za klinasti kais, da li da i njega menjam? Napominjem da za ovih 5 god. sve savrseno radi, menjani su samo svi filteri i ulje svake godine na predjenih 6.500 km. Unapred hvala na Vasem odgovoru. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica i kod mene...Samo sto imam desetak hiljada km vise.Veliki servis ti je zupcasti, spaner zupcastog, pk kais, spaner pk kaisa i vodena pumpa.Cenu delova cu postaviti ovde.Ruke na vise mesta se krecu oko 30€ ili 3500 din.Cena kod Gorana je 15000 sve.Znam, jer upravo radim veliki servis na sestrinom Z10.Ja planiram veliki ili pocetkom 2016 ili 2017 (ako do tada sve bude kao novo).Takodje male servise radim na godinu dana i prelazim manje od 10000 godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala Vam na brzim odgovorima. Samo mi nije jasno zasto vodena pumpa, ako normalno radi? Moze malo objasnjenje sta je pk kais? Da li da menjam i klinasti kais (ako to vec nije taj pk kais)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda pumpa za vodu i ne mora da se menja zbog male kilometraže ali opet da kasnije ne bude  ono čuveno "šta ako ..." bolje zameniti sve.  Mislim da 130-ak eura na 5 godina stvarno nije puno i treba i PK kaiš promeniti, ionako mu je cena oko 1.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam za to da se prolongira vremenski period ako se malo preslo kolima, ali ne treba preterivati i treba odraditi servis u potpunosti.Kada kazem prolongirati, mislim na maksimalno 6 meseci, do godinu dana.I to sa fabrickim setom.Sada kod sestre menjam na 55000 km ne fabrickog seta i mislim da mu je to maksimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo obecanih cena iz Kit Komerca:

Zupcasti kais Continental - 1690

Spaner zupcastog kaisa Ruville - 3600

PK kais Dayco - 960

Spaner PK kaisa Dayco - 3210 

Vodena pumpa Valeo - 3640

Ukupno: 13100

 

Kada sam vec kod Kit Komerca, redovno mi se desava da mi preko telefona daju jednu cenu, a u radnji drugu...Neki put je manja, a najcesce je veca...Znam da oni imaju iste delove raznih proizvodjaca i cena, ali cak i isti proizvodjac, a cena drugacija...sta i gde gledaju, pojma nemam...Inace su usluzni i ljubazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...