Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Tačno je vreme...

Cene delova imaš na sajtu AP sport, izabereš levo model auta i izađe ti spisak delova sa cenama za veliki servis. Ruke su ti od 60 do 100 EUR, zavisno od servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim dihtung glave na puntu 1.2 16v i imam problem Istezu se srafovi , vec tri dana ne moze majstor da zavrsi. Kupio sam nove srafove i opet isto. prvo su se istezala dva , pa onda cetri strafa. Kaze mi da kupim opet nove srafove glave. U cemu moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u šrafovima glave :D . Tačno se zna na koji moment se pritežu ti šrafovi, a ako se istežu, onda ne valja kvalitet samog šrafa. Zna se tačno od kog materijala se prave i kakav kvalitet moraju da zadovolje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi lepo u regularni fiatov servis i reši problem. Ima smisla otići u AP sport ili u Euro 07 za neki ne vitalni deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma vise sta je original , a regularni servis mi je na 300 km. Auto mi 15 dana sedi kod majstora u garazi. 14 srafova je rastego za broj. 6 su ok. Videcu u delti da sta imaju pa nek me oderu :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako treba da se stezu srafovi kod 1.2 16v. Ovaj moj majstor prvo stegne moment kljucem pa onda dva puta pod 90 stepeni < pa opet uzme moment kljuc i srafovi krckaju , ali ova 4 srafa nece. Ovo zadnje mi je sumnjivo zasto ih proverava da krckaju kad ne pise na srafovima . Ako ima neko neka objasni . Ne kupuju mi se srafovi po treci put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba tako otprilike, ovo su podaci za 8V:

stage 1 22 lbf or 30 Nm ft

stage 2 angle tighten further 90 degreese

stage 3 angle tighten further 90 degreese

tighterning order

8,6,2,5,10

7,3,1,4,9

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh temu konacno, ovo je moj Punto, samo dizel

Trebalo bi da odradim veliki servis jer ga jos uvek nisam radila od kad sam auto kupila. Posto sam ga terala kod raznih majstora za razne probleme, preveravane su mi kocnice, trap, pran motor, zamenjeno kompletno ulje, filter za ulje... E sad, ja pretpostavljam da se na velikom servisu rade jos nekakve razne stvarcice koje ja ni ne znam da postoje, ali posto se zaista ne razumem, treba mi savet.

Ima li neko preporuku gde da odradim servis i ako bi neko mogao ukratko da mi objasni po kom principu se servis radi, tj. jel majstor zameni sve sto treba da zameni pa ti na kraju ispostavi racun ili samo pregleda auto pa ti isprica sta ne valja pa biras jel hoces da menjas i kaze ti cene ili pak neka kombinacija ove dve varijante gde on odradi neke uobicajene stvari a za neke krupnije probeme prvo obavesti mene... hm.. valjda sve ovo zvuci konfuzno ali zaista nemam pojma nista.

I da li recimo, ako ja znam za neki problem, tipa 'auto mi i dalje radi delic sekunde posto okrenem kljuc da ga iskljucim' treba da napomenem majstoru ili taj servis ukljucuje bas sve sto bi moglo da ne bude u redu.

Da li ja njemu prvo ispricam sta je sve skoro menjano ili proveravano ili popralvjano pa da on zna da recimo ulje ne treba da mi menja ili se to u principu tako ne radi.

Bitno mi je da odem kod majstora koji nece da iskoristi cinjenicu da ja nemam pojma nista o automobilima jer se to prilicno vidi kad se ja onako pojavim kao zbunjena devojcica i pocnem da postavljam glupa pitanja :D

I naravno, otprilike koliko je to love?

Edited by jade_saibot

Share this post


Link to post
Share on other sites

za lovu ne znam da ti kazem posto jedan zavodljivi osmeh moze da promeni cenu mnogo :D

ali ti preporucujem servis goran ima i reklamu i adresu ofde :D na forumu

a nacuo sam da tamo postoji neko zensko s kojom mozes da popijes kafu i da se do mile volje ispricate dok goran obavi posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis veliki,ako se radi,radi se komplet,nema ovo je ok,moze da prodje itd,znaci,radis i ne mislis..

Menja se set zupcastog,pumpa za vodu(paraflu antifriz takodje),lin.kais,sa spanerima ako vozilo ima klimu,plus na to moze da se doda mali servis,ako nije skoro radjen.

P.S.Ne bi bilo lose,ako mozes da uradis servis sa originalnim delovima,sigurnije je i veca je garancija i duzi interval zamene(na vecoj km se radi sledeci veliki servis.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam juče odradio veliki servis, evo da podelim sa vama šta je odrađeno i po kojim cenama... Možda nekome i pomogne...

Linijski kaiš 1.000,00 Impex Auto DAYCO

Zupčasti kaiš 950,00 Impex Auto DAYCO

Vodena Pumpa 2.400,00 Impex Auto Valeo

Dihtung poklopca ventila 350,00 Impex Auto Italijanski

Motorno ulje 3 litra 2.250,00 Impex Auto Selenia 20 K

Filter ulja 550,00 --------------- UFI

Filter vazduha 650,00 Impex Auto FILTRON

Filter klime 650,00 Impex Auto FILTRON

Voda destilovana 3 litra 70,00 AP sport -----------

Tečnost za hladnjak 3litra 1.650,00 AP sport Paraflu UP

Ležaj špa. zupčastog kaiša 1.150,00 AP sport DAYCO

Ležaj špa. kanalnog kaiša 1.029,00 AP sport INA

Ruke: 2.500.00

Ukupno: 15.199,00

Inače, morao sam da menjam i vraćam neke stvari u prodavnicu jer su mi pogrešno dali.... da lisu mi duži filter za ulje, nego što je bio na motoru, pa sam ga vratio , jer je izduvna grana bila preblizu, pa mi moglo nešto da se ošteti, ako nabudžim ovaj duži, koji sam dobio...

Inače, zupšati kaiš je konstrukcijski tako glupo rešen, da moraš otkačiti celu stranu motora i podupreti ga dizalicom, da bi oslobodio kaiš i vodenu pumpu...

Pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam 30.000+ km sa mojim Zuntom sledi mi 3 servis (3 godisnji). Ugradio sam plin pre 2 nedelje takodje . Interesuje me sta mora da se menja na 30.000 sem stvari koje menjam svake godine filtera ,ulja i sl. Jel moram da obracam paznju koje motorno ulje koristim obzirom da se sada vozi na plin. Mislim da cu svecice morati da menjam i paknove najverovatnije... na sta trebam jos da obratim paznju? Koje filtere preporucujete cuo sam da su Knecht jako dobri ukljucujuci i filter klime sa aktivnim ugljem .

Ulje ne bih da menjam znaci ostao bi na seleniji 20k kao i ove tri godine.

Za svecice jos ne znam vidim dosta njih nude NGK . Verujem da je dosta vas preslo ovu kilometrazu pa me zanima sta ste sve menjali i koje delove od kojih proizvodjaca ste kupovali. Imam u planu da ugradim i daljinsko zakljucavanje , mozda neki alarm uz to.

hvala !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svecice pod obavezno, pogotovo sto si ugradio plin skoro. Sto se tice alarma i daljinskog, ubaci META i nema da brines (mislim da su u Delti na nekoj akciji sad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na drugom sevisu (30000km),ovom slucaju trecem kod tebe ,obavezna je zamena svih filtera ,motornog ulja i svecica,plocice po potrebi.

Tako je ugradi meta alarm,originalan ,koji ide za punta,imas i po netu vidjao sam na polovnimautomobilima,za deltu ne znam da li imaju alarme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo je prebačen ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44512&st=60#entry814296

------------------------

Deo je obrisan jer ga tehnički nije bilo moguće prebaciti bilo gde.

------------------------

- Znam da je lakše, ali ne može. :D

Šta to ne može?

- Ne može 10 pitanja u jednu temu, ne može da takav bude ni naslov teme.

A, zašto ne može?

Zato što iz naslova teme mora da se vidi njen sadržaj. Kako to da se vidi ako piše i još po nešto? Ne može jer forum mora da bude pregledan. Od foruma koji nije pregledan niko nema koristi. Ne može jer niko pretražujući internet neće kucati ''i još nešto'', ''ostala pitanja'' ili sl., nego će kucati veliki servis Punto, daljinsko zaključavanje i sl....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svecice pod obavezno, pogotovo sto si ugradio plin skoro. Sto se tice alarma i daljinskog, ubaci META i nema da brines (mislim da su u Delti na nekoj akciji sad).

Ja imam taj Meta system alarm... I nisam nešto previše oduševljen.... Kad uključim alarm, nekad mi se pored svetlosnog signala, javi i zvučni signal, a nekad nema zvučnog signala... Nemam pojma zašto? Prvo sam mislio da zbog buke ne čujem, ali onda sam shvatio da je ipak to tako... Osim toga, baterije (dva komada) na daljinskom se vrlo brzo troše, pa se plašim da jednog dana neću moći da deaktiviram alarm. A dovoljno je da preko komandne table stavim onaj štitnik za sunce i već moram da priđem na metar od auta da bi ga otključao...

Postovao sam na ovoj temi već, kako mi izgleda ključ i daljinski...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39906&st=20#entry813788

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam upucen, to bi trebalo da bude stara verzija, novije imaju plave daljince. Ja nikad nisam menjao bateriju od juna 2009 godine, niti sam imao ikakvih problema sa zakljucavanjem/otkljucavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Niša sam, da ne bude zabune... Veliki servis sam odradio kod mog majstora, koji mi je i ranije održavao automobile.. Zove se Jugoslav i žuvi u naselju Pantelej.

A auto je 2001 godište, tako da nisam imao obavezu da radim u ovlašćenom servisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala ti.

EDIT: E, zaboravih da te pitam.

Da li si zadovoljan kvalitetom opreme koju si ugradio, mislim na proizvođače auto delova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne znam... Posle servisa nisam prešao ni 100 km.. :D

Znaš kako, nisam pametan.... Nikad ne znam koliko je to sve zapravo original i koji je kvalitet... Ono što znam je da sam kupio opremu namenjenu za taj auto i za taj servis...

Ali ono što sam stvarno primetio, nije trip, da mi motor nekako mirnije radi, nakon promene ulja... Auto mi prosto klizi po putu i mogu reći da sam zadovoljan sa ovim što primećujem do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...