Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Ili kupi sam delove i izaberi majstora ili izaberi majstora koji ce sve to da uradi i da ti da garanciju na rad i delove. Stavke se razlikuju jer se razlikuju i cene delova u zavisnosti od proizvodjaca a i od toga da li ce majstor da uzme i rabat na delove ili nece, njegova dobra volja.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam, pre svega, na to što u jednoj ponudi uključuju i mali servis, a u drugoj ne, npr..U tom smislu bi za mene, kao nekoga ko se samo površno razume u kola, bila dilema šta uzeti a da se nw zeznem..Hvala na savetu, svakako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali servis radis po potrebi, ako ti se poklapa interval sa intervalom za v.servis, inace, sto bi menjao ulje i filtere a presao si npr.4-5000km.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se iole razumeš u tematiku, sam biraj delove i kupuj, ali ako se slabo razumeš, raspitaj se za dobrog majstora, i plati koliko traži... možda i da nahvataš neku akciju u ovlašćenom servisu.

 

motor je jednostavan, teško će neko ko iole zna da zezne, mada nikad se nezna

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Milos1976 said:

Za sada 2 odgovora, u jednom 23,5k a u drugom 22k..U prvoj varijanti ide zup kaiš, 2 kanalna, španer, pumpa i antifriz (delovi cca 14k+9k ruke), a u drugoj : set zup kaiša, pumpa, pk kaiš, španer pk kaiša, ulje + 4 filtera (dakle mali servis) , pregled i dijagnostika..

Treća ponuda : Zupcasti kais,spaner,pumpa za vodu,pk kais i spaner. Sva tri filtera i tri litra selenie 20K
14800 plus 7000 zamena i zupcenje motora.Znaci ukupno delovi i ruke 21800

Nisu baš u stavku iste specifikacije?<_<

 

Kakve su te ponude gde u jednoj ima 2 kanalna (PK) kaiša kad 1.2 8v ima samo jedan PK kaiš. Nasuprot nje u drugoj ponudi kaže 4 filtera a auto ima samo 3.:unsure:

 

Izgleda da ti majstori baš hoće da zarade i naplate nešto što ne postoji ili su neki dunsteri koji ne znaju ni šta sve od delova treba za veliki servis. 

 

Pisali smo ali ajde još jednom da ponovimo, nije na odmet, za  motore 1.2 8v i 1.2 16v.

 

Mali servis:

 - 3L ulja

- Filter vazduha, ulja, klime (kabine) 

 

Veliki servis:

- Zupčast kaiš

- Španer zupčastog kaiša

- PK (kanalni) kaiš

- PK roler

- Vodena pumpa

 

Eventualno još uz veliki servis praktikuju i zamenu antifriza ( tu dodaj još 2L G12 tečnosti  i 3L Destilovane vode). 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1976 naprotiv, treba da postaviš imena servisera da bi ostale kolege imale uvid da izbegnu i ne budu nasamareni.

Prebaciće u temu iskustva sa serviserima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da pola godine nema novog posta :yes

Elem, uradih u subotu i veliki i mali servis, ali me nešto kopka..Naime,i dalje u vožnji čujem neki zvuk koji je meni bar, nalik na škripanje,ne znam kako drugačije da ga opišem..Ja sam to povezivao sa kaišem koji je na izdisaju, ili kako sam negde pročitao da i pumpa za vodu može da se čuje..Očekivao sam da će taj zvuk nestati nakon zamene svega što ide u veliki servis, ali..U toku vožnje se javi taj zvuk, pa utihne, pa opet posle nekog vremena..:ermm:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto se okrece na kolima moze tako da skripi, tako da moze i pumpa, i alternator, i roler i kompresor, druk lager...ma svasta vezano za te stvari pod haubom. A ovako mogu da ti se cuju i kocione plocice na primer ili ako je nesto drugo bezveze labavo..svasta :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar ne bi trebala pumpa sad kada je zamenjena.. :)

Za pločice bi bilo ok kada prikočim da "cvili".. 

Znam da može svašta, ima on i godina, više ne znam ni sam šta sam menjao, šta ne..Stalno iskoči nešto :)

 

Edited by Milos1976

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da cvile i kada ne kocis, moze i zastitni lim oko diskova da se iskrivi pa da zakacinje disk i pisti, cvili...ima toga jos :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam nista se nije menjalo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis se bliži

 

pa prošetah do Delmaxa

 

  1. set razvoda zup kajš punto 1.2 - 4718din
  2. pumpa za vodu Matelli - 2560din
  3. kajš kanalni 4PK675 Dayco - 437din
  4. Španer kanalnog kajša SKF- 3534din
  5. ležaj španera kanalnog kajša Dayco -1155din
  6. ulje za kočnice 2x0,5L -649din

suma 13043din

 

e sad, rekoše mi da mogu da prođem bez zamene španera kanalnog kajša, već samo da se zameni ležaj...

 

šta kaže ekipa...

 

 

delmax1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj na to još antifriz 2lit,svećice NGK su oko 700din/kom,mogu i Denso koje su prilično povoljnije, negde oko 250din/kom a po kvalitetu odlične,ulje i filteri.Menjaj samo lager španera,retko odlazi španer na 1,2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx menjaj sve odmah kad si već kupio, što bi nešto čuvao i skladištio, ionako su nam delovi za veliki servis džabalesku. Bezveze je da plaćaš rad majstora 2x za nešto što možeš odjednom da uradiš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista kupio. Ovo je ponuda.

Svecice i antifriz sam vec promenio..

Velik servis mi je za par meseci.

Interesuje me komentar samo za gore navdene stavke.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta komentar? Ina je vrlo dobra koliko ja znam. Gde radis servis?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

komentar za spisak potrebnih delova, kvalitet, i cenu

Dayco vs Kontinental itd...

sadašnji zupčasti mi je Kontinental, dobro se drži

 

nisam još definisao gde ću ga raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, salevs said:

koja je trenutna  cena ruku za veliki servis na puntu 1,2 16v?

8000 rsd  bez malog servisa.  Mali servis 2000 rsd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

комшија за велики сервис 80е, а мали 1000дин, где си да си исто му се вата.

јуна 2017 ради комплетан велики и од тада прешао 32500км. јесте да ће у мом случају ако пукне кајш пући због старости а не од пређене километраже на годишњем нивоу од 5500км у просеку. 

нећу ни ове године него следеће планирам велики, мада знам да би требало ове. иначе возим пензионерски до 2500 обртаја па се надам да се неће ништа лоше десити. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@salevs Ja sam terao Z10, tj. punta celih13 godina i za to vreme samo jednom uradio veliki servis, tek negde u osmoj i na oko 45K, ako se dobro sećam.

A i  tad sam morao kod drugog majstora jer ovaj moj nije hteo ni da čuje. Po njegovom bio je premalo prešao i nije bilo potrebe bez obzira na godine.

Naravno da je sledeći vlasnik odmah nakon kupovine odradio veliki servis, iako je od prvog auto bio prešao još manje, jedva 30K.

Ali moj punto je bio 8v, a kod njega ne dolazi do havarije ako pukne remen.

Da sam na tvom mestu ne bih sigurno odlagao veliki servis, jer realno i nije neki trošak, i mislim da bespotrebno rizikuješ mnogo veći. :thumbup:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre, da kupim fitere za Z10 i standardno uzimam Filtron, ali mi dadoše neku zamenu Purro, jes da su dva filtera nekih 750din, ali valjaju li... zna li neko..

 

 

filtron.jpg

purro.jpg

ima ih na Autodoc.co.uk

 

treba li to da znači da su OK

1028.png

8014.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kolko radite veliki servis za mk2;1,2;8v.,vozi se svaki dan u rezimu dostave hrane,vec presao 55.000 od zadnjeg,neko mi reče na 75.000km.Ukupno presao 200.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...