Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Zdravo svima,

 

Moj prvi post ovde.

Elem, kao i vecina u ovoj temi - treba da radim veliki servis, punto je star 6god i presao 63 000 km.  Imam par pitanja:

Okrenuo sam Gorana i Bogunovica, ne znam da li je kod Gorana servis previse jeftin (16000din, Dayco delovi uglavnom koliko sam shvatio) ili u Bogunovicu deru vise nego sto sam pretpostavljao (navodno originalni Fiat delovi - 28 000din?!)?

 

Na oba mesta menjaju zupcasti+spaner, PK kais + spaner i pumpu za vodu.

 

Ako je neko radio skoro veliki servis bio bih zahvalan na cenama, moze ovde ili PP.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom zamene filtera vazduha kod lokalnog majstora, on donese neki filter koji ima mnogo manji obim od starog filtera koji je bio u autu (oko 1-2 cm je manji obim). On kaze dobro je to, treba malo da se razvuce (verovatno nije imao veci filter), ali posto sam bio prisutan vidim da je jedva nekako uspeo da ga uglavi i nisam ni siguran kad je stavio gornji poklopac da je to lepo naleglo. Sad je pitanje da li to moze tako ili mora lepo da nalegne u leziste bez razvlacenja i koliko je  ovo sto je uradio bezbedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2016 at 3:52 PM, fructal said:

Zdravo svima,

 

Moj prvi post ovde.

Elem, kao i vecina u ovoj temi - treba da radim veliki servis, punto je star 6god i presao 63 000 km.  Imam par pitanja:

Okrenuo sam Gorana i Bogunovica, ne znam da li je kod Gorana servis previse jeftin (16000din, Dayco delovi uglavnom koliko sam shvatio) ili u Bogunovicu deru vise nego sto sam pretpostavljao (navodno originalni Fiat delovi - 28 000din?!)?

 

Na oba mesta menjaju zupcasti+spaner, PK kais + spaner i pumpu za vodu.

 

Ako je neko radio skoro veliki servis bio bih zahvalan na cenama, moze ovde ili PP.

 

ja sam kod Gorana radio i veliki i mali servis... imao sam ponude i za jeftinije varijante (prodavnica fiat delova + da nadjem majstora da ugradi) ali sam ipak izabrao Goran servis. Nisu ovlasceni, ali su u sistemu STAR servisa (tako nekako se zove) i daju garanciju na ugradjene delove i rad. korektno i profi, a cene su prihvatljive.. i mene je kostao veliki servis oko 16 000rsd

od mene preporuka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim odgovor, pazario sam Grande Punta, 1.3 MJT 66 kw...90 ks....zamjena ulja (likvi moli) sa filterom vazduha i ulja oko 60 evra.... Skoro svi mi kažu da me je oderao. Šta mi vi kažete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako si radio u ovlascenom servisu cena od 60e je donekle "realna".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege gde kupujete delove za mali servis..imam punta 1.2 16v pa bi da ga osvezim malo sad posle zime a i presao sam 9k kilometara od poslednjeg malog servisa....dakle klasika sta mi treba filter ulja filter kabine 3L polusintetike selenie i filter vazduha pa ako imate predloge gde da kupim sve odjednom ...pozdrav

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, treba mi savet iskusnijeg ponosnog vlasnika puntića... 

Vreme je da radim mali servis svom ljubimcu, pa sam zvao različite prodavnice da se raspitam za filtere, vidim da u ponudi imaju razne- domaći pionir, filtron, topra-turska/nemačka, boš, neki champion i poljski viks... U totalnoj sam nedoumici koje da uzmem... inače u pitanju je punto iz 2004. god, 1.3 mjt, očuvan, kupljen nov u delti, nije mnogo vožen... 

Unapred zahvalan na odgivorima! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikodim Sto se tice filtera mozes slobodno Muller iz Euroauta da stavis + ces dobiti 10% popusta ako kazes da si clan foruma. Imam istog Punta, godinu dana mladjeg i do sad nikakvih problema sa Muller filterima. Onaj za gorivo mozes na svakom drugom malom servisu da menjas.

Ako hoces najskuplju varijantu onda UFI filtere uzmes i nema greske.

 

Za ulje ce biti razlicitih komentara ali o tome ima vec tema. Ja sam do sad 2x sipao Syntium 3000AV i ne planiram da menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenicu ulje  kad dodje vreme za mali servis.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas zamenjeno prvi put ulje u cromi.selenia wr 5 30 pe.4,5l staje.

kosta ko sam djavo.nadam se da i vredi toliko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14.3.2017. at 0:36 PM, Axic said:

@nikodim Sto se tice filtera mozes slobodno Muller iz Euroauta da stavis + ces dobiti 10% popusta ako kazes da si clan foruma. Imam istog Punta, godinu dana mladjeg i do sad nikakvih problema sa Muller filterima. Onaj za gorivo mozes na svakom drugom malom servisu da menjas.

Ako hoces najskuplju varijantu onda UFI filtere uzmes i nema greske.

 

Za ulje ce biti razlicitih komentara ali o tome ima vec tema. Ja sam do sad 2x sipao Syntium 3000AV i ne planiram da menjam.

Hvala puno na savetima! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2017 at 8:34 PM, nikodim said:

Društvo, treba mi savet iskusnijeg ponosnog vlasnika puntića... 

Vreme je da radim mali servis svom ljubimcu, pa sam zvao različite prodavnice da se raspitam za filtere, vidim da u ponudi imaju razne- domaći pionir, filtron, topra-turska/nemačka, boš, neki champion i poljski viks... U totalnoj sam nedoumici koje da uzmem... inače u pitanju je punto iz 2004. god, 1.3 mjt, očuvan, kupljen nov u delti, nije mnogo vožen... 

Unapred zahvalan na odgivorima! 

Champion ti je dobar i povoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to manje vise isti q.ako hoces bolje uzmi mann,mehle,hengst..mada pitanje je i koliko su oni bolji i gde se prave,al po ceni jesu jaci
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari pre 10 dana sam radio mali servis, tj kolega pedjabj sa foruma je bio majstor ja sam samo dodavao pivo :) ..danas bio u marei u zemunu i uradio veliki servis, plus solje amortizera plus neki semering kod menjaca i dve manzetne koje su se raspale...ja se nadam da sam zavrsio za ovu i pola sledece sa majstorima ( nadaj se samo ...haha )

E al nisu uspeli da mi rese jedan cudan trip ..kad je auto u leru iz volana ili ispod volana ,tj tamo gde su osiguraci cuje se neki zvuk kao kad plastika se razmrdala, nesto krci prci al ne mogu da provalim sta...majstori sumnjaju da je mozda onaj motorcic ispod volana ..ne znam nisam pametan sta moze da bude...probacu da upload video ili link da cujete sami.

e da  i sad sam ugradjivao neku kinesku sijalicu u plafon i nesto zavarnicilo i sad nemam svetlo u plafonu i nece radio da radi?jel moze shema prekidaca za punto 2003 mk2a.

hvala

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam semu prekidaca i izmenio oba tj za nebo i za radio ali nista se ne desava...da ne offujem ovu temu pitacu na temi vezanoj za to...inace i dalje krlja ovo oko volana ne znam koj mu je ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,


za par dana planiram da uradim veliki servis na Puntu 1.2 8V  presao okko 190000.
Nisam bas vest oko automobila i delova pa bih zamolio za savet, svaki komentar je dobrodosao. Kojeg proizvodjaca savetujete za dalove, da se ne zaletim i da mi nesto bas ne podvale.

 

Ono sto moram da menjam, sto sam malo i sa nekim majstorom porazgovarao cu napisati ispod, ako sam nesto propustio molim za savet sta je jos potrebno zameniti na velikom servisu.
Ako neko zna neka napise koliko ovo moze grubo da kosta da imam neki priblizan info pre odlaska u servis.

 

 

*Karter (nekako je dosta porozan i kao da je natopljen, da li ima tu vise proizvodjaca ako ima koji je najbolje uzeti)
*Ulje Selenia Gold 4l (kaze majstor uzmi odma 4l jer menjas karter)
*Filter ulja uzi
*Gumica na razvodniku (ovde malo poceo da pusta ulje)
*Filter vazduha
*Filter klime
*Kais zupcasti
*Roler od zupcastog
*Vodena pumpa
*Kais kanalni
*Zatezac kanalnog kaisa za puntica sa klimom
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gavrilo011

 

Karter kupuješ polovan na otpadu. Fiat original. :D 

Ostalo, a naročito delove za veliki servis, možda najbolje da prepustiš majstoru/servisu. Zašto? Jer on ugrađuje i on daje garanciju. Garancija na veliki servis treba da postoji, onda te faktički i ne zanima šta stavlja serviser. Realno, neće rizikovati da stavi nešto što se nije pokazalo dobro jer eto mu onda troška. Tebi i briga manje ako sluuuuučajno bude trebalo nešto da se menja u okviru garancije jer nećeš ti ''juriti'' prodavca delova za to. 

Ako ipak hoćeš sam da kupuješ, imaš u prethodnim postovima marke koje se pominju kao ok. Generalno, SKF, INA, Dayco, Magneti Marelli, UFI,...to mu dođe nešto uobičajeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

Hvala na odgovoru. Verovatno je i bolje da majstor sam uzme delove, samo cu da proverim oko garancije da li i kako daje.

 

Inace u prici sa majstorom on mi rece da moze da nabavi delove i on koliko sam cuo on uzima od KitKomerc-a, ali sad kad prodje praznik verovatno od sutra ce mi javiti cene. Takodje rece mi da ne uzimam nikako polovan karter, dok su mi drugi rekli kao i ti da potrazim na nekom otpadu. Majstor mi je naveo da je nov oko 5000din grubo receno, mada ja nigde nisam video ni da se prodaje. :) Meni samo frka da mi ne uvale nesto na otpadu jer se ne razumem oko delova mnogo.

 

Mislio sam sam da kupim sam prvenstveno zbog racuna da znam koga da jurim ako bude problem, iz komentara sam zakljucio da je dobra firma SKF, ali od njih na AP-Sportu ima samo "Ležaj španera zupčastog kaiša - Fiat Punto 1.2 8 Ventila". Jedino telefonom da probam kitkomerc da zovem da vidim da li imaju oni jos nesto. 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Gavrilo011 said:

Takodje rece mi da ne uzimam nikako polovan karter, dok su mi drugi rekli kao i ti da potrazim na nekom otpadu. Majstor mi je naveo da je nov oko 5000din grubo receno, mada ja nigde nisam video ni da se prodaje. :) 

 

Ma kakav nov karter, samo gledaš kod polovnog da nije izubijan i to je to. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man 

pitacu ga bas sutra za garanciju, spomenucu da je kod drugih majstora ovo sto si mi napisao.

 

 

@neshaoct

sutra cu da pokusam da nadjem neke otpade da pozovem ako imaju.

Sad gledam i po netu ali bas i nema neki izbor polovnih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...