Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

@SikterBre ima Shell i u servisu,pre neki dan sam svracao za termostat,ali nisu imali za moj auto i pitam za shell.Kaze onaj da ga imaju na tocenje a cena ispod 500 din po litru.Doneses svoju ambalazu i sipaju,cak mi rece da ga forsiraju kada rade servise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, a nije neki krš, ja sam istovarao kombi kada je stiglo u burićima.. Dobio sam i Ferari kačket i privezak uz sve to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prošlom servisu sam sipao Shell helix ultra 5w40 , a sada cu hx7 c 5w40 razlika je u tome što je ultra ful sintetika i oba imaju fiat odobrenje , i čini mi se da pri niskim temperaturama lakše startuje i tiši je motor i posle 7-8000km u odnosu na seleniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo sad da vidimo.Kupio sam ga (Punto II;1,2;16v;dec.2000.).pre skoro 5 godina i tada uradio veliki servis.Od tada presao oko 7000km.Sta bi po vama  (i dal bi) nesto trebao uraditi sto se tice nekog servisa. :question: 
Garaziran sve vreme.Po kisi i snegu vozen,samo ako je bila velika potreba.Potrosnja po kompjuteru oko 8L u gradu,na putu 6-6,5L.  :thumbsup: 
p.s.

molio bi ako moze bez komentara tipa: "Sta ce tebi auto" ili "Uzmi taxi" i sl.  :guitar: 
Pozdrav i hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno pitanje, ali odradi mu mali servis plus zupcasti, pumpa bi trebala da je ok, a nadam se i spaner. Jel nije promenio neki zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam nov sa benzincima, na koliko se radi veliki a na koliko mali servis/i na 1.2 8V motoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u planu veliki servis... ovlašćeni servisi meni najbliži ... KG i Niš.. u KG ima 2 a Niš ima samo 1... a i čuo sam za dr Fiat isto Niš.. ali on nije ovlašćeni servis ... ali ima dobre preporuke... potrebna mi je pomoć kolega iz ovih gradova da preporuče neki od servisa... ovih ili nekih drugih.. u Boru nema tako većih servisa ... a hteo bih proveru celog auta.. što ovde ne može da se odradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto MIG je ovlasceni za Nis, znaju da biju po usima ;)

Ja saradjujem sa EURO018 i ukoliko kupis delove kod njih i ugradis ih kod njih, dobijas i garanciju na 50.000km ako se ne varam. Zakazes jedan dan dodjea i odrade taj isti dan. Naravno Maksa (glavni serviser) moze da ti pretrese auto ukoliko zelis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni drze radnju sa delovima. Uglavnom za italijanska vozila.

Kupujem kod njih delove i kada je u pitanju veliki servis ne stede, ali uopste, znaci iskljucivo skf spanere, pumpe, conti kaise, uostalom sve kosta. Mogu sutra da ti se raspitam.

Eno pogledaj u mojoj temi koje sam delove stavljao sada kada sam radio v servis i svasta nesto jos. Na njihovoj preporuci i ladno su mi rekli posle 4god da pocnem da razmisljam o zameni seta, kaze mozes i slobodno za 4god da predjem 80.000 nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino to za delove a na koju temu misliš? Mora za 4 godine da se menja... pa ja ne prelazim toliko... možda 10-11 hiljada ...

A tvoja tema... sad ukapirah....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prolazim malo vise od tebe ;)

Od 15-18.000 zavisi kako kad.

Ti taman za tvoju km si miran skoro 5godina.

Znam da kad sam pitao za Micu MS PK za njegov stilo je cena za rad bila 2500din a na druga mesta od 4-5.000. I i da bi dobio garanciju treba da se odradi kod njih u servisu.

Kolega @majkicbane odrzava kola kod njih i moze i on da ti prenese iskustvo sa njima.

Gazda mi sam kaze kad je u pitanju veliki servis ne igram se sa delovima. Uvek kvalitetno stavlja jer nece da ga boli glava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja po gradu slabo a mali je ovo grad... svu kilometražu sakupim na putu za GR i DE... i idemo porodično tako da se malo plašim za te delove.. da mi se ne desi neki kvar negde u nedođiji a ja sa klincem... ako me razumeš... ali ako ljudi kažu da su ok ... onda sam za...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ide da te ubedjujem. Za svoje pare mozes gde hoces da kupis i ugradiis ;)

Firma u kojoj radim sve od njih uzima delove, evo vec cetvrta god kako ja znam za njih i otuda i mene kod njih ;)

A vozni park nam je raznolik, 5 punta mjet + corsa, doblo, caddy, sprinteri, iveco... Svasta nesto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebi.... a odavno nisam jeo burek kod Nene i ..... zaboravih ime... ida se podsetim šetnje... sad sam oženjen pa ne smem da kažem sa kim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm Nene i Zokija burek, mislim da si tu jeo dobru pljesku ;)

A kod Micka dobar burek. Blizu su jedan do drugog.

Da ne bude skroz off reci mi koj ti bese motor imas pa da pitam sutra ili hoces da ti dam broj? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...