Jump to content
FAS Goran
nenadbmitrovic

Fiat Punto mk.2 - problem sa brisačima

Recommended Posts

Skinuo sam mehanizam, najverovatnije cu da razbusim kao sto je u nekoj temi prikazano, turim podlosku siroku i stift i cao, usput cu i podmazati onaj veliki zupcanik, ne pravi mi nikakve probleme, ali kad sam vec sve skinuo odradicu i to, kontam da ne moze da skodi...javljam kad zavrsim posao na koji nacin sam resio..

Poz svima i hvala na pomoci i savetima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam brisace, dakle otpala poluga, resena je na nacin sa foruma, razbuseno je ispod one jabucice, postavljena siroka podloska i stift koji drzi sve to i dovidjenja, odmah sam to odradio i na drugom brisacu za svaki slucaj iako je za sad stajao kako treba, sad sigurno nece spasti :D

Ali da ne verujem kako su to lose uradili NE VERUJEM, katastrofa koliko povrsinski i laicki odradjen mehanizam.... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gremlini mi ušli u brisače  :spell: 

Zimi rade bez problema ali kada su napolju visoke temperature onda rade kako oni hoće. Po nekoliko puta ih moram uključivati da bi se pokrenuli ili bi se pokrenuli iz prve ali bi prestali da rade nakon nekoliko intervala. To sam primjetio prošlog ljeta i evo danas kada sam htio da obrišem šoferšajbnu opet :) Šta je to što .ebe moju koku a nije pjetao? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se zaprljao točak na koji naležu pipci (u motoru) ili relej / ručica zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,moze li mala pomoc,imam punta sportinga i kod mene su brisaci radili normalno do pre neki dan kad su odjednom prestali sa radom proverio sam osigurac i zamenio ga drugim ali cim dam kontakt osigurac ponovo pregori,da li je neko imao slican problem.Inace ne radi mi nista sto se ukljucuje preko desne rucice ni brisaci napred ni pozadi ni prskalice za vodu sve crklo,ako neko zna o cemu se radi bio bi mu zahvalan na komentaru.

Edited by stiviii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari imam problem sa makazama brisaca koje stalno spadaju na mom punticu. Video sam kako da resim problem stavljanjem osiguraca i podloske, ali nikako ne mogu da skinem same rucice brisaca bez radapcigera. Da li neko mozda zna neki drugi nacin za resavanje ovog problema bez skidanja rucica? Ako neko zna znacilo bi mi mnogo s obzirom da krecu padavaine.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam jedan od klasicnih problema sa brisacima kod punta mk2 2001 god. ispao brisac tokom voznje sa one jabucice dole, bio je totalno otkacen, razmontirao, stavio selnu na jabucicu, podmazao sve zglobove tovatnom i udario iglom da ne spadne selna, sada nema sanse da spadne vise tokom voznje ali, kada sam vratio izgleda da sam nekako poremetio putanju brisaca, ne umem da se izrazim ali brisaci kada se vrate u svoju poziciju nalaze se 10cm vise nego sto je bilo ranije, pa su veoma primetni iznutra tokom voznje, a kada ih ukljucim prvo se vrate skroz dole tih 10cm pa onda krenu ka gore da brisu normalno.

Kako da ih vratim u svoju poziciju tj kako da ih nanisanim da budu skroz dole ka haubi i da prilikom paljenja odmah krenu ka gore?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa odsrafi polugu brisaca, gore na samoj polugi imas maticu, kluc 13 mislim da je, odsrafi ga pusti brisace da odrade svoje, namesti kako ti odgovara i zasrafi tu maticu ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to sam i radio ali... Ja odsrafim polugu brisaca, pomerim brisace ka dole, zategnem srafove i onda kada ukljucim brisac oni odu van soferke, udare o plastiku do same haube i krenu ka gore... i tako kace plastiku konstantno svaki put kada se vrate dole. Mogu da snimim sutra pa da posaljem ovde da vidite problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sledeci problem sa brisacima na puntu mk2a 1.2 8v a to je da su u toku voznje jednostavno nastavili sa konstantnim radom mislim da je 2. brzina i  ne mogu da ih iskljucim. sada cim dam kontakt pale se i tako rade neprekidno do gasenja auta, izvadio sam osigurac jer strasno nerviraju, probao sam da resetujem komp skidanjem klema, premerio na konektoru kod motora brisaca i u poziciji 0 na 2 zice od 5 dolazi napon, na poziciji 1 i 2 je isto koliko se secam dok je na poziciji 3 napon na jednoj zici. Ako neko zna sta je u kvaru ili je imao slican problem neka javi, hvala i pozdrav za sve.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navlazila se osiguracka kutija, kondenzacija ili nesto slicno, osusi je nekako, i to dobro, i posle naprskaj kontakt sprej, ne wd40 kao sto sam ja, pa sam imao muku posle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, hvala, probacu nekako sa fenom sutra, samo na koju mislis ona u kabini ili u motornom prostoru, to se jeste desilo juce po onom snegu i susnezici kisi, moguce da je neka vlaga ali zar ne bi i sve ostalo ludovalo tipa migavci, svetla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je najslabije, napravio je spoj, skini onu gde ti je osigurac, Mislim na kabinu, meni je bar na toj bio problem ;) nego ja bio nervozan, kisa padala, naprskao wd ko som, citaj SOM, i sve sam zamastio i onda je trebalo vreme da se sve ocisti i osusi, a ja nisam imao vreme i kupio drugu kutiju, i resio problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se sada desava da kad dam kontakt brisaci pocnu da rade, izvrte jedan krug, i ako su ugaseni? 

A kad upalim brisace na prvu brzinu ili bilo koju drugu nikad ne zavrse u istom polozaju?

 

I svaki put kad dam kontakt pale se i briisaci.

:help:

Edited by luna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektricar resio problem. Nesto je cackao oko kontakta na motoru brisaca, samo ne znam sta. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...