Jump to content
FAS Goran
nenadbmitrovic

Fiat Punto mk.2 - problem sa brisačima

Recommended Posts

...ili da potpuno otkazu pri najvecem pljusku dok se vozite 50km/h u koloni i nemate gde da stanete sa strane kao sto se desilo mom kolegi na puntu mk1 a voda curi po patikama :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana, primetio sam u vožnji po kiši da se prednji brisači čudno ponašaju. Naime, prvo rade normalno, pa pojačaju intenzitet brzine i na kraju zastanu u različitim položajima na par sekundi i onda se ponovo pokrenu...i  počnu gadno da me nerviraju.

 

Ima li neko ideju o kakvom problemu se radi?

 

Unapred zahvalan

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj problem sa zastajkivanjem (seckanjem) u toku rada brisača sam i ja imao. Mora da se skine motorić i da se očiste kontakti koji su blizu puža koji je mnogo zamašćen (i treba da bude) ali se onda vremenom zamaste i bakarni kontakti i onda dolazi do problema. Nije ništa komplikovano da se uradi, potraži ima lepo objašnjenjeno u nekoj temi, ne mogu tačno da se setim u kojoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se skinula plasticna kapica koja pokriva sraf na zadnjem brisacu, jel mora da se skine osovinica koja drzi brisac?

Neko mi skinuo na parkingu pa da znam kako se montira.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 10, 2007. godište, benzinac 1.2... Problem je u tome što mi zadnji brisači rade nenormalno brzo, kao kada su prednji u drugoj (od dve) brzine. 

 

Da li neko ima ideju o čemu se radi?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekome dešava da mu zamrzne motor brisača na ovim minusima? Pri tome ne mislim na metlice, ujutru upalim auto i dok se greje lepo očistim šoferku i metlice, kad ih drmam levo desno pomeraju se koliko ima slobodnog hoda, ali kad ih uključim ne rade, ni jedna brzina. Prskalice i zadnji brisač rade normalno. Kad otvorim haubu i pogledam mehanizam brisača, na polugama uopšte nema snega ni vode, jedino je sam motorčić izložen jer se nalazi tačno ispod resetke. Sinoć sam stavio kartončić iznad i zaštitio motor od snega, ali ni jutros nisu hteli da rade. Kada se auto vozi duže, pola sata, onda počnu da rade normalno. Ima li neka ideja kako rešiti ovo, nezgodno je voziti ovako po ovom vremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve zaštite, samo kućište motora. Zato sam baš i stavio kartončić iznad njega i zaštitio ga od snega i vlage, ali opet ne radi. Odvodi za kišu su mi naravno čisti, nema nikakve vode u kanalu. Sinoć, posle pola sata vožnje su proradili pa sam za svaki slučaj naprskao sve osovine na polugama brisača sa WD-om, ali jutros opet neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je netko prije skinuo inače ima. Moja Marea je imala zaštitu motorića kao plastificiranu vreću sa gumom, koja se navukla preko motorića (kao ovaj na slici u sredini). I onda je starosti propala i curila mi je voda po motoriću. Isto tako sada na putnu isto ima plastična maska kao zaštita da ne curi voda.

 

http://www.olx.ba/artikal/13625511/motoric-brisaca-fiat-marea-bravo-punto/

 

Sad sam skužio da je ovo topic za Punto mk2 ... ima i on plastičnu zaštitu.

 

 

2001-Fiat-Punto-Mk2-Sporting-12-16V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tacno je to ta plasticna zastita sto mi fali.

Nasao sam neki termoizolacioni materijal u obliku cevi pa sam navukao preko mororcica, videcemo da li nesto pomaze.

Evo sad je oko -3 i brisaci rade normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li nacin da se sredi veliki luft na brisacima?
Problem je sto mi udaraju u kedere pri dnu soferke.
Pokusao sam da ih podignem ali bezuspesno.
Nazubljeni deo je ok, nije pojeden i tu lepo naleze, mislim da je problem u polugicama, ali nisam siguran, samo nagadjam, pa ako neko zna kako to da se resi, bio bih zahvalan.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.

Do sada se nisam javljao al evo..

Imam problem sa brisacima dakle.kada ukljucim na prvu brzinu rade neko vreme i stanu,pritom sve je propracjeno caktanjem kao relej da se cuje negde oko volana.

Sve ostale brzine rade super,vidim da je pisano o podmazivanju,ali sto se cuje relej ako je relej??

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imaš tu vezano za podmazivanje. Na slici se vide kružni bakarni kontakti, oni ne trebaju da budu podmazani već baš čisti, kada na njih dospe mast koja se nalazi okolo onda dodje do preskakanja, caktanja i nepravilnog rada brisača. Treba ih samo očistiti i to je to, tako je kod mene bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ako moze pomoc, brisaci ostaju na pola soferke, kao da odradi pola ciklusa, zatim naredni ciklus spusti do dna soferke i opet ih podigne na pola. Ima li neko ideju odakle da krenem?

Unapred hvala.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

imam problem sa Grande Puntom 2007. god. Naime kada dam kontakt brisaci sami pocnu da rade, obrisu 2-3 puta i zaustave se bilo gde, svaki put je drugacije. Bio sam kod elektricara, kaze da je najverovatnije motor ali nije bas uveren. Gledam ovde po forumu, bilo je ljudi sa slicnim problemom ali na mk2 puntu. Neko je i sam rasklapao i podmazivao motor ali ne na Grande Puntu. Da li su ti motori isti za svaki punto ili je na Grande drugačiji? Da li motor mora biti isto godiste kao i auto? Kako znati da li je do motora ili je rucica ili nesto trece, da ne bacam novac...Ima li neko da je bas na Grande Puntu resio uspesno ovakav problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni podmazivanje i ciscenje nije pomoglo, kupio kompletan polovan u odlicnom stanju bez lufta u makazama za 20€

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je i kako moguce podesiti krajnji gornji polozaj vozackog brisaca? Naime u krajnjem gornjem polozaju ostaje mi nekih 10 i vise centimetara neobrisano, ako odvrnem maticu i pomjerim na kroneru, onda u krajnjem donjem polozaju bude previsok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne moze, to je i mene nerviralo pa sam kao i ti odvrnuo maticu i pomerio brisac malo na gore.

Nasao sam neku zlatnu sredinu da brise i dovoljno u krajnjem levom polozaju i dole.

Makaze imaju svoj hod i to je to, mislim da ne moze nista da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada su ok, nisam primjetio da ima lufta. Auto je punto classic 2009. godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze koji je model, svi su po principu odvij sraf sa brisaca, skines ga i na nazubljenoj osovini sa navojem pomeri ga malo na gore, zavij sraf pa probaj.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...