Jump to content
FAS Goran
nenadbmitrovic

Fiat Punto mk.2 - problem sa brisačima

Recommended Posts

Sad sam bio u šupi, brisač je ceo ali nema gumice.Imaš na forumu negde kako se stavlja druga (može se skratiti od prednjeg).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

imam malu muku sa brisacima, tj njihovim nosacima. Naime, previse su okrenuti ka haubi, pa brisaci u spustenom polozaju udaraju skroz dole u plastiku., nadam se da sam koliko toliko objasnio :)

Skinuo sam one zastitne crne kapice, odvio navrtku i podlosku, skinuo ih, ali ne mogu da skinem nosac, ili da ga malo ispravim ka gore. Da li je zapekao samo ili treba jos nesto uraditi? unapred zahvaljujem i pozdrav!

:)

Boza

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagano ljuljaj,najlakše da nosač metlice staviš pod uglom 90 stepeni i za njega držiš. Pazi da ne udariš u šoferku kada se otkače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nosac sam stavio pod uglom od 90 stepeni :)

Znaci samo ljuljaje i na gore da gurkam lagano? Sigurno ne moze da skine, kao onaj zadnji na soferci i ponovo namesti u nov polozaj?

Hvala na brzom odgovoru :)

P.S. primetio sam takodje, da se ovaj desni ljuljka vise nego levi, iako je sraf mucki pritegnut, verovatno se nesto blago pohebalo :/ al ne smeta dok brise, fala bogu :)

Edited by Bokaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez radapcigera tesko se skida, meni je kontra slucaj tj. jedan je previse podignut. Odustao od akcije kad sam video da cu nesto najverovatnije polomiti, a nikako da se setim kad radim neki servis da pitam majstora da to odradi :)

radapciger.jpg

edit: ubacena slicica

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ih desetine i ide bez ikakvih alata, slobodno guraj malo ka šoferci (tu budi pažljiv) i vuci od šoferke, posle dva tri puta mora da popusti. Samo pazi na šoferku. Stavi neki tanak sunđer možeš i podlogu za miš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postupak skidanja nosača metlice sirotinjski

i majstorski

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam teme po forumu i vidim da nisam jedini koji ima problema sa brisacima. Elem, pre 2-3 sedmice krenem rano ujutru, upalim brisace kad oni ne rade kako treba.

Vec vidjena stvar, seckaju, cuje se nesto iza volana (relej verovatno) i to onda kada ne treba (kao i obicno sneg i kisa). Kada upalim za jedno brisanje ostanu na pola. U prvoj brzini rade, dodju na pola pa stanu (pa se nastave posle 2-3 sek) ili se ne vrate do kraja. U drugoj brzini islo lakse ali kada treba da odrade poslednji put nakon sto ih iskljucim, ista stvar, ostaju na pola ili se ne vrate kako treba. Posle pola sata/45 minuta voznje pocnu da rade normalno kao i pre.

Odem u servis, tamo ociste te kontakte i ceo mehanizam, i onda sutradan ujutru opet ista prica. Oni zamene motor jer su isli na to da je elektronika u motoru od brisaca otisla. Par dana lepo vreme sve sljaka normalno i onda jutros opet hladno, sneg, brisaci pocese da lude, doduse manje nego ranije. Jednom je stao na sredinu ali je uglavnom bilo seckanja i skakutanja i cuo se opet taj rele iza volana. Zadnji brisac normalno radi, cuje se relej jednom na pocetku, jednom na kraju.

Naravno, danas opet pravac servis i dok sam dosao na red, brisaci opet sljakaju normalno (skocila temp par stepeni). Auto sam ostavio da opet pogledaju ali mi ne pada na pamet sta moze da zeza toliko.

Sve bi ovo bilo ok da znam da tako rade uvek pa se covek navikne. Uvek su besprekorno radili i na najvecem minusu, snegu i ledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punto 1.2 16v 59 kw 2002. god. i problem sa brisacima. Naime, desava mi se da kad prebacim rucicu u prvi polozaj na dolje brisaci krenu normalno da rade u pravilnom intervalu, a onda odjednom sami od sebe pocnu da se ponasaju kao da sam rucicu prebacio u krajnji donji polozaj tj. krenu sami neprestano da rade. Kada ih iskljucim, nista se ne desava, i dalje rade kao da ih nisam iskljucio i nakon nekog vremena sami se iskljuce. Da li je neko imao slicno iskustvo i sta bi to moglo da bude?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to treba da otvori neko ko zna nesto o tome pa da vidi sta je,ne verujem da treba da se kupuje ceo novi sklop... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima :) Imam Punta Sportinga i od kada je kod mene brisaci mu stoje uspravno, rade normalno ali svoj rad zavrse uvek u uspravnom polozaju. I pocelo je da mi ide na zivce vise, skidao sam komplet i motor i pomerao one makazice u drugaciji polozaj i kad sam vratio nazad, ponovo isto, zavrsava u uspravnom polozaju. Jel moze to da se sredi ili mora da jurim komplet motor? Sad vozim samo sa jednim-levim brisacem jer ovaj drugi me iritira ne mogu da ga gledam vise u toku voznje pa sam ga skinuo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocela da sipi kisica, ja upalim brisace kad ono medjutim....suvozacev radi, a moj mrtav, ne znam sta je problem, da li se otkacilo negde ili je nesto puklo, nemam ideju, radio je najnormalnije, nisam nista cackao drndao i sad mrtav, zna li ko sta da prvo gledam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkačio se sa poluge garant. I ja imao isti problem nedavno. Malo sam ga natucao sa dva čekića i špicom i zasad stoji. Ako opet bude spadao ide na razbušivanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...