Jump to content
FAS Goran
nenadbmitrovic

Fiat Punto mk.2 - problem sa brisačima

Recommended Posts

popustiš šraf koji drži nosač metlice, spustiš nosač za koliko hoćeš i onda opet pritegneš šraf. mislim da nije komplikovanije od toga :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se setih da pogledam brisace ali nema nikakvog srafa ,samo feder i to je to. Nosac metlice je stegnut fabricki i ako se to odvoji nema sanse vise da stegnes kako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni vožačev brisač ne ide do kedera i ne znam kako to može da se podesi. Letos sam se dobro namučio podmazujuči motor brisača i činilo mi se nemogućim da se tu bilo šta podešava. Nadam se da grešim jer kad je veća kiša mrtav ugao mi se tu drastično povećava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to, sa gornje strane ispod plastične kapice je matica. Mora da ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači,na mjestu gde je nosač metlice spojen sa polugom (plastika između šajbe i haube) e tu ima vijak i on se može odvrnuti i pomjeriti brisač na koju hoćeš stranu,ali to je grubo štelovanje jer ima kronere. Za fino štelovanje moraš rastaviti mehanizam na samom motoriću i tamo okrenuti za 1 zub.NPR meni je desni brisač visok i kada ga spustim za 1 zub na kroneru penje se na plastiku, pa sam rastavio motorić i odradio to što sam već napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se isto desava. Da li je moguće da je do ablendera? Ja imam varijantu sa dugmetom za bord.. Brisači rade kao sasavi i zaustave se tamo gde pozele. Ima li neko da prodaje taj ablender a da ne bude previse skup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mando,

meni je bio takav problem prosle godine i onda sam uradio ovako

podigao sam skroz gepek.,pa ima ona plastikica sa 3 srafa koja krije centralno kociono svetlo i ispod nje je bio jedan konektor plastican sa dva pina koji je bio do pola ubacen u leziste pa je nekad prekidao nekad radio,gurnuo sam ga do kraja i zatopio plasitkom i to je sve radilo eksta do jutros

A jutros nema celog zadnjeg brisaca nigdeeeeeeeee ,neko mi je polomio namerno ostao samo sraf na koji se to kaci.

Kolege jer ima neko ceo taj zzadnji polovan brisac za puntica mk2 2003 .Hvala,

Share this post


Link to post
Share on other sites

cistio sam sneg oko 23h sinoc da kao sutra ujutru bude manje,opet jutros bilo brdo snega al nije bilo brisaca ,ostao samo sraf i oko 2mm plastikice i tacno se vidi da je slomljeno sa namerom jer neko da je hteo mogao je lepo sa kljucem da skine ceo brisac pa da ga proda ovako izgleda da je samo hteo stetu da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto brate sva sreca pa sad moze da ga proda kao polovan u dobrom stanju a sta ce sa ovim mojim kad je kod mene sraf.

jel ja sad ako kupim brisac mogu samo da ga prisravfim na postojeci sraf i radice nema tu nesto mnogo filozofije a ?

a kako mi je krivo sto ne mogu da navatam magarca koji mi jase auto ,prvo su mi krali benzin pa sam to zastitio sad ovo poludecu vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej drugari ,

nasao sam na forumu od kolege brisace za fiat bravo ,na slikama deluju slicno cena je vise nego pristojna jel ima neko iskustvo da lice to da pasuje na mog puntaca.Ako neko zna neka pise.

Hvala.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veceras mi je ostavljen moj licni brisac na krovu automobila ,znaci 5 dana me je neko zezao i vratio mi ga naza ovako polomljen izgleda kao neko upozorenje mozda da ne parkiram gde sam do sad ili....uglavnom meni treba zabica sad da namestim kako je bilo ili ovu staru da probam necim da zalepim.,sumnjam da moze lepak mora neka tecna plastika ili nesto jace....ili nov ceo bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto brate sva sreca pa sad moze da ga proda kao polovan u dobrom stanju a sta ce sa ovim mojim kad je kod mene sraf.

jel ja sad ako kupim brisac mogu samo da ga prisravfim na postojeci sraf i radice nema tu nesto mnogo filozofije a ?

a kako mi je krivo sto ne mogu da navatam magarca koji mi jase auto ,prvo su mi krali benzin pa sam to zastitio sad ovo poludecu vise

Alarm sa pejdžerom ili na postojeći dogradi sa istim (to ću ja da odradim). Imaš i one wireless kamere (oko 100 e) otprilike domet 200-300 m kada nema prepreka. Bićeš malo brži u reakciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam centralnu i alarm na kolima,ali alarm funkcionise samo kad se otvore vrata ili hauba/gepek ovako moze da grmi i da bombe padaju nece da se oglasi,testirao sam vise puta zakljucam auto pa ga tresem,sutiram gume vucem kvake ma jok ko mrtav.

@Ticma

nasao sam u zemunu neku radnju 1250din je nov pa cu da kupim ako ne namestim ovaj ,malo bi da se igram majstora

@MiroslavL

hvala puno druze al ti si iz sombora pa bi morao da saljes ,a ja ne bi da te maltretiram,probacu ja da nadjem zabicu ili da zalepim il cu na kraju da kupim ako ne uspem.

Video sam da postoje neke kamere sto se stave na instrument tablu pa snimaju put ispred sebe kao sto koriste panduri pa ako se desi neki udes moze da se iskoristi na sudu pa cu tako nesto da stavim i stekujem u auto da vidim ko me bre jase.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

shortee,dolazim u Bg poslom u sredu oko 23.30 u postu kod zeleznicke stanice, ako ti treba donecu ga. Imas li na alarmu dugme za podesavanje osetljivosti ?

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...