Jump to content
FAS Goran
nenadbmitrovic

Fiat Punto mk.2 - problem sa brisačima

Recommended Posts

Moras da napravis kompromis ako je vec takva situacija, ostavis ih tamo gde ti je bitnije zbog preglednosti.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zveknule mi makaze napred,ispada mi stalno suvozačka iz zgloba...glupavo im to rešenje,zamotao sam nešto sa detetovim gumicama za kosu,ali će se razvući i ispasti opet.Video sam na Aliju neke metalne kopče koje se kao zakopča pa drži.Jel imao neko iskustva sa time?Imali neko neko neku kteativnu ideju kako to da se reši?Morao sam da promenim i metlicu kod suvozača,brlja...I pozadi....
Kupio zadnju celu metlicu letos i onu gumu zamenio na obe i originalnoj i zamenskoj i ova zamenska guma je od 28" je za malko dovoljna za obe...Šta kažete za rešenje?
Kao ovo je original zadnja metlica za Fiat...
c2e3131d0bfb8a23eb6dc404d062a8c4.jpg846fb12fae1d9ff77848e1e624781c7d.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopce zavrsavaju posao...
A ako hoces sam da majstorises, ubusis rupicu u tu osovinu sa koje spadaju i stavis podlosku siru i uvrnes sraf u tu rupu, tako sam resio drugaru, znaci rupa sa cela osovine
Ili mozes sa strane da je probusis onda navuces polugu koja ispada i kroz tu rupu provuces neki "osigurac", tipa ekser, zicu....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze i tako,al ja kod mene na puntu sam resio sa mosticima za klembet,sto se moste za faze za elektromotore 3 komada spojio ih srafovima oko zgloba ,bio sam to na forum stavio sliku,al ne znam gde je tacno na kojoj temi.i kad sam prodao punta vrsilo je posao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega @DinoG je meni poslao sliku da mi pokaže kako se te kopče stavljaju. Kod njega su već 2-3 godine sigurno a ja ih narucio sa Aliexpressa ali ne stigoh još da ih postavim.

Treba ih "navući" na onaj zglob, da tako kažem.

 

5a49d8daab057e7ad1bd8b5b2d620f15.0.thumb.jpg.065d657683fdb790200ec2f04956f914.jpg

 

Evo kako izgledaju kad se postave 

6941c2e5b67fea5ef4775b2fc46152f0.0.thumb.jpg.2663fc991186d018eb95f4d27b20d17a.jpg10649836bbd36b423cd296f6413d9ce8.0.thumb.jpg.7bed422802d20ead0abb7a77c07a260e.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Aksiću care,daj link
Vezao sa detetovim gumicana za kosu,samo čekam kada će da rastegne ili pukne


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

moze i tako,al ja kod mene na puntu sam resio sa mosticima za klembet,sto se moste za faze za elektromotore 3 komada spojio ih srafovima oko zgloba ,bio sam to na forum stavio sliku,al ne znam gde je tacno na kojoj temi.i kad sam prodao punta vrsilo je posao
 
Ajd slikaj to

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da naručim,nemam odgovarajuću karticu,jbg...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ta slika je negde na forumu,ima je al onaj glupavi image schak i nemoze da se otvori slika

 

to je tema,e sad dal moze ikako slika da se otvori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok,neće da otvori...ajd ako nađeš samo taj most postavi sličku...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su ovi bakarni mostici i samo se srafovima spoje oko zgloba i nestegnu do kraja da bi zglob mogao da radi

ako nemas te plocice,mozes od lima da napravis i kao na mosticima izbusis rupe,npr za sraf 5icu

img_4800_0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pise kod tebe i mehanika,tako da ti to nije strano,da ces odraditi bez problema,znaci napravi se kao trougao oko zgloba sa plocicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravio sam ja od lima,ali sam omašio dimenzije...
Tri puta

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli,naručio preko JOOM prodavnice,282 rsd...
Montaža...(

)
Jednu slomio,drugu morao malko da razvučem i posle sat vremena namontirao...prste sam prebio u onim uskom prostoru...ef6ba0f54e994e5baaa939cddeffa2f6.jpg

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry Zato ih treba onim špicastim kleštima nameštati, mene je kolega Dino upozorio da ne prebijem prste ako mislim ručno da ih stavim. :D

Nije nemoguće ali ume da bude bolno kad se rukama namešta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada znam i ja...intuicija mi je stavila špicasta klešta u ruke pa je namestih...to za suvozačku stranu!
Vozačka bez skidanja nema šanse!

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc se vracao iz grada i negde kod aerodroma na autoputu po pljusku poceli da zajebavaju brisaci,em rade,em nerade,a kad ih ugasim ostanu kad dodju do kraja na šoverci:D,ne znam sta bi moglo da bude,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno se pojeli zupčanici, ali nećeš znati dok ne skineš komplet sve...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...