Jump to content
FAS Goran
Bokili

Fiat Bravo/a - lupanje u zadnjem trapu / silen blokovi

Recommended Posts

Mene zanima da li, ako se cuje da prilikom prelaska preko ulegnuca na putevima i rupama cuje se jasno da lupi nesto u predelu zadnjeg desnog tocka, da li je to silen(selen) ili kako vec blok ili sta? I da li da se menja cela viljuska ili? :)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme je pocelo da se cuje lupanje, zvuk kao metal o metal, u zadnjem trapu auta, i majstori su mi rekli da su to silen blokovi, ali da imaju neke 2 vrste, tj da se na 2 mesta stavljaju, jedni su 1550, drugi oko 2000 i nesto, sto ukupno izadje 7600 za obe strane, i traze 8000 za ruke, ne izgleda mi kao prihvatljivo, pa vas molim za misljenje. :)
Hvala u napred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran za silen blokove ali znam da postoji set za popravku zadnje viljuske. On kosta oko 2k dinara a majstor mi je uzeo 25 eura. Da li imas lufta u tocku levo desno kada podignes na dizalicu? Zamena ne bi bila komplikovana da ne smeta rezervoar za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice zadnjeg trapa na bravu/i moze da bude do tih ulozaka viljuske koji se repariraju (viljuska dobije luft i tockovi gube vertikalnost :)) i do silen blokova koji vezu most sa karoserijom i ima ih po 2 po strani koji su razliciti. drugo ne moze biti uzrok lupanja nista sto se trapa tice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manja sansa je da se zglob tako cuje.

Simptom loseg zgloba je kada naprimer skreces sa maksimalno namotanim tockovima ,krcanje.

To lupkanje moze da bude svasta,luft u ramenima,u soljama amortizera,letva volana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima.Zanima me jel neko zna gde ima da se kupe silen blokovi za zadnji trap u u pitanju je marea karavan sva 4 su otisla.Prevrnuo sam ceo Novi Sad niko nema niti moze da nabavi.Auto mi lupa kao da je taljiga poslednja ljudi pomagajte kako znate i umete.Moze i ako neko ima 4 stara silena da su mu ostala pa da ih posaljem za Kragujevac na remont.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi imam problem jedan kada pregazim preko lezeceg policajca lagano nesto mi lupne u zadnji deo probam da prelazim sa zadnjim delom preko policajca nema da lupi samo kada predjem prednjicom onda se cuje neki tup zvuk.

E sada mi ne valjaju solje da lije moguce da solje prenesu zvuk kao da lupi nesto nazad :question:

Menjao sam uparnice viljuske i krajevi spona li sam ostao bez kinte pa cekam i solje da zamenim ali me interesuje to lupanje

kako se proveravaju zadnji sileni tockovi mi stoje ravno sto posto idealno stoje ne trose gumu i ostalo :question:  HVALA UNAPRED :thumbsup:


Poz svima.Zanima me jel neko zna gde ima da se kupe silen blokovi za zadnji trap u u pitanju je marea karavan sva 4 su otisla.Prevrnuo sam ceo Novi Sad niko nema niti moze da nabavi.Auto mi lupa kao da je taljiga poslednja ljudi pomagajte kako znate i umete.Moze i ako neko ima 4 stara silena da su mu ostala pa da ih posaljem za Kragujevac na remont.ApA

Ap sport ili evo ti broj covek je zlo sta sve ima za FIATA salje postom 0637270182 ital auto Aleksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E sada mi ne valjaju solje dali je moguce da solje prenesu zvuk kao da lupi nesto nazad :question:

 

Ne. Ne može bilo šta napred da prenese zvuk i lupi baš kad zadnjim točkovima prelaziš preko ležećeg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Bravu 2001 1.9 jtd i neko vreme je nisam vozio imao sam problem sa alternatorom i to je sredjeno ali sad cujem lupanje u zadnjem delu auta i to mi se cini da dolazi od zadnjeg levog tocka brzina lupanja se povecava kako povecavam brzinu u pocetku sam mislio da mi je ispustena gume jer najvise tom zvuku lici ali nije u tome problem ako mozete da mi kazete sta bi to moglo da bude ja cu svejedno ici kod majstora za neki dan ali ne bi skodilo da saznam i ranije u cemu je problem ;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up:  Ovi sto voze 407 najbolje znaju sta to lupka u zadnjem delu auta. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...