Jump to content
FAS Goran
Bokili

Fiat Bravo/a - lupanje u zadnjem trapu / silen blokovi

Recommended Posts

Pozdrav,

Da li je neko možda imao sledeći problem.....

Prilikom lagane vožnje preko sitnih neravnina , pa možda i preko ležećeg policajca , čuje se tup zvuk (udarac) sa zadnjg dela automobila. Ne mogu da ocenim sa koje strane , ali definitivno zvuk dopire sa zadnjeg dela. Probavao sam da udaram točak i da ljuljam auto , ali ne ponavlja se pomenuti zvuk. Čuje se samo prilikom vožnje. Skoro sam centrirao trap i sve je bilo u redu kod trapadžije.

Da li neko možda ima ideju šta bi to moglo da bude?!

U napred HVALA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si siguran da su uopste upitanju tockovi i tome slicno.Cesta pojava su peta vrata koja se cuju samo u pokretu,kao i zadnja sedista...Da se nije mozda rezerni tocak istumbao i alat u njemu.Proveri te stvari jer si bio na reglazi tako da to mozda mozes da iskljucis.A ako proveravas tocak ti podigni auto pa onda prodrmaj....Ja sam licni imao problem sa petim vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto ima nezavisno vesanje pozadi ako su amortizeri u redu onda lupkanje dolazi najcesce od lezaja zadnje viljuske,ne tocka vec viljuske

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

isti problem imam, i detektivi iz mikijeve kancelarije su potvrdili ono sto je on napisao.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto se i meni desava jos od kako sam kupio auto pre 5 god.To se set lezajeva viljuske.nije nista opasno ja tako vozim.Pogledaj auto od pozadi i ako su ti tockovi prblizno vertikalni onda je ok.posto usled ovog ''kvara'' vremenom se tockovi iskrive kao da je nesto natovareno u gepek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je to ali ako predugo vozis sa ostecenim lezajevima velika sansa je da ce razlokati leziste u viljusci i onda nista od reparacije doticne vec ce morati druga neostecena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala,razlokati.I meni zena kaze,Ne loci toliko,moracu da te zamenim. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Meni se javlja slican problem, u pitanju je Marea karavan, zadnji desni tocak, ali za razliku od opisanog problema kod mene se zvuk cuje u trenutku kada se opruga razvlaci, odnosno, kada recimo naletim na udubljenje na putu, pa se opruga skupi i razvuce. Ne mogu da reprodukujem ponasanje u mestu, ma koliko god ga ljuljao. Znaci, reaguje iskljucivo na razvlacenje.

Tocak skinut, nista nigde ne udara, sva farba je na mestu, opruga citava. Zvuk bih najbolje opisao kao recimo kada se zateze sraf na tocku i onaj poslednji trenutak kada sraf krene da skripi, e to je otprilike to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

I ja imam isti problem što se tiče lupanja u zadnjem točku kada prelazim preko ležećeg policajca ili manje rupe.

Zvuk je kao kad udariš metal o metal, majstor mi kaže da su to silen blokovi odnosno njihove gumice, ali pošto vešanje trapa zajedničko za oba točka kaže da je potrebno promeniti kompletan trap koji košta oko 420 evra. Ne znam da li se to isplati s obzirom da fiat marea 1.6 benzinac u Bugarskoj kompletno može da se nadje za 1500 evra što znači da ova popravka čini pola vrednosti tog automobila. Da li neko može da mi pomogne po ovom pitanju i da li je imao sličan problem? :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki resio problem, u pitanju je bio lezaj viljuske. 3 majstora sam promenio dok nisam nasao nekog ko se nije plasio da ga rasturi. Hvala jos jednom.

Nego koliko ceh izađe ovo da se opravi? :)

I kod mene lupka, mada bih ja pre okarakterisao kao tuplji zvuk koji dolazi iz samog gepeka, ali očigledno da je to to što kaže klapa : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ficko, vlad

prvo proveriti sipove za zabravljivanje naslona zadnjeg sedista, oni su kod mene lupkali pri prelasku preko neravnina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ficko, vlad

prvo proveriti sipove za zabravljivanje naslona zadnjeg sedista, oni su kod mene lupkali pri prelasku preko neravnina

Hvala, čekiraću to baš, jer je zvuk čudan i kao da dolazi od "gužvanja tapacirunga iz gepeka kod točka", ali opet subjektivni osećaj mi je kao da je ležaj : )

Javim kad se problem reši : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bio ležaj zadnje viljuške. Onaj klizač za zabravljivanje sam ja čekirao već ranije, nije bilo ni to.

Kod Gorana u servisu mi rekoše da su opravili, lupalo je nešto kod sedišta bočno. Al ja bio u frci tada pa nisam pitao i dalje detaljisao. Slepac sam, znam.

Rezime je da može da bude i ležaj zadnje viljuške, ali i neka sr... oko sedišta kao nama par ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se cuje skripanje sitno u zadnjem levom tocku kada prelazim vecom brzinom preko nekih sitnih neravnina... To je verovatno do lezaja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem, kad je auto pun ne cuje se a prazan ubi u pojam - moj mehanicar je to zvao torzioni lezaj, oko 3000din SKF i za ruke oko 10tak eura....ima i jeftinijih varijanti

kome se javi ovaj problem preporucujem da ga odmah resi jer je meni povuklo jos neke troskove oko amortizera a ako skroz pukne taj lezaj onda tocak gledano otpozadi stoji krivo i jede gumu neravnomerno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem, auto je Bravo 1.8 GT, cuje se lupkanje kod zadnjeg desnog točka, i to pri prelasku bilo kakve neravnine na putu, .Zanimljivo da se ne čuje zimi, kad verovatno zaledi taj ležaj, pa nema lufta. Imaju da se kupe setovi za reparaciju zadnje viljuške, i cena je 2.200 din. po komadu. Moram samo naći iskusnog majstora u SM pa da rešim i taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram još da dodam, da set za reparaciju zadnje viljuške za Bravo,Bravu i Mareu u AP Sportu košta 1300 i 1600 dinara. Danas sam poručio preko neta, dva kompleta i od nedelje menjam. Želim ovom prilikom da pohvalim AP Sport i da kažem da su extra, profesionalno nema šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo pazi desava se cesto da zariba sraf sto ide kroz vilusku,lezaj.desni je narocito zeznut zbog blizine rezervoara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na upozorenju,paziću naravno. Neću ja to sam menjati, već kod majstora,kaže da ima iskustva sa tim, i da je već menjao na nekom puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam promenio oba lezaja na viljuškama, ali nažalost,to nije bio uzrok lupkanja kod zadnjeg točka. Moram da skinem zadnje sedište i onu plastiku-tapacirung koji je iznad točka,pa da vidim da li tu nešto lupka. Baš sam se razočarao,dao sam skoro 6000,ali mi je problem i dalje prisutan.

Jel ima neko da je rešio problem lupanja kod zadnjeg točka,a da nisu ležajevi viljuške?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...