Jump to content
FAS Goran
ivst011bgd

Fiat Punto JTD / 1.2 8v - nisko kvačilo

Recommended Posts

Pozz dobri ljudi

Evo u cemu je problem,od kupovine puntica mk2 jtd kvacilo je bilo nisko i tvrdo.EE sad doslo je vreme do zamene seta kvacila.Zamenio sam set Valeo kvacilo korpa i lezaj i sada je kvacilo znatno mekse medjutim cinimi se posle zamene jos nize havta svega 1-2 cm od patosa pa vas pitam da lije imao neko slican slucaj,majstor mi tvrdi da je to do klipa menjaca i kada se zameni da ce se kvacilo podici Help pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvačilo posle zamene i treba da hvata nisko.To je dobro za tebe jer će ti duže trajati. U svakom slučaju, nema ničega lošeg što ti je kvačilo sada niže nego što je bilo pre zamene. Trebaće ti najviše pola sata da se navikneš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvacilo mi je propalo nisam mogao da ubacim u brzinu kada se zagreje posle kada se auto ohladi ond ide sve oket a posle isto elem

oko niskog kvacila nervira me to sto je toliko nisko da bukvalno moram da dobro pritisnem do patosa da bi odvoilo inace auto trese pri kretanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvacilo mi je propalo nisam mogao da ubacim u brzinu kada se zagreje posle kada se auto ohladi ond ide sve oket a posle isto elem

To ne znači da ti je lamela bila za menjanje. Kada kvačilo nisko hvata ili propadne papučica, ako je hidrauličko kvačilo kao kod Stila, verovatno jedan od cilindara propušta. Meni je bio loš onaj kod papučice kvačila u kabini. 20E.

Ali to je majstor morao da primeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja sam menjao set kvacila valeo made in turkey kupljen u kit komercu zamenili su mi medjutim postoji jos problem niskog kvacila i kada se zagreje kao da ne odvaja kako treba pa tesko ide iz brzine u brzinu i tresese kada je pritisnuto skroz i ubacen u prvu do duse ne stalno sumljam da mi nisu sve promenili ili nesto drugo je u pitanju help

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je u pitanju punto mk1 ili nesto drugo.Po tome bi mogla bit korpa i druk lager koji ocito ne odvajaju dobro moje misljenje a i moguce da su ti vratili nesto staro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već je pisano o ovome - ako je hidraulično kvačilo, treba proveriti i oba hidraulična cilindra, kod papuče i menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo javljam se svima koji su imali slican problem reklamirao sam kod majstgora zez je u cilindru kvacila (tipovali su na papucicu medjutim zamenom je ustanovljeno da nije) zanimljivo je to da cilindar kvacila je oket ne propada pedala i ne gubi kociono ulje medjutim sa novim setom kvacila je veoma nisko kvacilo i u toku voznje kada se zagreje kao da ne odvaja pa kada se pritisne i ubaci u prvu auto blaggo podrhtava i krci kada se ubacuje u rikverc rasvavili su cilinadar ocistili podmazali i kazu da je oket sutra cu da probam pa javljam da lije zaista dopro pozzz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo javljam se ponovo kvacilo radi ko ludo definitivno je cilindar kvacila i sam majstor se nasao u cudu kada su skunili cilindar ije izgledao oket ne gubi ulje ne propada papucica a cilindar zeza tako da znate pooozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima, naime kao sto naslov kaze imam problem sa kvacilom, mnogo je nisko, bukvalno hvata od poda, a menjanje brzina je postala prava nocna mora, tesko ide u svaku brzinu narocito kada je hladan, pretpostavljam da treba promeniti set kvacila posto i trese ponekad a kada je ugasen auto menjanje brzina je normalno tako da nisu one sajle..to je neko moje laicko misljenje zasnovano na citanju nekih tema na forumu, ako gresim ispravite me.. :) jel mogu nekako da poboljsam to privremeno barem, podignem kvacilo ili sta god, posto cu moci tek tamo 20 i nekog da promenim set?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nema nacina da podignes kvacilo posto je samostelujuce. To sto je nisko i sto ga tesko saltas je verovatno zato sto je korpa otisla pa postoji cak i mogucnost da skroz ode i onda da ostanes negde na putu. Jel ti tvrdo kvacilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao slican problem promenjen set kvacila LUK cena kvacila 5600.00 plus ruke majstora i sada je sve ok kvacilo mekano ,menjac ulazi kao u sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onako..nije bas mnogo tvrdo ali tvrdje jeste..na proslom puntu mi je bilo tvrdo ko djavo i ja predjoh 10 000 bez problema i prodao ga takvog..zaboravio sam da napomenem da sam slucajno podigao papucicu na gore pre jedno nedelju dana i puklo je nesto jako, i onako skroz propalo, krakat sam mnogo :D vise puta sam stiskao i vratilo se..ali sam mogao da saltam skoro pa normalno..tek je od juce postalo nepodnosljivo..a da li nekako mogu sam uz pomoc caleta da provalim da li je cilindar ? i hvala svima na odgovorima :)

a jel ima u ap sportu LUK ? moram tamo da kupim zbog kartice koja moze na rate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u neki servis ako nisi siguran da ne kupujes bzv. Kad cilindar ode uglavnom papucica ostane na podu i nece sama da se vrati. Moj savet idi neka pogleda neko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oticicu do servisa nekog pa javljam sta je bilo..moguce i da je to posto mi se desilo kada je puklo nesto, da ostane skroz na podu pa se vrati drukanjem papucice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem danas, promenjen cilindar pedale kvacila, preporodio sam se, nikad mekse kvacilo nisam video :D brzine lagano idu i bolje pre nego sto je crkao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...