Jump to content
FAS Goran
ivst011bgd

Fiat Punto JTD / 1.2 8v - nisko kvačilo

Recommended Posts

da da svakako bolje nego set :D..izaslo je sve skupa 5000, 2850 cilindar, 280 ulje, 1500 ruke i ostatak cast :) odlicnu ste dijagnozu postavili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je kvacilo tvrdo i nisko... planiram samo da ga malo podignem na sajli... moze tj. jel bi bilo pametno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

brava je u pitanju. Nece doci do brzeg habanja hamele tj.proklizavanja ili pucanja korpe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da to moram da radim. Popusticu sajlu posto je matica skroz zavijena do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

otpustim sajlu, ako je lamela iole dobra, odvajace i podicu kvacilo, a ako je skroz losa, napravicu samo gore. Tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto imao problem sa kvacilom,kvacilo je bilo bas tvrdo i nisko,menjac je tesko ulazio u brzine,posebno u rikverc,nekada sam morao da ugasim auto da bih ubacio u rikverc.Kontaktirao sam preko foruma Gorana sa Altine,covek naravno kaze "moras da dodjes da pogledam"  i ostavi mi kontakt telefon.Sutra dan kontaktiram Gorana i odem u servis sa mislima kako cu morati da menjam set kvacila ili slicno  :rant:. Goran pogleda auto i zameni mi neki mali  beli plasticni deo na kvacilu za desetak minuta i smesne pare  :clap: ,kvacilo kao novo.Moram da napomenem da sam odusevljen ljubaznoscu i profesionalnoscu Servisa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za misljenje i pomoc,imam punta 1.9jtd 86ks,kvacilo mi je jako nisko odvaja na 2cm od patosa to se desilo preko noci,parkirao sve ok bilo ujutru seo u auto jako nisko. Neosetim nikakve vibracije on ide kao sto je i isao,negubi uk ulje,da li neko zna o cemu je rec?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/30/2019 at 5:14 PM, ISV_01 said:

@Patak

 

Cilindar kvacila?

Kada cilindar ode obicno bude mekano kvacilo ili procuri ulje. Kod mene kvacilo je kakvo je i bilo jedino sto je nisko

 

On 10/24/2013 at 10:14 PM, zpetrovic1 said:

Ja sam isto imao problem sa kvacilom,kvacilo je bilo bas tvrdo i nisko,menjac je tesko ulazio u brzine,posebno u rikverc,nekada sam morao da ugasim auto da bih ubacio u rikverc.Kontaktirao sam preko foruma Gorana sa Altine,covek naravno kaze "moras da dodjes da pogledam"  i ostavi mi kontakt telefon.Sutra dan kontaktiram Gorana i odem u servis sa mislima kako cu morati da menjam set kvacila ili slicno  :rant:. Goran pogleda auto i zameni mi neki mali  beli plasticni deo na kvacilu za desetak minuta i smesne pare  :clap: ,kvacilo kao novo.Moram da napomenem da sam odusevljen ljubaznoscu i profesionalnoscu Servisa!

Molim br od gorana i gde se nalazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...