Jump to content
FAS Goran
strcentar

Ducato Maxi - Adria Coral / Fiat & ostali kamperi

Recommended Posts

Znam da se ovde uglavnom pise o putnickim automobilima, ali danas sam na parkingu u Kladovu zapazio jedan jako zanimljiv Fiat. Ovakve stvari se jako retko vidjaju na nasim ulicama.

 

zza2188.jpgzza2189.jpg

 

Obilazeci oko njega saznao sam da ima 1.9 M-jet motor snage 130 KS.

Ne znam ko radi ove "kamp-kucica" nagradnje ali znam da se zove Adria Coral. Mozda neko zna i nesto vise o ovakvoj retkoj kreaciji na nasim drumovima.

Meni se ovo jako svidja.

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako bi volio da jedan takav posedujem,odavno se divim ovakvim pokretnim kamp kucicama,netreba ti hotel kad ides na letovanje :unworthy:sjajan primerak fiata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si rekao, Adria: http://www.adria-mobil.com , stara firma iz Novog Mesta u Sloveniji. Pola SFRJ je letovalo u njihovim kamp kucicama :)

Inace, po njihovim podacima, ovaj model se pravi sa motorima 2,2 JTD, 2,3 JTD i 3,0 JTD. Moguce da su podaci na sajtu matori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao jahta na tockovima :lol:

A i dobro mi chuchi ova prikolica :o s obzirom na ovaj spusteni nos kombija B) i ako je ogroman :( bas izgleda kompaktno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sanjam da imam tog Fiata već duže vreme. Unutra je fantastičan. Ako je 1.9 multijet ispod haube još bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je motor 1.9 ali na vratima piše 130 Mjet.

Po mojoj pretpostavci to je motor 1.9, ali ne mora da znači.

Krivo mi je što ga ranije nisam video i da sa njim konkurišem za besplatnu člansku kartu. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaci o motorima sa njihovog sajta:

FIAT Ducato

100 JTD (2,2)

130 JTD (2,3)

160 JTD (3,0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je izgleda 2.3 sa 130 KS

Koliko sam uspeo da pronadjem na netu cena polovne fiatove kuće na točkovima je između 50 i 60 hiljada evropskih novčića, pa ko voli nek izvoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj poslednji, oldtajmer, najviše sviđa. Ima i palubu za sunčanje... A i bucko je baš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva takva Adria/Dukato kampera bila su na sajmu automobila. Unutra je sve tako fino složeno minijaturno i luksuzno kao u jahtama. Ovaj koji sam ja gledao imao je gasnu peć i izolaciju za temperature do -20C i naravno AC.

Za one koji naginju nomadskom načinu života prava stvar :thumbsup: . Kuća ti je tamo gde parkiraš. :thumbsup:

Ali nažalost cena je paprena. :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo pošteno, 50 000€ za ovako nešto uopšte nije mnogo, ako se ima u vidu da za tih 50 000€ može da se uzme recimo neki A6, a porediti ta dva vozila zaista je nemoguće ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz

 

Odem ove godine na more u hrvatsku pa u crnu goru i zapadnu mi za oko fiatovi kamperi, kao da niko drugi ne proizvodi kampere koji god vidim fiat dukato motor home. A sad malo pregledam na internetu i nema bas nista na wikipediji fiatovim kamperima.

Ali kako sam primjetio nemaju konkurencije fiat kamepera sa svim mogucim registracijama..

Pa ima li kod da baci koju pametnu :)

 

nuovo-fiat-ducato-camper-2014.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da se baci pametno. Motor dobar. A sad kamp ko kamp. Isuvise dobra stvar ali isuvise i skupa. Mada ko ima novcanica nije mu problem.

Imas i druge modele, sprintere, Hyres-hemes-hames tako nesto. Ima ih sada povise. Ali su bas bas dobri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.6.2010. at 10:11 PM, chikavili said:

...Adria: http://www.adria-mobil.com , stara firma iz Novog Mesta u Sloveniji. Pola SFRJ je letovalo u njihovim kamp kucicama :)

Inace, po njihovim podacima, ovaj model se pravi sa motorima 2,2 JTD, 2,3 JTD i 3,0 JTD. Moguce da su podaci na sajtu matori.

 

Koliko sam tada skontao, mogu i da prerade klasični Ducato, onda je malo jeftinije, ali i dalje skupooo..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Buca_Tipo said:

Sta da se baci pametno. Motor dobar. A sad kamp ko kamp. Isuvise dobra stvar ali isuvise i skupa. Mada ko ima novcanica nije mu problem.

Imas i druge modele, sprintere, Hyres-hemes-hames tako nesto. Ima ih sada povise. Ali su bas bas dobri :D

 

Evo gledam kod nas u bosni 40 000 eura je polovan a da se iznajmi 100 eura dnevno, jbg za nas je to luksuz. Ali biti ce i njemu kad tad 15-20 god. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe. Kupis obicnog teretnog i prepravis sam kako ti se svidja. Masa ljudi radi to jer je mnogo jeftinije. Uzmes busilicu, srafilicu i skockas ga samo tako. Zakacis kucnu klimu i koristis struju u kamp parkovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat  Ducato je stvarno najpopularnija baza za nadogradnju kampera u Evropi. Ima mnogo prednosti u odnosu na druge odavno, prednja vuča, niska platforma pozadi jer nema diferencijala, ručna kočnica sa leve strane vozačevog sedišta ne smeta pri prolazu između sedišta... Veoma slični su i Pežo Boxer i Citroen Jumper koji su zapravo i ista vozila, uostalom svi se i prave u istoj fabrici. Postoje i drugi popularni kamperi u Evropi, kao što neko pomenu nemački Hymer. https://www.hymer.com/en/

 

Ipak, danas je problem sa kamperima rastući jer su lokalne zajednice shvatile da im okupiraju najbolja mesta i to potpuno besplatno pa još na neodređeno vreme. Pa su se dosetile i na tim odmorištima, parkinzima, na obalama, vidikovcima... postavljaju horizontalne rampe određene visiine gde kamperi ne mogu da se provuku, samo putnička vozila. Dakle, kamperi su sve više osuđeni na kampove i specijalne štekove predviđene za njih koji se naravno plaćaju.

 

Upravo sam se vratio sa odmora na Lefkadi i svratili smo u Dessimi kamp na obali pored Nidrija. Grozno je koliko su luksuzni kamperi bili načičakni jedni pored drugih. Za strance naravno 30-40  evra nije strašno... ali za te pare se može dobiti i solidan apartman. A kod kampera ima i dosta petljancija, ko nije praznio hemijski WC na primer ne zna šta je divota kada se nepažnjom malo prospe sadržaj. Da ne bude zabune i ja ih oboažvam i maštam o njima ali nije baš sve tako bajno kada vam se želja jednom ostvari i vi ga nabavitei. Bacite pogled i na ovaj link http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?nav_id=194321

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Ducato 4×4 Expedition za najveće avanturiste

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

U Dizeldorfu je u toku sajam kampera na kome je zaista mnogo zanimljivih noviteta. Mi izdvajamo Fiat Ducato 4×4 Expedition. Kao što mu i samo ime kaže, spreman je za najveće avanture i van asfalta, uz visok nivo komfora kada je kampovanje u pitanju. 

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

Kamperi su vrlo ozbiljna kategorija i predviđa se da će u Evropi tokom ove godine biti prodato čak 105.000 primeraka ove vrste vozila, što je povećanje od 10 posto u odnosu na prethodnu godinu.

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

Osim modela Ducato, Fiat je na sajmu u Dizeldorfu predstavio i Talento u kamperskoj verziji. Pozicioniran je ispod Ducata i zapravo je Fijatova verzija Renaulta Trafic.

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

Aktuelni Ducato nastavlja tradiciju prve generacije predstavljene pre 36 godina. Ovaj put, 4×4 pogon je tu da prohodnost podigne na jedan viši nivo, zajedno sa motorima poznatim po svojoj izdržljivosti i snazi.

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

Osnovu predstavlja 2.0 MultiJet II sa 115 KS i 290 Nm. Ipak, idealna kombinacija  je 130 MultiJet II sa 2.3 litarskim dizelašem od 130 KS i 320 Nm dostupnih pri 1800 o/min.

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

Kupcima su na raspolaganju i verzije od 150 i 180 “konja”, a najjači stiže kao zamena za dosadašnji 3.0 iste snage ali uz 20 posto manju potrošnju.

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

Robotizovani “Comfort Matic” menjač je u ponudi za sve 2.3 motore. Elektrohidraulična kombinacija robotizovane sekvencijalne transmisije obezbeđuje nisku potrošnju i masu klasičnog šestostepenog manuelnog menjača.

 

Auto magazin Srbija Fiat Ducato 4x4

 

preuzeto sa - Auto Magazin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za putovanja / Kuća na točkovima čiji luksuz košta 300 hiljada dolara

 

Jayco Embark Luxury

 

Rekreativno vozilo Jayco Embark Luxury pruža udobnost pravog doma, bez mnogo kompromisa. Za one koji uživaju u putovanjima, ali bi želeli da svoj dom ponesu sa sobom gde god da se zapute, firme Thor Industries i Spartan Specialty Vehicles napravile su ovo vozilo koje predstavlja pravu kuću na točkovima.

 

Jayco Embark Luxury

 

Tu je sve što je potrebno da bi njegovi vlasnici uživali kao u udobnosti svog doma – multimedijalni sistem sa velikim, 50-inčnim LED HD TV-om i ozvučenjem u dnevnom boravku, 32-inčni LED HD TV u spavaćoj sobi sa bračnim krevetom, kompletno opremljena kuhinja sa svim potrebnim uređajima, uključujući veliki frižider, mašine za pranje i sušenje veša...

 

Jayco Embark Luxury

 

Jayco Embark Luxury opremljen je i kupatilom sa tuš-kabinom, lavaboom i toaletom, a na mestu sedišta vozača i suvozača su dve luksuzne rotirajuće fotelje koje, kada vozilo nije u pokretu, postaju deo nameštaja u dnevnom boravku. Vozilo je bazirano na šasiji modela Spartan K1, a pogonjeno je Cummins dizelašem od 360 konjskih snaga.

 

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finetza - kamper koji je pola lepotica, pola zver

 

finetza 1.jpg

 

Sa ciljem da postane vodeća u segmentu luksuznih vozila, koja su ujedno i kuće na točkovima, kompanija ''Indias Pinnacle Specialty Vehicles'' je stvorila model Finetza, kamper koji nije ni nalik onima koje smo imali prilike da vidimo u Americi i u Evropi.

 

finetza 11.jpg

 

Spolja, izgleda prilično robusno, čak i za segment RV-a, odnosno kampera gde su je ogroman, kockasti dizajn neka vrsta stnadarda. Međutim, njegov enterijer pruža osećaj udobnosti i dizajniran je poput najluksuznije kućice koju možete zamisliti. Ovo vozilo je označeno kao prva, prava kuća na točkovima kompanije Indias Pinnacle Specialty Vehicles, i zaista se u isto vreme radi i o lepotici i o zveri u jednoj karoseriji.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj kamper izgleda grozno. Kao blindirani kombi za prevoz novca. Kad ga pogledaš ovako spreda, verovatno ti se odmah  i smuči  kampovanje! :-)

Ali možda se maharadžama sviđa taj stil. http://www.pinnaclevehicles.com/motorhomes-rv/

 

A nije ni Fiat Ducato osnova... već neka Force marka kombija http://www.forcemotors.com/  poznata valjda samo u Indiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedesov hotel na točkovima za novu dimenziju letovanja uz pristupačan luksuz

 

mercedes surf 1111.jpg

 

Ako vas od ideje kampiranja odvlači nedostatak prostora i intimnosti, onda je ovaj Mercedes prava stvar za vas.

 

mercedes surf 1.jpg

 

Prerađeni Mercedesov kamion Actros je odličan izbor za sve koji na letovanju ne žele da se zadrže u jednom mestu, a pritom nisu spremni na rizike koje donosi svakodnevna promena smeštaja. Ovaj kamion nudi mogućnost da bukvalno teglite svoj luksuzni hotel ili bar apartman sa sobom.

 

mercedes surf 11.jpg

 

''Truck Surf Hotel'' je rezultat ideje koju su zajedničkim snagama u delo sproveli Daniela Carneiro i Eduardo Ribeiro, a na bazi iskustva koje su stekli nakon godina kampiranja u mobilnim kućicama. Truck Surf Hotel se može unajmiti, i to od juna do oktobra u Portugalu, kao i od januara do aprila u Maroku. I cena zvuči primamljivo, od 499 evra za nedelju na obali Maroka do 614 evra u Portugalu. Govorimo o cenama po osobi, a ako želite celi hotel za sebe, onda je iznos nedeljnog najma 5.410 evra.

 

mercedes surf 111.jpg

 

AS mobilni hotel na bazi Mercedesovog kamiona nudi pet klimatizovanih soba raspoređenih na dva sprata. 

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...