Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Različite cene servisa

Recommended Posts

fiat_punto_188_015.jpg

Od kada je počeo da se proizvodi u Kragujevcu, Punto je kupilo više od 20.000 građana Srbije. Cene u ovlašćenim servisima nisu iste, a iz Fiata upozoravaju da su servisi u obavezi da koriste samo originalne rezervne delove.

Oni koji su pre godinu dana želeli da kupe novi Punto, morali su najpre da se upišu na spisak, sačekaju da se automobil proizvede i onda ga preuzmu. Ceo postupak trajao je i više od mesec dana. Danas se na novi automobil najduže čeka desetak dana, i to ako kupac insistira na određenoj boji.

"Ne možemo da napravimo pravo poređenje sa prošlom godinom, jer smo tada napravili svetski rekord u prodaji, osvojivši 54% tržišta Srbije. I pored krize ostvarujemo dobre rezultate, mesečno prodajemo od 1.200 do 1.400 vozila", rekao je Đuzepe Zakarija iz kompanije "Fiat automobili Srbija".

One koji su Punto kupili prošle godine u ovo vreme, sada čeka redovan servis. Iako bi logično bilo da u ovlašćenim servisima cene budu slične, pokazalo se da to baš i nije tako. Primera radi, servis na Novom Beogradu i u Kragujevcu košta 2.500 dinara manje nego na Voždovcu. A ukoliko vas put nanese u Pančevo i servisiranje obavite tamo možete da uštedite dodatnih 500 dinara.

Nikola Milošević iz Auto kuće Voždovac kaže da, ipak, treba voditi računa gde se obavlja servis i koji se delovi ugrađuju. "Ako se ustanovi da deo koji je ugrađen nije original, automatski se isključujete iz garancije", kaže Milošević.

"Cenovna politika svakog servisera i distributera je nezavisna", naglašava Mihajlo Stepanović iz kompanije "Delta auto moto", i dodaje da oni uvažavaju preporuke koje su im dostavljene.

Anketa je pokazala da je levi retrovizor i do tri puta jeftiniji u Kragujevcu nego u Beogradu i Pančevu. Ako zadnji brisač budete menjali u servisu na Voždovcu trebaće vam dve do tri hiljade dinara više nego da to radite na Novom Beogradu, u Pančevu ili Kragujevcu.

Prema rečima Đure Pivaševića iz pančevačkog "Autoremonta", zajednička cena usluga popravke nije definisana, pa se formira zavisno od okruženja i platežne moći stanovništva.

Nikola Pantović iz kragujevačkog Arena motorsa naglašava, da osim cene, neophodna je i velika efikasnost u radu, jer im klijenti stižu i iz udaljenih gradova.

Ovlašćeni servisi su u obavezi da koriste isključivo originalne rezervne delove, kažu u kompaniji "Fiat automobilima Srbija" i dodaju da su razlike u cenama moguće, ali u minimalno. Za vlasnike automobila najvažnije je da vozilo servisiraju kod onih koji imaju Fiatovu licencu, kako ne bi izgubili granciju. Inače, pre nego što odlučite gde ćete voziti svoj automobil, najbolje bi bilo da se o cenama raspitate telefonom. Možda će vam trebati malo više vremena da dođete do servisa, ali ćete i pored troškova za gorivo uštedeti nešto novca.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam otisao kod majstora jer je Seiju bila potebna promena ulja i filtera. U razgovoru sa majstorom preporucio mi je da zamenim i neki kais (ph ili pt kais, ili nesto slicno) rekavsi mi da to nije veliki novcani izdatak i da ce me sav taj luksuz izaci do 3000din, ili maksimalno 3.500din.

Medjutim, danas sam se zaprepastio kad me je zvao da dodjem po kola i kada sam ga pitao koliko love da ponesem, on mi je ladno odgovorio 12000din!!!

:blink:

Objasnio mi je lepo kako se on brine za mene jer nemogu da idem na put(posto sam mu ranije rekao da planiram za BG) u tako losem stanju, da mi je promenio pakne napred i jos nesto i da to sve kosta oko 7000din samo materijal...

Ok sad, ja sam dizajner, ne majstor, mogao je da me ubedi u sta god je hteo, ali da li to bas toliko kosta ili me je (malo) prevario? :question:

:thumbdown:

Ako neko zna nesto o ovome, ili je imao, nedaj Boze, slican problem, neka podeli to, da me utesi ako je stvarno tako, ili da mi kaze, pa da stignem majstora pre nego ode na letovanje pa da mu mamu maminu :veryangry:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je promenio pločice napred, to ne može da košta 7.000, tj. moraš da nam kažeš šta je to još nešto što je promenio pored pločica.

Ovde nije toliko problem u ceni, nego u tome što radi na autu ono što te ne pita da li hoćeš da radiš.

Dakle, ima telefon, mora da zove i kaže npr.: ''pregledom vozila sam ustanovio da treba da se radi to , to i to, to bi koštalo toliko, jel da radim''?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delakroa

Raspitaj se ti malo sta ti je ugradjeno i nek ti da specifikaciju svega

Ako je napred menjao diskove to je ovo recimo

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=38747 puta 2

i jos plocice

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=38754

i jeftinija varijanta 969 dinara WOLF

Cisto kao orjentir

A te varijante dovezes auto i on menja bez pitanja bitne (da ne kazem skuplje) stvari bez konsultacija sa vlasnikom ...uf :wallbash: katastrofa

P.S. Predsednik me uvek pretekne (malo mi ispomera temu da bude prvi sa odgovorima) ;P :thumbsup:

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to sam mu i ja rekao, sto me nije konsultovao, da je rekao "ej primetio sam da su ti katastrofa diskovi" ili vec sta god, da me je upozorio koliko to kosta, pa onda ok... nego kad sam mu rekao da je malo mnogo para, onda mi je odgovorio da ce skinuti i vratiti stare...i dok sam otisao po kola on se izgubio, ostao mu segrt, a on nije znao tacno da mi kaze sta je sve bilo radjeno...pokupio sam visak delova sto je bilo razbacano oko kola i dosao ciku...

a da, a tek sto je usvinjio auto!!! :veryangry:

u redovnim servisima stave neki najlon ili sta slicno preko sedista, a ovaj...moram sad da perem presvlake, a sreca sto je kokpit crne boje, da je svetliji garantovano bi se videli otisci kad je sa prljavim rukama ishvatao :wallbash:

uf, sad ima da celu noc ribam kola!!! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bre iskopavate te nevaspitane dunstere? Moj zet očešao auto, ubrzo nakon toga išao da uradi mali servis, a majstor mu usput ispolirao taj očešani deo. Ne da nije naplatio nego nije ni rekao; zet provalio tek kad je došao kući. To je majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze to tako, ako nisi dao odobrenje za popravku to je za inspekciju. Reci majstoru da ti vrati pare ako nece ti ga prijavi. U svakom slucaju nemoj ici kod njega ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma definitivno vise ne idem kod njega!!! u Subotici sam bio prosle godine u redovnom ovlascenom servisu i odusevio sam se kako majstori vode racuna o kolima. Stave rukavice kad sedaju u kola, da ne hvataju prljavim rukama, a na sediste stave neku kao presvlaku i na to sedaju...doduse, malo su i skuplji, ali kad urade, onda je to redovno uradjeno. Ostavio sam im kola i rekli su za sat vremena dodjite, ja se vratio za sat, auto parkiran, servis odradjen, racun i priznanica i cao. To je majstor!!! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Radio bih razne servise na mom autu pa me interesuje cena svega toga. Mislim da bi ovo značilo i onima koji su tek kupili ili planiraju da kupe mareu, brava, bravu jtd.

Moj auto je Fiat Marea 1.9jtd, 110ks, 2002god. prešao 253600km. Ono što bih ja menjao na autu je:

1. zupčasti kaiš sa španerima

2. ceo mali servis (ulje, filter ulja, nafte, vazduha i klime)

3. vodena pumpa

4. čišćenje usisne grane

5. čišćenje dizni

6. čišćenje map senzora

7. blokiranje egr-a

8. dijagnostika jer mi ne radi protokomer pa bih ga ja kupio a majstor na dijagnostici da resetuje komp i proveri greške i sve ostalo što treba.

Hvala svima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1, 2 i 3 ovde

4 zamoliš majstora da ti to uradi kad već sve rastura, odmah zameni i grejače, meni na puntu nije ni naplatio čišćenje

5 dizne su oko 800-1000 dinara po dizni kako kod kog majstora

ostalo ne znam

Edited by klaywert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono su samo cene delova a meni treba i cena zamene - ruke.

Po cenama iz AP sporta prve 3 stavke koštaju oko 15.000 din. Znam i cenu protokomera samo ne znam koji da uzmem. Bosch od 8700din ili neki Meat&Doria za 6000din. Bosch je proveren a za ovaj piše Made in England i daju 1.god garanciju.

Koliko dizni ima moja marea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je majstor u Ki uzeo 20€ za veliki servis, a kod njega toliko košta čišćenje dizni bez obzira koji je auto, naravno to je cena po dizni, toliko sam platio i za juga i za punta.

Imaš 4 dizne, 4 grejača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa samo ulje i filteri su minimum 3000 za punto mk2 ... sigurno samo ruke ... 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vasi majstori po BG izgleda imaju zlatne ruke...

U mojoj okolini najskuplje ruke za V. servis na jtd su 50€.

Ruke za mali servis su besplatne, ako kupis delove u prodavnici koje imaju svoj servis.

Takodje dobijes knjizicu sa pecatom i racunom...

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mali servis 1200 din?

Rekoh ti ja odavno da dodjes u Bg da radis, Bog da te vidi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat rada 1500 ,ili mozda cak i 2000 dinzi! Ima i nekih garznih majstora koji menjaju ulje za 2 pive..Ko ima dvoriste i kanal i dobru volju ovo sam odradi za sat ili manje. U bg svi zive po zgradama, malo garaza pa majstori deru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmam da neki vlasnici koreanaca idu iz Beograda u Novi Sad da rade mali servis, jer im se isplati, a da ne pričam o drugim intervencijama. Mislim na vozila u garantnom roku, a to ume da bude i 7 godina sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...