Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako naplatiti štetu od preduzeća za puteve / Pravda je spora, ali kad si uporan...

Recommended Posts

Evo sad rekonstruisu ul Vojvode Stepe.Da ne kukamo previše.  A kad jednog dana i to završe onda će biti milina voziti se samo bul. Kralja Aleksandra do Konjarnika i ul. Vojvode stepe do trosarine. I neće biti problema ? I svi će biti kulllllllllllllll !    :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da ne otvaram novu temu, treba mi pomoc.
Veceras sam u Omladinskih brigada uleteo u iskopan kanal 4m*1m sa 30 40 cm dubine i jednu felnu iskrivio vidno i verovatno gumu unistio, za ostale ne znam moraju da se provere posto trese. Trap koji je bio maksimalno utegnut je sad rastelovan, suspleh mi viri i ko zna sta jos.

 

20150927_203123.jpg  20150927_203413.jpg  20150927_203426.jpg

 

20150927_203554.jpg  20150927_203604.jpg  20150927_203617.jpg

 

Zvao sam policiju, napravljen je uvidjaj, dao sam izjavu i kazu da za 20 dana dodjem u Ustanicku 128 po zapisnik s kojim mogu da tuzim Beograd put.

Sta dalje da radim? Plan mi je da sutra odem kod Bogunovica i zamolim da se utvrdi sta je sve otislo zbog tog udarca i da stave sve to na papir zbog tuzbe. Kapiram da je najbolja procena stete iz ovlascenog.
Prvo pitanje je sta ja tu realno mogu da naplatim? (Felne, gume, sus pleh, viljuske, krajeve letve volana i ko zna sta sve)
Drugo je da li ja smem bar tu felnu sam da ispravim da bi mogao da vozim auto ili nista ne smem da diram?
Hvala svima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao i ja slicno nesto ali se kasno setio da reagujem tako. :( srecno i ne popustaj. A ako nesto ranije radis na svoju ruku cuvaj racune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm ti ulicu....i baš te poteralo nešto u pm.

Ja ne bih ispravljao felne već bih ako imaš zimski set namontirao njega a ove sve đuture na neku balanserku da se utvrdi koliko su krive pa bi i taj papir priložio uz tužbu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zimske gume ali su na ovim felnama, ne znam sad kad oteram auto u ovlasceni, da li oni vrse neku proveru tockova da li su krivi ili moram kod vulkanizera.

I probacu uz lepu rec da zamolim da napakuju sve sto mogu na predracun i verovatno cu uredno platiti izradu predracuna pa cemo da vidimo sta dalje.

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je neko imao neku prepirku sa Fiatom u vezi krivih guma ili felni (ne mogu da nađem temu) i da je radio proveru ispravnosti na mašini dal u Kemoinpexu ili tako negde i tu je dobio potvrdu o neispravnosti jbm li ga. Probaj da nađeš temu...

Svakako možeš zvrcnuti Bogunović i pitati telefonom a ja ti savetuem da taj točak (najkrivlji) zameniš ćopavcem

Kad budeš u Bogunoviću obrati se Milančetu na prodaji delova za pomoć i savet. Siguran sam da će ti pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Markom, ja ga ne bi ispravljao, da posle ne bude ko ti kriv sto si ispravljao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce smo FLCS-ovci protutnjali tuda, cini mi se ugao Milutina Milankovica i Omladinskih brigada (blizu Petosevica)? Bas sra*e...

Savo, jesi li ovo bi o u srednjoj traci? Nadam se da po kisi nisi vozio krajnjom desnom trakom posto ovde nije zuta. I ovako je urnisana GSP vozilima i rupama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, bio sam u DDOR ili ti ga Dunav osiguranju u Milutina M. i dogovorili smo se da sutra odradimo procenu stete u Bogunovicu i da se sve to uslika i i napravi zapisnik i covek kaze da ce se svaki osteceni deo zameniti novim bez ikakve moje nadoknade( i sve na trapu ). Svratio sam posle do Bogunovica, malo popricali s njima i nadam se da cu im nakarikati sve sto moze. I njima odgovara sto nabiju radne sate a i meni. Opet bolje da odmah sve zamenim novim originalim delovima nego da se tuzim po 6-12meseci.

Jeste, na toj raskrsnici je taj kanal, cim preseces ulicu M. Milankovica iz pravca autoputa.

Marko ne brini, jutros prolazim i isparava nov asfalt gde i dalje postoji ulubljenje ali je "zakrpljeno"

Ivane, tu prodjem bar jednom dnevno i znam da ima izbocina ali prodjem bez vecih cimanja, sinoc se upalilo zeleno i jedino je ta traka bila slobodna tako da sam naleteo pravo na to i nisam mogao da izbegnem.

Sinoc mi bilo i malo smesno, dolaze saobracajci i cujem u svojim kolima kako su udarili prednjim delom u kanal i cak se na kratko i zaglavili. I izlazi covek pita me jel sam ja tu prosao A drugi odmah zove nekog da dodje da stavi neke znakove posto kaze da ce imati celu noc izlaske na teren zbog toga.

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno... Tu je stalno neko sra*e i stalno neke rupe zato sam odmah prepoznao.

Bezite iz traka kojima ide GSP, narocito po kisi.

Aj neka je sa srecom sredjivanje, pa da Alfica bude jos novija ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je pa su zakrpili....

Da mi žena zabode u nju verujem da bi jadna ostavila poruku na sedištu i vratila se autobusom kući ................................................kod svojih u SM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da ne bi odvezla svoj auto sa sobom? :D

Savo, teraj danas Alfu pun gas preko lezecih, da zamenis ceo trap :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah zena bi te preventivno prijavila policiji

Mislim da je dosta vec sad sjebano, sutra se nadam promeni veceg dela podvozja ako bude sve ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, kakvo njesra...

Juče sestra uzima Alfu po onoj kišurini, a ja ko na iglama, jer znam da samo sreća može pomoći da se ništa ne dogodi. Velika je šansa bila da tuda prođe, a verujem da bi ishod bio isti. Sad joj moram pokazati ove slike da bi shvatila zašto ne treba da vozi po kiši uopšte. Po normalnom vremenu je jednom opalila otvoren šaht i urnisala punta, i felnu, i novu gumu i štošta... Samo što to nije tad priznala, tako da nisam mogao da jurim odštetu. 

 

Nego, hvala Bogu da nije nešto gore, i nadam se da ćeš uspeti da ih navučeš da menjaju sve živo, i što treba i što ne treba :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, danas bio na pregledu kod Bogunovica, njihova konstatacija je da treba da se kupe dve nove felne 2x81.000 Din i jedna nova guma 8.700 Din, kazu da je trap maksimalno utegnut a vidim da su bili naostreni da nadju sve sto je osteceno i nista nisu nasli. Krivo mi je sto sus pleh nisu zapisali posto je bas pao (3cm od poda) ali kazu da nije pocepan i ne priznaju iz osiguranja. Sad uzimam predracun i idem u BG put da oni potvrde iznos.

Jel postoji sansa da ja to nekako naplatim cak i sa nekim snizenjem ili mora da se to odradi kod Bogunovica?

U medjuvremenu sam uspeo da se snadjem za jednu felnu da vozim ovih 20ak dana dok ne vidim sta ce da rade sa mojom krivom.

20150929_183815.jpg

I dobio sam na poklon od drugara za rodj

20150929_142227.jpg

Plastika u farovima ide u crno kao u verzijama Blackline, Quadrofoglio verde i probacemo da ugradimo sami za vikend, nadam se da cemo uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo 170 hiljada da si mogao jos 30 da izvuces da zaokruzis cifru ,kad mogu oni nas, deri ih kolko god mozes

Edited by jtds

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...