Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako naplatiti štetu od preduzeća za puteve / Pravda je spora, ali kad si uporan...

Recommended Posts

Zanima me da li ja mogu nesto da preduzmem po sledecem pitanju.

Radi se o tome sto po blokovima, a verovatno i po nekim drugim delovima grada poptuno bespotrebno lome postojece pesacke staze i ivicnjake da bi ponovo asfaltirali isto i postavili nove ivicnjake iako starim nista nije falilo. Ajde sad na stranu to sto je vrlo ocigledno da neko pere pare tj. presipa iz supljeg u prazno, ali jedna stvar je vrlo inrigantna. Sav sut i otpad odlazu na parking mesta koja su pored, iako retko kad uopste moze da se nadje mesto za parking, pa sad jos i da nam oni zauzimaju bez ikakvih znakova i obelezja nema smisla. Ali ajde sve da precutim! Ali neko vece vracam se iz grada i kraickom oka uocim prazno parking mesto i sav srecan iz rikverca krenem da se parkiram dok se nisam vec skoro ulgavio i samo zacuo ''bum''. Izajdem napolje, kad ono vidim nekoliko cigli, suta i ostalog otpada stoji na parking mestu. Ne dovoljno visoko da bih to uocio ali dovoljno visoko da udarim donjim rubom zadnjeg branika i lepo ga izgrebem. Mesto je mracno tako da nisam uocio da ima bilo cega na parkingu. Smatram da ima moje greske jer nisam nista uocio, ali takodje smatram da se svi radovi moraju obeleziti na odredjeni nacin.

Da li u ovakvim slucajevima moze ista da se reaguje, ili svu odgovrnost snosim ja kao vozac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko naplate štete teško da nešto možeš, ali možeš kao građanin da prijaviš ruglo i zauzimanje parking mesta kojih ionako manjka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ako gledamo da se to radi kao nama u korist, iako to nema veze sa zivotom sto rade, mogu da razumem da zauzimaju mesto, ali mislim da je krajnje bahato i bezobrazno stavljati otpad po parkingu a i po nekim delovima puta, a da se isto ni na koji nacin ne obelezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ove teme verujem u vanzemaljce :)

ne stvarno, ugraditi kamere u auto - OBAVEZNO

uzeti neki bolji telefon i snimati SVE živo (audio), svaki razgovor sa svakim službenikom ma sve sve...

Dobro je kad može tako da se kontaktira direktor ili neko na visini ali većina nas to ne može...

Žalosno.

E, i jedna definitivno korisna informacija: gde god da odete i sa kim god da razgovarate lično ili pozovete telefonom OBAVEZNO ili na početku razgovora ili na sredini kad krene filozofiranje postavite pitanje: "a vaše ime je ??? da znam s kim sam pričao."

Čim moraju da kažu ime i prezime stvari se dosta menjaju jer se onda preuzima lična odgovornost za ono što se kaže...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucer slusam na TV-u da preduzece za puteve vise nije odgovorno za stetu na kolima uzrokovanu ostecenjima na putevima. Cak ako zoves pandura da ti napravi zapisnik, moze ti se desiti da ti stigne prijava za neprilagodjenu brzinu. U intervjuu sa pandurom, ovaj govori kako je uvek vozac kriv i njegova neprilagodjena brzina.

Rezime, uvek si sam kriv sto si ostetio auto, cak i ako si isao 10 na sat u upao u rupu od pola metra i ako hoces da cinculiras jos ce i da te kazne. To im sad ostavlja na volju da li ce da srede puteve ili ne, iako im se odvaja za to sredjivanje od svake registracije a koliko mislim i od svakog litra goriva koji se proda (mozda gresim za ovo potonje).

A nas vozace i vlasnike motornih vozila ne da su zajebali, nego strasno. Pocev od cene goriva, preko raznih dazbina, izmisljanja kojekakvih nameta, pa sve do ovog apsurda sa putevima.

Ja mislim drugari da je krajnje vreme da mi vozaci makar na neki nacin izrazimo svoje nezadovoljstvo ovim besmislicama kojima nas bombarduju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavam da nadjem snimak u arhivi rts-a ali ga nigde nema. To su rekli jucer na nacionalnom dnevniku, gledali zena i ja. Ako sam ja halucinirao nije i ona. Probacu jos da potrazim.

Beograd put na sajtu i dalje drzi uputstvo u slucaju stete. Ne znaju vise ni sami gde biju.

Zahtev za naknadu štete na vozilu nastale usled neadekvatnog održavanja kolovoza koji je u nadležnosti JKP „Beograd put“ podnosi vlasnik vozila u pismenom obliku.

U zahtevu treba navesti: lične podatke – ime, prezime, adresu i broj telefona, vreme i mesto gde se dogodila nezgoda, opis štete na vozilu i iznos štete koji se potražuje.

Zahtev je neophodno svojeručno potpisati.

Uz zahtev je potrebno da se prilože sledeća dokumenta:

* fotokopiju Zapisnika o uvidaju saobraćajne nezgode MUP-a,

* fotokopiju vozačke i saobraćajne dozvole,

* fotokopiju Zapisnika o proceni štete od strane osiguravajućeg društva

* fotokopiju Profakture servisa o iznosu popravke ili račune ukoliko je popravka izvršena

* foto dokumentaciju, kao i drugu dokumentaciju relevantnu za utvrdivanje štete kojom se raspolaže.

Zahtev za naknadu štete podnosi se na adresu JKR „Beograd put", ul. Nušićeva br.21, Beograd sa naznakom: Komisiji za naknadu štete.

Zahtev možete poslati poštom ili predati u pisarnicu JKR „Beograd put" koja se nalazi u Beogradu, Ulica Nušićeva br.21, na prvom spratu.

Komisija za naknadu štete zaseda jednom mesečno, razmatra i obrađuje zahteve, a potom dostavlja DDOR Novi Sad na dalji postupak.

Po završenom postupku, Komisija pismeno obaveštava podnosioca Zahteva o ishodu i načinu naplate štete ukoliko je Zahtev pozitivno rešen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahtev za nadoknadu štete se podnosi osiguravajućem društvu kod kojeg je preduzeće za puteve osigurano po delatnosti. To što pričaju po raznoraznim televizijama je samo pokušaj osiguravajućih kuća da uplaše ljude jer, istini za volju, teoretski pandur može da proceni da si se kretao neprilagođenom brzinom pa da ti napiše kaznu, ali će se to u praksi dogoditi samo onda kada pandur provali da si išao preko ograničenja. Sve dok si u granicama ograničenja, neće se mešati u naplatu štete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam cuo za ovako nesto! :thumbdown:

Ne radi se o stvarno neprilagodjenoj brzini uopste, nego bukvalno ne snose odgovornost za bilo kakvu stetu! Znaci da li ja vozio 5 km/h ili jurcao 200km/h isto mi dodje!

Ako to stvarno usvoje onda nema druge nego da dizemo ustanak protiv ovih dahija koje su triput gore nego one u vreme Karadjordja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta stavka već postoji i postojala i je i ranije. Npr. ja sam sa nekih 30-40km/h udario klinca, a ograničenje je bilo 60km/h i to dok je još važio stari zakon... konstatovano je da sam išao neprilagođenom brzinom, ali nije pokrenut prekršajni postupak. Zašto?

Pa zato što je objektivno činjenično stanje ukazivalo na to da ja nisam mogao da predvidim (u teoriji sam mogao, ali u praksi ne) da će klinac istrčati ispred mene na ulicu.

Isto tako, kada opališ u rupu ti si teoretski mogao da predvidiš da bi se na putu mogla nalaziti negde rupa, ali ti ne možeš da znaš gde će ona tačno biti... stoga, preduzeće za puteve je u obavezi da te upozori da postoji rupa na putu...

Slično bi bilo da nailaziš na raskrsnicu i opali te lik s boka... ispostavi se da je on imao prednost ali da ti nisi imao znak (neko ga skinuo) i tebi se onda konstatuje neprilagođena brzina, a preduzeće za puteve snosi odgovornost za nadoknadu štete. Prosto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo su lopovi neopevani :realmad: :realmad: :realmad:

Zena upadne u rupu

Kupim novu gumu 7700+ popravka felne 1200 + zapisnik 1100

predam zahtev za 10100 dinara a on i mi danas posaljuda mi odobravaju 6300 za sta ne mogu ni najjeftiniju gumu da kupim ( i jos sam kupio jeftiniju gumu jer tog Semperita nigde nije bilo)...

Amortizacija na gumu koja je stara 3 meseca je 50% u zemlji Srbiji :realmad:

Da li se dobija neko resenje gde pise da se moze zaliti ili samo ovaj "odgovor na zahtev"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tome što su ti poslali treba da stoji u kom roku možeš da se žališ. Prvo pišeš žalbu njima, pa tek kada ti odbiju žalbu ideš u utuženje. Moj savet ti je da odeš kod njih i da zapretiš tužbom pa tek onda predaš žalbu. Ako budeš poslao samo žalbu iskuliraće te. Nakon toga, ako ti odbiju žalbu onda ideš na utuženje, a onda im napakuj i sudske troškove i advokata i sve redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta da radimo sa kumulativnim ostecenjima (da ih tako nazovem)? Ostecenjima koja nastaju kroz duzi vremenski period koristeci puteve koji su puni manjih rupa, ulegnuca, ispupcenja, sahtova i ostalih stvari koje ti znacajno skracuju vek elemenata ogibljenja?

To je ono sto mene nervira, konstantno placamo odrzavanje tih puteva i to su ogromne pare, da se ne zavaravamo, a putevi nam lice na popriste bitke

Putevi su nam kriminalni, kao u ostalom i drzavna vlast, koju zabole za narod, koji u stvari i cini tu drzavu.

Ne mogu da verujem da ne postoji nikakva organizacija koja bi se borila za prava vozaca i vlasnika automobila.

Neko telo koje bi nas okupilo i zastupalo nase interese i sprecilo pljacku novca koji dajemo da se vozimo kao ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni ne žele ili neće da reše crne tačke gde puno ljudi gine ili biva povređeno a o šteti i ostalom da ne pričamo. Evo npr. samo ibarska od groblja Žarkovo do groblja Orlovača koliko je ljudi stradalo i dalje je nebezbedno a naročito onaj izvijugani prilaz nadvožnjaku iznad kružnog puta. Sada tu nešto rade mada i to zna da potraje. A o rupama a naročito našim čuvenim češljevima može da se potroši tone papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MISHONIUM

Da znaš da sam se i ja zapitao to isto pre neki dan kada sam prošao kroz Kragujevac. Od tada ispitujem mogućnosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno si išao preko Topole? Kada god sam do sada išao u Bg, uvek idem prek auto-puta, i kad god to pomenem u razgovoru negde, svi mi pominju kako je bolje preko Topole.. Letos išao u Mladenovac na neku svadbu, naravno auto pun, do Kragujevca sam normalno došao bez većih problema, ali kada sam prošao Kg i nastavio ka Mladenovcu, ja mislim da mi je na 5-6 mesta trljnuo zadnji točak o amortizer, put je katastrofalan, tako da ću pre da dam 350 dinara i da idem preko auto puta i da ne razmišljam da li će negde da mi ispadne točak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, išao sam auto-putem. Mislio sam na sam Kragujevac. Dok sam prolazio kroz grad šahtovi su udarali naizmenično dva levo, dva desno pa dva s obe strane. Izludeo sam ne toliko zbog auta nego što mi presede vožnja... cimaj levo, cimaj desno, koči, kreni... užas od grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još je i zlatan što se puteva i saobraćaja tiče u odnosu na recimo Kraljevo, Kruševac... U Trsteniku ni sneg ne očiste kada padne, to tek da ne pominjem, rupe se krpe jedino pred izbore..

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi mi pominju kako je bolje preko Topole.

Kakva "crna" Topola, video si i sam. Pravci Mladenovac-Topola kao i Topola-vrh Rudnika (ukljucenje na Ibarsku) su u uzasnom stanju. Zali Boze, jer su stvarno predeli i konfiguracija terena kao stvoreni za uzivanje u voznji samo da nije one katastrofe od puta na koju treba da si skoncentrisan 110%. Da ne nabrajam cega sve tu ima i ne idem u off, a to bi ipak trebao da bude neki pandan preopterecenoj Ibarskoj za put ka Zapadnoj Srbiji. Isao par puta, jedino sto je manja guzva, ali ne pada mi na pamet da vise tuda arcim i zivce i auto.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na strumpfove (a ne kaznjavanje auta po rupama) - maltene da ih i nisam vidjao. Mozda odmah iza Topole i oko Mladenovca, gde su ogranicenja 50 ili 60 km/h zbog naseljenog mesta. Na ostalim deonicama tog puta ionako ne mozes brze da vozis a da ti ne poispadaju plombe iz zuba :wacko: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put kada sam išao tim putem su mi pisali nešto. E sad gde i u kojim selima mogu jedino da izvučem iz evidencije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sahte po Kg-u najbolje zna zenin Jugo, jer sam prosle zime preleteo sa 90 preko poluotvorenog sahta, i umalo nisam poginuo. A kao zrtva su bila oba leva tocka, iscepane gume, pokrivljenje felne, i polomljena spona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome za ovo da se obratimo i od koga da naplatimo amortizaciju vozila?

26112012793.jpg

Povratak sa jednonedeljnog odmora, fotografija od jutros. Naravno:

- lokacija: Ibarska tzv. magistrala

- mesto: Stavica (posle tunela u smeru ka BG)

Da ne gresim dusu, nekoliko deonica je uradjeno na delu Ugrinovci-Ljig, ali itekako ima jos nezavrsenih delova i iskopanih rupcaga gde u slucaju neopreznosti komotno po dolasku mozete na ispravljanje felni. Bez obzira na sve probleme, po meni je i ugrozavanje bezbednosti ali i bruka i sramota da to mesecima stoji tako, a rok za zavrsetak je bio 15.11.

Kako je zavrseno pokazuje slika gore. Na levoj strani pored autobusa su verovatno ostaci ilirskog kamenog puta. Samo da podsetim da je pre 10-ak godina bila obnavljana. I to je vitalna srpska saobracajnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...