Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Sine nisi u pravu ni malo. Ako neko jurca pusti ga iz dva razloga:

- ovo što je Gusar rekao samo se pogrešno izrazio - šta ako mu je u kolima neko ko je povređen/porađa se/umire? Šta ako mu je kod kuće u nekom selu neko povređen i nema ko da ga odveze do bolnice pa zato juri...

- ako već jurca radi jurcanja, kada ga tako za*ebavaš odvaliće te iz besa ili kolima ili utokom... šta ti to treba.

Dakle, ako ti je pun ku*ac tih koji jurcaju ti ih lepo prijavi kao što kaže Ivan, ili iskuliraj, skloni se i pusti ga da ide što dalje od tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki mozda sam malo vise preterao ali nije prvi put da vidim tako nesto i sto nikad ne zuri neko sa jugom ili nekim obicnim autom, nego to mora da bude neki pasat, tuareg, bmw i slicno krimi vozilo namenjeno iskompleksiranim budalama koji su juce seli u isto i misle da mogu da gaze sve redom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko od nas nije zaduzen da deli pravdu i sprovodi zakon. Najvise mrzim to jurcanje po putu, ako je neko brzi pusti ga, ako si brzi onda idi ispred njega. Sta sad on rizikuje, pa hajde da rizikujes i ti... Ako smatras da je mogao nekoga da ubije sto se nisi lepo sklonio da te ne ubije i pustio ga da ide dalje. Ne, ti si se jurcao sa njim jos mu nisi dao da te obidje! Nemoj me pogresno shvatiti nije ni na tebi ni na bilo kome od nas da deli pravdu!

Ja sam imao sluca u porodici pre par meseci, na zalost lose se zavrsio, kad je hitna pomoc otisla pre mene nekih desetak minuta, a kod mene ostale stvari i izmedju ostalog i uput i nalog koji je trebao hitnoj. Posto je selo u pitanju, taj nalog i uput nisam mogao odma da dobijem jer nije imao ko da ga izda i nisu znali za gde, a hitna nije mogla da ceka pa je morala da krene, a ja sam jurcao za njima posle da ih stignem i donesem sve to! Sta mislite kako mi je bilo u tom trenutku i kako sam morao da vozim po magistrali?

Nisam ugrozavao druge niti sam bilo kome svirao blicao itd, ali jednostavno videlo se da sam zurio, preticao gde god sam mogao. Nadao sam se da cu usput negde naici i na patrolu policije da im pokazem uput i objasnim sto i za kim jurim pa da mi mozda i oni pomognu u tome, no u tom momentu ih nigde nije bilo na putu. Mogu misliti kako bi se osecao da mi je neko stao na sred puta i bez razloga nije dao da ga obidjem, samo zato sto taj neko misli da treba drugacije da se vozi. Znam i ja da treba, ali nije uvek momenat.

A druga stvar isto tako jednu noc ide golf ispred mene, ja ga stignem on 90-100... Ja za njim on ubrzava do nekih mozda 130 i tu ga ja pustim da se odlepi, on opet uspori da bi ga stigao i nastavim tako da vozim za njim u rasponu od 90-110km/h i jos racunam, ok bolje da vozim za njim oko stotke, nego da idem sam na putu 80 i ako ima pandura naletece on... Kad posle par km takve voznje, oni lepo upale rotaciju i zaustave me. Presretac bio.

Naravoucenije, vozi kako mislis da treba a ne kao neko drugi i ne obracaj paznju mnogo na druge, pusti i njih da voze sta i kako zele, zakon postoji ali nismo mi tu da ga sprovodimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dobio nista, ali kad nema onih koji treba da rade svoj posao ne mogu ja da idem u stanicu i da pitam gde je bila patrola, u to vreme i na tom mestu.

Time što ga nisi pustio si se spustio na njegov nivo. U čemu je razlika između tebe i njega od onog trenutka kad si prihvatio njegovu "igru", bez obzira što je on prvi počeo. Možeš i danas popodne da naletiš na nekoga "kome se žuri" i opet da se iznerviraš, izgubiš vreme, rizikuješ saobraćajku...

To jednostavno nije vredno cimanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A druga stvar isto tako jednu noc ide golf ispred mene, ja ga stignem on 90-100... Ja za njim on ubrzava do nekih mozda 130 i tu ga ja pustim da se odlepi, on opet uspori da bi ga stigao i nastavim tako da vozim za njim u rasponu od 90-110km/h i jos racunam, ok bolje da vozim za njim oko stotke, nego da idem sam na putu 80 i ako ima pandura naletece on... Kad posle par km takve voznje, oni lepo upale rotaciju i zaustave me. Presretac bio.

Kako ću samo zbog ovoga da ugradim Black box i da šaljem prijave neće biti zdravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što uvek tako navlače... ili ti se zabiju u dupе da te nateraju da voziš brže ili voze sporo, pa kada ih stigneš onda daju gas i trkaju se s tobom... smradovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros bio do Pozarevca i u povratku idem kuci, Kolarskim putem, ispred mene kombi, usporava i skrece levo, iza mene neki passat i krece da nas obilazi, ovaj iz kombija ga primetio i ispravio malo tacno ispred mene, kocim ja, koci ovaj iz passata, ovaj iz kombija skrene i ode svojim putem, ja nastavljam svojim putem, a ovaj iz passata i dalje vozi zamnom kao manijak a ja mu ne dozvoljavam da me obidje, on levo, ja levo, on desno ja desno. on svira trubi vristi blica, kad smo stigli do moje ulice gde treba da skrenem levo, ja usporim i zaustavim se na sred puta, nisam izlazio samo reko da ga malo spustim na zemlju, a manijak me obidje sa desne strane preko peska pored puta i ode kao da ga neko juri.

Znam da sam i ja napravio prekrsaj, ali stvarno mi je preko glave ovakvih majmuna, jer to su oni sto gaze decu po autobuskim stanicama i preko pesackih prelaza...

Sta vi radite u ovakvim situacijama :D

Ja ti na sve to iskuliram, jer kad sednem za volan, uvek se nađe neka budala koja želi da mi uskrati druženje sa mojim "ljubimcem".

:horse:

Pasat, da je žurio, možda bi se nekako provukao "preko" kombija i pretekao bi te odavno. Ili da je bar uključio sva 4 žmigavca pa da kažeš da je hitan slučaj...ovako, mislim da je neko agresivno i bezciljno jurcanje.... :thumbdown:

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja generalno puštam sve da prođu jer koliko god drugi vozili vozim neki svoj stil vožnje i pridržavam se toga, ali opet bude nekad rasprava, blicanja i sviranja. Najjače mi je na autoputu kod Zmaja kad se isključujem sa Novosadskog. Ograničenje je 80km/h. Uvek kad se isključujem na njega bude prazan i nakon isključenja pređem u brzu traku da bih obišao kamione koji idu sporom 70 na sat i uvek vozim 90-100km/h, nikad brže od toga da ne bih ostao bez dozvole zbog par minuta razlike u vremenu. I onda naiđe neka budala koja se isključila na put posle mene, odmah prelazi u brzu traku, zaleti se 120+ i onda mi se zalepi u branik i svira i blica da se sklonim. U desnoj traci imam još 5-6 kamiona da obiđem, već vozim dosta preko ograničenja, a ovaj iza samo što mi ne uđe kroz gepek. Uglavnom ubrzam do 110 i sklonim se čim mogu,ali desi se i da ispred mene bude auto koji ide 90 na sat i onda zaista nemam gde da se pomerim, a ovaj iza krene da svira i vileni..MIlina za živce, samo čekam da vidim ko će da se zaustavi i da im izbuši gume kako voze.

Vrhunac mi je bio kada sam imao Juga. Jugiša uopšte nije bio loš i povlačio je bolje nego i Astra. Imao je izduvnu od keca 4-2-1 i oštru bregastu, malo bolje svećice i filtere za vazduh. Nebitno za priču, ali vukao je do 60 skoro kao Stilo, ali džabe ljudima, kad vide Juga kao da su videli go*no na putu. Elem, stojim na semaforu u bržoj traci i iza mene neki "biznismen" u Superbu kreće da svira čim se zeleno upalilo bez obzira što nije ne mogu da krenem. Ispred mene neki bmw koji me ostavlja za 10ak metara u startu i taj sa Superbom uleće u desnu traku ispred nekog Punta, pokušava da uleti ispred mene i udara svojim retrovizorom u moj i nastavlja da vozi. Kada sam stao imao sam bež retrovizor na Jugu, čak je lepo i izgledao :laughing: Samo mi ni sad nije jasno kako nije uspeo da ga otkine kada padaju i kad ptica sleti na njih :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek propustam onoga ko mi se priblizi iza mene, bilo to auto put ili u gradu. Najvise volim one strucnjake za volanom koji voze u levoj traci, obcno paralelno sa vozilom u desnoj traci i ne pada im na pamet da se pomere, pored sviranja i blicanja ! Haos, ima nas svakakvih na putevima.

Punto, vas dvojica ste ovakvim vasim divljanjem mogli da izazovete vecu stetu nego da si ga pustio da te obidje, nemoj to vise raditi aman !

Ako vidis neko na putu da je kabadahija, blicaj mu, sviraj mu, daj mu do znanja da gresi, ali nemoj da se inatis sa njim...

Edited by STG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dovoljno budala, jedna više nepotrebno + može i olovo da ti daruje zabezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta ako je u passatu bio covek kome je posao da jurca po drumovima tj. pripadnk nekog drzavnog organa... koji nije mogao da se predstavi da se ne otkrije !?

znaci mogao je i lisice da dobije... neka me dovla isparavi ako gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dva zanimljiva iskustva.

Tada sam jos sam ziveo u Vrnjackoj Banji, baba iz Hrvatske je bila kod mene, naglo joj pozli, odvezemo je u hitnu i tamo nam kazu da mora sto pre kod svog lekara u Hrvatsku i najverovatnije na operaciju. Stigli smo samo da spakujemo osnovne stvari i vatra do Sida (tamo nas je cekala tetka koja je preuzela babu).

Beli druze, meni je tada baba u kolima izgubila boju skroz, izgubila svest, zena umire, znaci nikome ne zelim da dozivi taj osecaj. Ja sam vozio kao manijak do autoputa, palio sva 4 i blicao ljudima, kada vide sva 4 odmah se sklanjaju, prave mesta, vide ljudi da zurim sa razlogom, kolegijalno ponasanje na drumu. Kad sam izasao na autoput pun gas Batocina - Sid. Tada sam vozio Golfa koji je do Sida potrosio 2l Optime LongLife!!! Babu su iz auta ODMAH odneli na operacioni sto, minute su bile u pitanju.

Da sam tada naleteo na tebe, u najmanju ruku bih te izgurao sa puta, izvini ali bitnija mi je moja baba!

Inace drugar, pandur, mi je rekao da u takvim situacijama, ako me zaustave mogu samo da mi daju pratnju pod rotacijom!

Druga situacija, ja sa devojkom idem do Kraljeva, na magistrali mi se zalepi Pug 607, upalio baja sve fenjere, gleda kroz mene kao na rentgenu. Ja na pravcu usporim, on nece da me obidje, skonim mu se, maltene stanem, on nece da me obidje. Ja mu mahnem rukom da me obidje, on se polako izbaci i dodje uporedo samnom, stanemo obojica, otvorimo prozore i onda istetovirana velika lobanja mi vise gestikulacijom neko verbalnom komunikacijom objasnjava kako nije lepo sto sam mu mahao!!! E to je budala koja ima prangiju i hoce da je upotrebi, a covek nije vozio brzo! Neki kilometar dalje sam ga obisao jer ga zaustavila murija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 , druze, i po meni ti takvo ponasanje uopste ne treba u zivotu. Evo posto iznosimo svoja iskustva, kod mene to generalno stoji ovako:

Van grada uvek vozim svoju voznju, uglavnom je to brze i agresivnije, ali ponekad (npr. kroz neku finu prirodu) pustim CD i kuliram oko ogranicenja.

Ako sam brzi, naravno da ocekujem da me puste da prodjem. S druge strane, uvek na putu ima ljudi sa mocnim masinama i isto tako i ja njih ispostujem, ako vidim da zure. Apsolutno me ne zanima da li se kur*i, da li je lud, da li stvarno negde zuri ili je sluzbeno lice - brzi je, neka prodje i svi zadovoljni. Cak praktikujem, da ako vidim da je ovaj iza za nijansu brzi a nema uslova da me prodje (krivudav put ili ocekujem patrolu policije) - lepo na nekom kracem pravcu mu prvo dam desni zmigavac i za nijansu usporim, neka ide. Mada ovo su redje situacije :laughing: , ali nikako ni u njima ne treba biti sujetan i tvrdoglav, zivoti su u pitanju. E sad naravno da sam za ovih 16-17 godina imao bezbroj situacija da naletim na budalu i resavao to na neki drzak nacin da isteram svoje, ali opet bezbedno, na znanje i iskustvo. Ali se trudim da to toga ne dodje i da ne budem isprovociran.

Mada je bila tema o tome, na otvorenom putu me najvise nerviraju:

- strucnjaci koji gnjave oko 70, pa kad ih stignes drasticno ubrzavaju do te mere ako je krivudavo da samo sto ne slete sa puta pogresno odsecajuci krivine

- strucnjaci sa boljim automobilima (i opet pogresnim putanjama) koji gnjave po krivinama pa ga na pravcu odvale i generalno te usporavaju i kvare kontinuitet voznje

- klinci sa kamionima i dostavnim vozilima koji su utripovali da voze F1 (svaka cast pravim majstorima koji su svesni sta voze, a npr. uvek su spremni da nam olaksaju voznju na opasnijim deonicama, obavezno im se zahvalim sa 4 migavca)

Samo pametno, glava je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Babu su iz auta ODMAH odneli na operacioni sto, minute su bile u pitanju.

Da sam tada naleteo na tebe, u najmanju ruku bih te izgurao sa puta, izvini ali bitnija mi je moja baba!

Inace drugar, pandur, mi je rekao da u takvim situacijama, ako me zaustave mogu samo da mi daju pratnju pod rotacijom!

Izgurao bi ga sa puta????

Ako si imao problem,nemas prava da drugima stvaras problem.Postoji hitna pomoc koja vozi ugrzene pacijente.Pogotovo izmedju gradova.Takvi pacijenti se ne voze privatnim vozilima jer u kolima hitne pomoci mogu dobiti makar nekakvu pomoc.Kiseonik,injekcije....

U tvom slucaju se znalo i videlo da baba ima problem i trebalo je organizovati hitan i adekvatan medicinski transport a ne ugorzavati njen,svoj i tudje zivote nasilnickom voznjom Vrnjacka banja-Sid.

Jel mi nemamo klinike u Kraljevu,Cacku,Beogradu,NIsu,gde joj je mogla biti pruzena pomoc i adekvatan transport?

Razumem ja tebe,ti si hteo da sto pre prevezes babu i da joj das sansu,ali si time ugrozio mnogo drugih zivota....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja sam vozio 1.6D, Jugo 60 je bio brzi od mene! Svestan sam svojih mogucnosti i mogucnosti automobila, i bas na preporuku osoblja iz doma zdravlja, zbog specificnog slucaja, smo odlucili da je vozimo privatnim automobilom. Strani drzavljanin, papirologije koliko hoces sa sve potvrdama iz ambasade, policije... a vreme ide... U takvim situacijama gledas samo da sto pre krenes!!!

Lako je komentarisati tudje postupke!

To izguravanje sa puta se odnosi na veceg ludaka od mene koji mi svesno ne da da ga obidjem iako mu blicam, sviram i palim sva 4. I to je vise figurativno receno a ne bukvalno, zna se valjda sta sam hteo da kazem!

U tvom slucaju se znalo i videlo da baba ima problem

E pa nije se znalo, sve se desilo u roku od par sati! Ja sam izasao sa posla!

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo milane ja bih isto tako postupio samo sto bih ga ja mozda i premlatio jerbo kako rekoh gore boli me k... za babu baba se nazivela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misljenja uvek podeljena.......Ja sam u subotu imao posteno,posteno peglanje sa duplo vecim likom od mene,bas zbog te voznje,jos ga i znam,prosao sam neogrebano,a on....neko ce mozda i cuti...sve u svemu,lude glave,kada sam se ohladio pitam zasto,ali jbga,kasno....proleteo pored moje kuce,ja krenem za njim,na glavnom putu zastoj,ja mu kazem da li si normalan,on kaze dedi mi nije dobro,ja kazem ok,on krene u raspravu, istrci iz kola ,a zatim ubrzo legne pored auta...,pa su ga komsije unele,sve u svemu glupost...

Ides logikom,da te zgazi,ali deda moze da mu umre,pa onda ,juri te,moze da te prebije,ali nije,pa onda ,moze da me prijavi zbog zadobijenih povreda,pa jos da me osude i da mu placam ja lecenje itd...

Da ne pricam o tim sto nose utoke itd....tako da sada samo lagano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo milane ja bih isto tako postupio samo sto bih ga ja mozda i premlatio jerbo kako rekoh gore boli me k... za babu baba se nazivela

Jeste, ali ako nedaj boze umre u putu, tek je onda gadna administracija!!! I o tome se razmisljalo!

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre godinu i nešto baš žurio kući i isključujem se na autoput i svesno nepropisno prelazim odmah u sporu traku i planiram da pređem u brzu i vidim da mi svira neka zatamnjena 123ka, ja ostajem u traci u kojoj sam bio i izvinim se čoveku bez obzira što ga nikako nisam ugrozio jer je on bio u brzoj traci i on koči ispred mene po sred ulice i istrčava neki klinac u šuškavcu, torbica oko vrata i ruke raširene kao da će da poleti :wallbash: I dečko samo stao ispred i vileni nešto, a ja krećem da se smejem i gledam da li je moguće. Posle toga izlaze dva balvana sa njim i jedan baca pumpu kao mojim kolima, ali ne uspeva da dobaci. Posle toga sam odustao od ideje da izađem napolje i odmah krenuo. Jurili smo se jedno 2km, ali sam ih pošteno ostavio i posle ih više nisam ni video u retrovizoru.

Generalno nisam agresivan i ne želim da rešavam tučom ništa, ali za takve ljude jedino što pomaže je štangla po glavi. Bezbroj puta mi se desilo sa Jugom da stojim uredno prvi na semaforu u traci za pravo i da mi neki nafurani majmun izleti iz trake za levo pokušavajući da se ubaci ispred mene i kada mu svirnem još izađe iz kola. Posle par takvih situacija u Jugu je stajala metar dugačka noga od stolice, ali joj je primarna svrha bila razdvajanje četkica alansera kad jugo neće da upali :D

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...