Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

 

Jeste videli nekad kružni koji unutar ima trougao? E to je tek umetnost proći kako treba :D

Tj i nije kružni, to mu više dođe ovalni tok :D

Kad sam polagao testove bila su dva tipa kruznog, onaj sa trouglovima napolju ili onaj bez trouglova gde po pravilu desne strane pustas sve ispred tebe da udju u kruzni, to ti je taj fazon sa trouglovima unutra.

A u milanu sam stajao na semaforu u sred kruznog

 

 

Ja u Nemačkoj par puta naleteo na trougao u kružnom i dosta je čudno jer treba da gledaš sa leve strane kada ulaziš u kružni i još ispred da ima mesta da staneš ispred tog trougla.

 

Nego jel bilo nešto u testovima o preticanju kolone vozila koja se jedva kreće?  :rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre su u Subotici bili takvi kruzni tokovi, ko je ulazio je imao prednost, ali kako su izgradili brdo novih koji su svi dosta manji onda prednost ima ko je u kruznom toku pa su naknadno promenili i u tim starijim, verovatno da se izbegne nedoumica ko je u prednosti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da mi je neko rekao u Holandiji da vodim racuna u kruznim tokovima, da je obrnuta logika, ovi sto ulaze imaju prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko od vas letovao u Turskoj mozda je primetio da su kod njih vozaci toliko bahati da recimo u Marmarisu gde sam bio niko ne staje na pesackom prelazu. Vodic nam je rekao kad vidite auto sa turskim tablicama koje pocinju sa 34 sklanjajte se jer su to oni iz Istanbula i oni nikog i nista ne propustaju. :D

 

A vezano za kruzni tok, posto su tamo takvi vozaci kakvi jesu prvi put sam u zivotu video da na sred kruznog toka imaju semafor  jer verovatno ne znaju ko i kada ima prednost pa su ih iz tog razloga i postavili. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su najbolji oni britanski, nekoliko kruznih tokova povezani, pa jos ovako kako voze levom stranom, ne mogu nikako da provalim ni kako to funkcionise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo sve naopako, verovatno vazi pravilo leve strane :laughing: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da objasni koja je razlika izmedju tih tokova?

Tj kako da znam ko gde ima prednost?

 

Pre su u Subotici bili takvi kruzni tokovi, ko je ulazio je imao prednost, ali kako su izgradili brdo novih koji su svi dosta manji onda prednost ima ko je u kruznom toku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste videli nekad kružni koji unutar ima trougao? E to je tek umetnost proći kako treba :D

Tj i nije kružni, to mu više dođe ovalni tok :D

 

https://www.google.com/maps/@43.5282884,16.4920022,3a,75y,318.15h,81.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1snpS-vdashz-QAs0sLZbPew!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

Veliki kružni tok, Split - Bilice, 4 trake, 2 izlaze i onda ove 2 čekaju da novi uđu u kružni tok.

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko čega dramite, kao da ste juče položili.

Uletiš / izletiš dok svi ostanu zbunjeni.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desi situacija, Nissan parkiran onako, bahato u najmanju ruku da kazem... stajem pored, kad tog trena dolazi neka zenturaca sa sinom, ja da ne otvorim vrata i da se ne guram sacekam da oni sednu i odu, pa da mogu komotno otvoriti vrata, kad ona otvori sirom, kao da je na nekoj livadi i bam mene lupi! :realmad:

 

A sto je najgore nije ni registrovala sta je uradila! Kad sam viknuo 'alo bre zeno, jeste da vozim nekoliko puta jeftiniji auto od tvog, ali pazi malo', ona se samo nasmeje i mahne... :rant:

 

O mamu ti... da nije bila sa detetom sigurno je ne bih pustio da ode tako lako. Daj boze samo da je i na njenom perla belom Nisanu ostalo malo crvene boje, kad je ona ostavila meni...  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jos sam sacekao, da se ne guram i ja sa vratima, cisto iz pristojnosti, a ona ni pogledala u moj, nego tresnula vratima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi ladno spusti staklo i ostavio autogram na toj beloj perli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi vi se ovde žalite na bicikliste po putevima, a ja sam pre desetak dana morao da pretičem dvojicu biciklista na makedonskoj kozostradi zvanoj avtoput Aleksandar Veliki! Voze baje autoputem, sa full bajkerskom opremom i baš ih briga! Mada u kakvom je stanju put, moguće da su mislili da je šumska staza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...