Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Vozim Novosadskim ka Batajnici kod Metroa i prolazim kroz žuto ispod kamere

Gde tu ima kamera!? :question:

Ima, ima kamerica kod metroa....ja sam videeo od Batajnice ka Zemunu da stoji sa leve strane. Nisam siguran za kontra smer :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he, he, scena iz Sarajeva od juče....krećem nazad i negde kod Baščaršije, put se levo razdvaja za centar, a desno za Pale. Naravno, nisam video strelice na putu i nisam se prestrojio na vreme

Znam tacno o cemu pricas ;) , mada po meni ta raskrsnica nije bas najsrecnije obelezena. Jos se najcesce napravi kolona na prethodnom semaforu (ulaz od Miljacke na Bascarsiju) pa dodatno i ne vidis oznake na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne smetaju ovi sto pricaju mobilnim....neka pricaju, zabole me.

Smeta mi sto dok to rade, ne obracaju ni 10% paznje na put, pa prave sranja ali non stop, bukvalno. Nisam jos video nekog da prica i vozi kako treba...

Drugi ovi sa migavcima....popi*dim kada cekam 100god da prodjem, jer baja ide , ide, ide i na kraju skrene.

I treci, ovi sto ulecu, seku i ostalo, a ne znaju da se zahvale (sa sva 4). Ti sto se zahvaljuju su postali teska retkost. Koliko puta pustim nekog ko se isparkirava, ni "hvala" da "kaze"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ukljuci sva 4 u gradu kad ga "pustis", to sam verovatno ja. :)

Bar godinu dana nisam video taj gest kod vozaca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja redovno pustam ljude, i verovali ili ne ali meni se cesto i zahvale, ili rukom ili sa sva 4. Ja se obavezno javim u znak zahvalnosti kada me neko pusti, kulturan decko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja redovno pustam ljude, i verovali ili ne ali meni se cesto i zahvale, ili rukom ili sa sva 4. Ja se obavezno javim u znak zahvalnosti kada me neko pusti, kulturan decko ;)

A ovde sto se ne zahvale socno opsujem pa racunam da smo kvit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom uključujem kad me puste. Dođi u Batajnicu u glavnu i na prvoj ulici pre nadvožnjaka me pustiš i palim ti sva 4 :laughing: :laughing: Mene uglavnom neće da puste iako bi da ima neke pravde trebali da ne čekam 10min dok se oni mrcvare tu ili dok ne naiđe autobus tako da uglavnom bezobrazno moram da izlazim ili stanem na pola puta ako je prazna jedna traka pa se guram onda u drugu, a sirene se čuju sa svih strana..Najbolje mi je kad jedva malo izmilim u levu traku i čekam da se desna oslobodi da bih nekako izašao i onda mi neki genije sa leve strane ubrzava i pretiče me u drugoj traci da ne bih izašao pre nego on prođe :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre, nisi me razumeo, kada me neko pusti onda se obavezno zahvalim.

Kucam sa fona pa mi je dupliran post, nesto android zakucava, sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek bukvalno pozdravim sa sva 4 kamiondžiju iza kog vozim i malo mi bude nepregledno on mi izbaci levi da je sigurno da ga preteknem i desilo mi se jednom prilikom da sam vozio jedno 20tak km noću iza nekog lika sa Audijem na NS table, uredno daje žmigavac ako ima nečega na putu, a onda sam ga ja pretekao, pozdravio to sa sva 4 i nastavio njegovim tempom pošto znam da je na tom putu imalo par žešćih rupa, ukazao mu signalizacijom da su rupe tu i nastavio pravo na šta mi je on otpozdravio blicanjem, retko, ali razuman čovek...

Ja sam svojevremeno dosta slao poruke dok vozim, ali sam pratio saobraćaj jer poruku pišem bez gledanja, a onda sam kupio telefon sa ekranom na dodir i video da je kucanje nemoguće i posle mesec dana prodao telefon za duplo manje para i kupio normalan sa kojim mogu da kuckam, mada sada sam i to smanjio na minimum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog kamiJondzija i njihove signalizacije da je sigurno da ih preteknem umalo jednom glavu ne izgubih :)

Nastavim da im verujem.. .Dodje i drugi put. Opet isto. Jedva nekako prodjoh.

Treci put nisam hteo da rizikujem. Izgleda malo dosadno ljudima u turama od po par hiljada km, pa da se malo zabave nesrecama uzivo. Ne znam sta drugo da mislim.

To su sve bile kamiondzije sa stranim tablama.

I naravno, najveci problem sa Bg vozacem kamiona. Ibarska, pravac dug kao pista... Covek pre mene daje migavac i krece da pretice kamion sa prikolicom. Krenem i ja. Pravac zaista dug neverovatno, nema nigde nikog. Stizem bukvalno skoro do kabine kamiona, kad covek odjednom dodaje pun gas. Stigao sam jednom da pritisnem sirenu i vidim da covek ne usporava ni malo, vozimo paralelno. Pocinjem da kocim, ali u susret stize BMW, *ebem li ga kojom brzinom kad je tako preleteo citav pravac.

Varijanta "grubo prizemljenje" :) Kamion paralelno sa mnom, nemam gde. Sletanje van puta sa leve strane. Srecom, bez posledica. Kamiondzija nemoguce da nije video sta se desilo, ali je opusteno nastavio da vozi...

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desilo sa vozačem G2 i to je jedini put kada je malo falilo da dođe do tuče pošto generalno ne volim da pravim probleme ni oko čega i jako sam tolerantan. Elem, ja sa kevom u Jugu vozim u 4. 60 lagano i ispred neki dekica mrcvari. Ispred nas nigde niko u obe trake. Ja uredno dajem migavac i hoću da ga obiđem bez dodavanja gasa jer idem dosta brže. Kada sam bio uporedo sa njim čujem auto kako vraća u nižu brzinu i dodaje gas i ja kažem nema problema i krenem da se vratim, on krene da koči, ja dodam gas, on doda i tako jedno 500m mi nije dao da se vratim. U međuvremenu krene u susret da nam nailazi neka Astra Bertone jako brzo, ali normalan čovek je video šta se dešava i blicnuo mi da če stati. Ja sam Juga vratio u drugu i uterao mu gas u tapacirung da bih obišao dekicu i posle zaustavio kola kada sam bio paralelno sa Astrom da nema gde da ode. Ja izlazim i krečem da se derem, ovaj čovek iz Astre isto jer je shvatio šta se desilo, a deda mrtav ladan, priča svoju priču i neće ni da izađe. Ja se već ohladio do tad, izvinio se čoveku iz Astre i nastavio putem, a dekica se okrenuo na sred ulice i otišao. Od tad sam rekao sebi da neću više voziti auto ispod 60ks pa da nastradam zbog neke budale..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je matori. Za to sluzi sva ta ergela ispod haube. Ne za divljanje, vec kad zatreba glavu da spasi.

Na pocetku vozacke karijere sam vozio 136 KS( turbo benzinac) i jako mi je dobro poznato sta znaci sigurno preticanje.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek bukvalno pozdravim sa sva 4 kamiondžiju iza kog vozim i malo mi bude nepregledno on mi izbaci levi da je sigurno da ga preteknem

Doktore, ako i ti ovako postupas onda nije ni cudo da su te kamiondzije par puta zaje*ale :laughing: . Zezam se malo, nadam se da je Sikter nesvesno napravio gresku u kucanju (levi ti daju u slucaju da te upozoravaju na nesto, a desni ako misle da je bezbedno).

Inace, nikad mi u zivotu nije palo na pamet da se u preticanju oslonim samo na kamiondziju iza koga vozim, pogotovo na opasnim deonicama. Dok i ja nisam 100% siguran, ne pada mi na pamet da krecem u preticanje. A i ko zna koliko puta se desilo da mi on daje levi migavac, a da ga ja uz lepo pripremljen auto preletim (ako se uverim da mi ne signalizira na neki problem na putu ispred njega).

A ova tvoj druga situacija je ovo (izostavio sam prethodne stavke):

Mada je bila tema o tome, na otvorenom putu me najvise nerviraju:

-

-

- klinci sa kamionima i dostavnim vozilima koji su utripovali da voze F1 (svaka cast pravim majstorima koji su svesni sta voze, a npr. uvek su spremni da nam olaksaju voznju na opasnijim deonicama, obavezno im se zahvalim sa 4 migavca)

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio je lapsus sigurno sa ovim levim, desnim...:)

Tako da to i kod mene otpada kao razlog zajeba !!!

Podrazumeva se ako da levi, da ne kreces u preticanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ja ne odlucim drugacije ;) .

Ma kapiram da se covek prebacio, zezam se malo sa tobom...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je matori. Za to sluzi sva ta ergela ispod haube. Ne za divljanje, vec kad zatreba glavu da spasi.

Na pocetku vozacke karijere sam vozio 136 KS( turbo benzinac) i jako mi je dobro poznato sta znaci sigurno preticanje.

Drago mi je da se slažemo za ovo :) Ja se mnogo sigurnije osećam u jačem auto i posle par neprijatnih situacija se jako nelagodno osećam ako nemam par konjića u rezervi.

Pre neko veče stajem na semaforu u sporoj traci i lagano krećem, prešaltam do 3. i taman se spremam da ubacim 4. i vidim kola koja idu nerealno brzo sa desne strane i će da prođu na uslovno zeleno i direktno udare u moj auto. Iza mene A3, toliko blizu da mi skoro dodiruje branik i siguran sam da bi me udario ako bih pustio gas,a sa leve kola idu sasvim normalno. U trenutku mi je jedino palo na pamet da dam gas i nekako se izvučem ispred ovog pomahnitalog vozača. Kada sam prošao čujem škripu guma, A3 je pokušao da pobegne u levu traku i zamalo da izgura čoveka iz te trake koji je stajao sada više u traci za suprotan smer nego u svojoj, A3 po sred puta malo nakrivljen i nesavseni vozač na travi 100m dalje od njih. Video sam da se niko nije sudario i onda mi nije ni palo na pamet da stajem i ispravljam sa njima krive Drine pošto su sva 3 vozača jako žustro izašla iz kola spremna na obračun..ne znamo da vozimo, ali zato znamo da se bijemo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...