Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Posle 24 godine vozackog staza i mnogo Km napravljenih u raznim drzavama, mene vise ne nervira niko. Ponekad mi se desi da prokomentarisem "vidi budalu", ponekad i opsujem ako ta budala nekog i ugrozi, ali daleko od toga da bih se pobio sa nekim zbog toga. Generalno mi smetaju ljudi koji ne osecaju saobracaj, voze neki svoj ritam, koji su nepredvidivi u reakcijama, potpuno svejedno je da li pri tome voze prebrzo ili presporo. Jednostavno, oni to ne osecaju i uopste ne primecuju da strasno odskacu svojim ponasanjem od svih ostalih i na taj nacin cesto isprovociraju ostale ili jos gore ugrozavaju.

A ono sto stvarno treba uraditi je neki vid edukacije.

Napolju je to bitno drugacije reseno. Pod broj jedan, teze se dolazi do vozacke dozvole a ona se lakse gubi, nekada cak i dozivotno. Potreban je visi nivo znanja i vozacke prakse da bi se dobila ona prava (prvo ide neka probna) vozacka dozvola. Kazne su rigoroznije, policajci manje korumpirani, pravosudje ekspeditivnije. Zakoni su orijentisani ka tome da saobracaj bude sto protocniji i sankcionisu prvenstveno prekrsaje koji ugrozavaju direktno neciju bezbednost ili prohodnost saobracaja. To konkretno znaci da ce vam progledati kroz prste ako ste negde na otvorenom putu vozili malo brze nego sto je dozvoljeno, ali ce vas oderati ako svojim parkiranjem zatvorite neku ulicu, ili recimo nekim svojim bahacenjem izazovete nesrecu.

Ali da bi se tako nesto postiglo ovde, treba mnogo stvari da nauce, i vozaci, i policajci, i zakonodavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li šta je to biciklista u Srbiji?

To je bombaš smoubica koji je zaboravio bombu u torbi u kojoj su mu još prednje i zadnje svetlo i kreće se jednosmernom ulicom rešen da do kraja odradi svoju misiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@panonica

Ni ja se ne nerviram više toliko, čak štaviše ovo što sam vam prepričao sam za 2 minuta i zaboravio da se desilo, za vreme samog manevra izbegavanja nisam se ni uzbudio....ali moja devojka ne može da zaboravi to nikako i svima prepričava što je i normalno...mogli smo da poginemo buraz, pravo pod tamić, kad tako razmisliš prosto ne znaš više šta da radiš...i kako da reaguješ, dal da biješ ili mahneš i produžiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim, bez obzira na pojedince, da covek treba da ostane u granicama civilizovanog. Ne treba prenebregnuti cinjenicu da u svakom od nas lezi skriveni teror, gnev, bes, itd... koji po nekada hoce napolje. Ali to nas razdvaja od onog zivotinjskog, instinktivnog i impulsivnog, mi to mozemo da kontrolisemo. Nasilje i destrukcija nikako nisu metod komunikacije civilizovanog coveka. Mislim, ako mene pitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisam pobegao na šine i spasao se, ne znam da li bi moji roditelji razumeli tvoj stav.

Znači ne pričam o svakodnevnim situacijicama u saobraćaju, pričam o pogunismo za džabe jer lik kao da vozi konja po livadi, a ne tamića po bulevaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zapravo mrzim 80 posto mushkih vozacha u gradu!!!

Neeee, ne bi on mene ''pustio'' da prodjem kada imam prednost na autokomandi.....

Oh, naravno da ce manjak sexa da kompezuje stiskanjem jbn sirene (njushkica je vishe oguglala)

a posebno sam osetljiva na shumahere (s velikim, glupa tastatura na fonu je protiv mene) kada se zalepe iza mene na auto-putu, pa josh blicaju dok skroz ne oslepim, iako nemam/o nikakvih uslova za prelazak u drugu traku/ubrzanje...

Ah....ali pre cu i da dignem njushku, mozhda chak i da se isplazim (samo bahato!!!), nego shto cu se raspravljati sa kretenom.

Hajde sada, budite fer... Kad ste poslednji put pustili nekoga (iako nijje mozhda imao prednost), kada ste dok je vozach pochetnik paranoichno gledao levo desno i usporio na nekoliko min.saobracaj samo mahnuli glavom i iskulirali jednu strofu pesme na radiju.... Neshto mi se chini da bar pola ljudi sa ovog foruma to nikada nije uradilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njuškice, ako će ti biti lakše, ja to stalno radim... svaki dan kad se vraćam s posla , prolazim omiljenom trasom za L vozače... i iskuliram, dok se uključi, ne isečem ga/nju, i puštam ih da se okrenu kao ljudi polukružno na raskrsnici i nikada im ne sviram.

Ipak, vozač početnik po meni mora bit u vozilu sa L-om, samo tada ih tolerišem, sve ostalo, ako ne znaš da voziš, vratiš se na poligon pa naučiš ;) ili i dalje nosiš L na kolima.

Znaš ima jedna cicka koja vozi Batajničkim drumom, nalepila je pozadi na kolima !!POČETNICA U SAOBRAĆAJU!! i mogu ti reći da je ljudi tolerišu, i to je ok... ako glasno kažeš da si početnik/ca, onda ljudi spuste gard i neće ti sedati za vrat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njushkice kako da znamo da je neko pocetnik? Jedino ako nema "L" tablu tj. da je na obuci ;) U saobracaju nema pocetnika, svi smo isti i jedno oklevanje tog "pocetnika" moze skupo da kosta nekog drugog jer ce bas taj "pocetnik" u najgorem mogucem trenutku da se odluci da se pokrene. OK, slazem se da treba biti strpljiv ako vidis da je neko ispred tebe nesiguran i ne trebas da mu "skocis za vrat" zbog toga jer ce i to biti razlog da taj "pocetnik" napravi jos vecu gresku. Ako si pocetnik i nisi siguran u svoju voznju izbegavaj centar i guzve ;)

Inace ako postoje uslovi da nekog ispred sebe propustim to i uradim, ako se meni neko nakaci na branik ili procenim da ce pokupiti i mene i onog ispred i tako...

edit: ili predlog Dimitrija da odradi ovu nalepnicu i prelepi zadnje staklo :thumbup:

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde sada, budite fer... Kad ste poslednji put pustili nekoga (iako nijje mozhda imao prednost), kada ste dok je vozach pochetnik paranoichno gledao levo desno i usporio na nekoliko min.saobracaj samo mahnuli glavom i iskulirali jednu strofu pesme na radiju.... Neshto mi se chini da bar pola ljudi sa ovog foruma to nikada nije uradilo....

Ja imam naviku da pustam ljude da prodju...Pogotovu onuda kuda idem svaki dan i znam kako je tesko skrenuti ili ukljuciti se u saobracaj ako te niko ne pusti :D

Npr ako treba da ceka 15 min da svi prodju pa tek onda da moze da skrene ili da se ukljuci u saobracaj, ja stanem, pustim ljude da prodju pa onda krenem dalje...Iako imam prednost...Onda sviraju meni sto sam stao jer oni strasno zure naravno, al dobro, ne obracam paznju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Ti koji mi se lepe u dupe u centru grada kad ne mozes ni levo ni desno ni napred ni nazad ima leka :) Samo ga cekam i onda BAM na kocnicu iz sve snage! Nek me poljubi u guzu slobodno, zovemo policiju, ja dobijem odstetu, popravim auto, a on...Pa nek mu je sa srecom zasto nije drzao odstojanje!

Mozda je malo glupa metoda jer i moj auto dovodim u rizicnu situaciju, ali sta drugo?

Bahate vozace? Skoro svi tolerisu mamine i tatine sinove i mudonje kako preticu, seku, ostavljaju kola gde stignu, voze suprotnim smerom! E kad je to u pitanju, spreman sam i ceo auto i totalnu stetu da pretrpim! Necu mu dozvoliti da se izivljava, ako je on majmun ja cu prema njemu biti jos veci! Bash zbog prevelike tolerancije je takvo stanje kakvo jeste. Uvek pustam L vozace, nikad ne sviram, nikad nisam isekao, uvek za njih imam strpljenja jer sam i ja nekad ucio. A za cerkice u X6, Q7, i ostalima nemam ni vremena ni zivaca! Opet sam poceo da kenjam... Prestajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliomladinac popij jedan persen, i nemoj da voziš barem 24 sata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde sada, budite fer... Kad ste poslednji put pustili nekoga (iako nijje mozhda imao prednost), kada ste dok je vozach pochetnik paranoichno gledao levo desno i usporio na nekoliko min.saobracaj samo mahnuli glavom i iskulirali jednu strofu pesme na radiju.... Neshto mi se chini da bar pola ljudi sa ovog foruma to nikada nije uradilo....

Ja imam naviku da pustam ljude da prodju...Pogotovu onuda kuda idem svaki dan i znam kako je tesko skrenuti ili ukljuciti se u saobracaj ako te niko ne pusti :D

Npr ako treba da ceka 15 min da svi prodju pa tek onda da moze da skrene ili da se ukljuci u saobracaj, ja stanem, pustim ljude da prodju pa onda krenem dalje...Iako imam prednost...Onda sviraju meni sto sam stao jer oni strasno zure naravno, al dobro, ne obracam paznju :D

Niti pustam nekog niti zelim da me pustaju.Smatram da je to ugrozavanje saobracaja.Dok onaj ispred glumi dobricinu onaj iza ga navuce na branik....Kojim pravom neko koci saobracaj i glumi boga ne razmisljajuci da prekrajanjem pravila ugrozava i sebe i druge.realmad.gif

Kad bi se svi pridrzavali pravila ne bi bilo ni guzve a ni potrebe za ovakvim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BG-u je katastrofa. Bio sam pre nekih nedelju dana, kad je pao prvi sneg. Znaci, na Bul. Kralja Aleksandra kolona od 6-7 vozila iza tramvaja i pravo kroz crveno. Al ajde to, nego na kruznom na Karaburmi krkljanac, niko da malo uspori da te pusti, i sta ostaje? Moras da budes bezobrazan, pa na silu. I na kraju ko slag na tortu Bul. Umetnosti u blizini B92, neki majmun je ladno stao u desnoj traci i ostavio tako auto, iza kolona katastrofa. Da ga likvidiras na licu mesta, ili 20 godina robije.

Beogradjani svaka vama cast, al po ovakvom vremenu krenuti ka centru, mozes samo uz kutiju bensedina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti pustam nekog niti zelim da me pustaju.Smatram da je to ugrozavanje saobracaja.Dok onaj ispred glumi dobricinu onaj iza ga navuce na branik....Kojim pravom neko koci saobracaj i glumi boga ne razmisljajuci da prekrajanjem pravila ugrozava i sebe i druge.realmad.gif

Kad bi se svi pridrzavali pravila ne bi bilo ni guzve a ni potrebe za ovakvim stvarima.

Mozda nisam najbolje objasnio situacije kada stajem i pustam. :)

Naravno necu da stanem na sred ulice iz cista mira da bi neko prosao ili skrenuo i da pravim kolone, vec pred pesackim(obicno neko gleda da se ukljuci sa trotoara dok pesak prolazi), raskrsnicom, ako vidim da ne mogu da prodjem a imam prednost necu da stanem namerno da blokiram one koji mogu da prodju(npr pravac iz grada na Autokomandi i skretanje u Voj. Stepe, ako je guzva i ne mogu da udjem u ulicu necu namerno da se guram i blokiram one sto cekaju da prodju iz Bulevara iako to vidim da ljudi redovno rade, i onda ne moze da prodje niko dok se ne rascisti).

Na takve stvari i pustanja sam mislio, ne na kocenje saobracaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim vozace koji MRZE!

Mrzim vozace koji ne znaju da voze i time ometaju druge bez obzira dal sam na motoru ili autu!

Ima kretena na motorima, to je cinjenica, ali da mi covek 10 km baca iz kamiona duple listove novina na svakih 10-15 sekundi i da cekam kad ce da mi se zalepi za kacigu i sletim sa puta posto je to onaj deo puta kroz prirodu od jagodine prema svilajncu, prepun krivina. Nisam imao sanse da ga obidjem, a kad se priblizim izleti list novina!

Stvarno nemam reci za takve postupke, ili kad me lik gleda u oci i izlazi sa parkinga pravo ispred mene, a ja jos imam L tablice,tako da sam klizao prednjim tockom motora da bih ukocio i da nisam isao 40 na sat pao bih i zakucao se glavom za auto, a motor u mene... :rant:

Kolima to moze da bude mangupiranje, zezanje, ali na motoru toga nema, to moze da bude neciji zivot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliomladinac- u gradu, u guzvi jednostavno moras da budes na "braniku" ;) u suprotnom kolona bi bila 6km, a ne 2km

@bokija- bas tako, zato sam i rekao da pustim ako ima uslova tj. ako se neko vec nakacio na mene onda teraj, a onaj ko treba da se ukljuci ucinice to za nekih 10sek kad se vec stvori uslov ;)

*Tek sad citam naslov, pa ja bre nikog ne mrzim :smoke: samo manje volim smarace koji ne znaju gde su krenuli, gde je levo a gde desno... :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nikada ne lepim za branik, uvek držim odstojanje, ne blicam, ne sviram, nisam agresivan prema nespretnima na putu i tako to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla ne foliraj se

@njuskica - sta ces, taki smo ti mi :thumbup:

edit: izvinjavam se, Dovla nije takav :rofl:

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

MRZIM Štrumfove!!! Odvratni mali plavi.... :realmad:

@njushkica - dok ti cekas da te neko pusti i oklevas da se ukljucis ja sam vec prosao a dok vozis 60 na autoputu ja sam vec stigao gde sam krenuo. :whistle:

p.s.

sirena u autu mi ne radi vec tri godine. toliko o seksualnom zivotu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BG-u je katastrofa. Bio sam pre nekih nedelju dana, kad je pao prvi sneg. Znaci, na Bul. Kralja Aleksandra kolona od 6-7 vozila iza tramvaja i pravo kroz crveno. Al ajde to, nego na kruznom na Karaburmi krkljanac, niko da malo uspori da te pusti, i sta ostaje? Moras da budes bezobrazan, pa na silu. I na kraju ko slag na tortu Bul. Umetnosti u blizini B92, neki majmun je ladno stao u desnoj traci i ostavio tako auto, iza kolona katastrofa. Da ga likvidiras na licu mesta, ili 20 godina robije.

Beogradjani svaka vama cast, al po ovakvom vremenu krenuti ka centru, mozes samo uz kutiju bensedina.

E bash tako,donekle volim BG shto se tiche vozhnje jer voze kao i ja,bezobrazno!

Inache kad dodjem u ZR ili NS laganini mi je jer svi te pushtaju i voze bash ok !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno 99% mrzim zene za volanom koje prave sra..a a nabedjene su da sve rade kako treba :realmad: kao sto moja devojka kaze "ups za malo autobus" dok se ja nekako izdizem vidno potresen ispod instrument table :thumbsup: hahhah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...