Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Ih bre Djape,nema veze ova losa situacija u saobracaju sa znanjem i neznanjem,nego je odraz toga da smo postali losi ljudi.Samozivi,bezobrazni,neodgovorni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta reci za ovo?

6qYSA.jpg

Danas setam sa detetom i jbt ludaci tako bezobrazno parkiraju po trotorau da to vise nije normalno bre. Doslo mi je, majke mi, da ga sacekam i da mu zafrljacim par sljaga. Ja treba da izlazem svoje dete opasnosti jer budalu mrzi da proseta 10 metara, nego mora u radnju da udje sa kolima. Malo nize je imao par sasvim lepih parking mesta. Tuda inace jurcaju kao blesavi i stvarno je opasno setati kolovozom. Sledeci put eksercinu 16-icu u dzep ili kantu at ulja pa u setnju. Onda ce da se zapita kako ce da parkira sledeci put, kad ga lakirer odere za popravku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da je on BAJA i da je uvatio Boga za onu stvar

sto mu nisi zakucao kamen u staklo... pa sta zna dete :whistle: , igralo se i bacilo kamen :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma suzdrzavam se od te agresije, ali zasluzio je, zasluzio je da mu se malo skrene paznja po dzepu. Trebao sam lepo da mu razlupam staklo, izbacim ga iz brzine i spustim mu rucnu, pa niz put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Miska Kranjca. Niksha, ja to kazem u afektu, naravno da ne bih pribegao takvom ponasanju, mrzim vandalizam, makar i mozda opravdan. A da me to nervira, nervira me. Da ugrozava moju i bezbednost mog deteta, ugrozava. Tu bi trebala vlast da kaznjava zakonom, a ne ja ciglama, ekserima ili AT uljima. Mada, ima ljudi koji su spremni i na to, vodite racuna kako parkirate :) Jeste culi za onaj slucaj kada je dasa parkirao na ulaz neke zgrade, pa mu zavrsile saksije na krovu i haubi.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jedna lepa vaspitna mera za takve...

uzmes lepo sibicu ili cackalicu, odvrnes kapicu ventila i zaglavis je u ventil i onda odlomis tako da ne viri nista napolje. i tako sva 4 tocka. nisi mu ucinio nikakvu konkretnu stetu, ne moze ni da te tuzi a ispustio si mu sve gume, ima da se okozi dok ih poskida i odnese do vulkanizera da naduva i nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislis guzonja te uvati na delu pa ti koske slomi i to s punim pravom.Ne mozes dirati tudju imovinu zarad ispravljanja nepravde.Ako ti smeta,a resio si da budes smeker,onda ga lepo sacekas pa mu ostrim tonom skreses sve sto te muci.Ili ce ti se ponizno izvinuti,ili ce nasrnuti na tebe.A ONDA IMAS PRAVO DA REAGUJES,

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako imas 2m i 100kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni metri ni kilogrami nisu prepreka ako neko resi da nekom pirne u kandilo.Samo hocu da kazem da niko od nas ne bi voleo da mu iza ledja unistavaju imovinu.Isto to misli i doticno govedo.Ako nemas snage da mu sabijes rogove onda se lepo okanes corava posla,vise ces sebe ceniti.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako ne opravdavam agresiju i destrukciju. Ja imam 2m i 105 kg, i mogao bih mnoge rogove, ne da savijem, nego da iz korena iscupam, zubima prepolovim i sa njima gadjam po ulici. Ja to, naravno, ne radim, jer sam svestan da agresija i fizicki obracun (osim kada to nije u domenu sporta i "fair play-a") ne vode nicemu, ne resavaju probleme, vec ih samo produbljuju.

Sa druge strane, jedno je malo fekaliti o tome kako bih mu najradije shebao kola, a sasvim druga stvar je to uraditi. To je vec krivicno delo. Ne bih to bas radio, sve i da nije krivicno delo. Jbg, ipak je to auto, a ja volim aute. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice sada komunalna policija i voleo bih da sa njihovim uvodjenjem ovakve bahatosti u parkiranju trajno prestanu.

U Bechu bi svaka baba od sto godina okrenula telefon, ovi bi dosli, odneli mu auto i usr.ali ga od kazne

I to bez ikakvih suvisnih pitanja. Ni babi ni njemu. Pravila se znaju, prekrsio si ih, izgovori nas ne zanimaju.

Voleo bih da takva praksa zazivi i kod nas

Da odgovorim i na temu.

Najvise mrzim bahate vozace u svakom smislu.

Takvima ne bih samo oduzimao dozvolu nego i automobil a njih bi slao kod psihijatra kao sto rade u USA.

Pa te onda psihijatar primi, saslusa, klima glavom i kaze "dodjite za 6 meseci"

A kad dodjes za 6 meseci on te opet saslusa, odklima glavom i kaze isto

Pa kad ti dzigericu pojede tek ti onda vrate dozvolu i onda pazis sta radis a svugde si upisan kao sajko

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ql8NS.jpg

a sta tek sa ovakvim majmunima? obisao covek kolonu vozila na semaforu preko pune linije i lepo stao na crveno na sred pesackog prelaza. u ovoj zemlji vec jedno 15 godina za audije ne vaze propisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to ce da se resi. Vec se postavljaju kamere za detekciju saobracajnih prekrsaja, a na njima ce se videti i ovakvo ponasanje

Medjutim, nama nije toliki problem ni oprema koje ce biti, ni zakon, pa ni policija.

Problem je sto se zakon selektivno primenjuje, problem je korupcija, problem su nedodirljivi.

Toga u uredjenim sistemima nema, ili nema u toj meri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Miska Kranjca. Niksha, ja to kazem u afektu, naravno da ne bih pribegao takvom ponasanju, mrzim vandalizam, makar i mozda opravdan. A da me to nervira, nervira me. Da ugrozava moju i bezbednost mog deteta, ugrozava. Tu bi trebala vlast da kaznjava zakonom, a ne ja ciglama, ekserima ili AT uljima. Mada, ima ljudi koji su spremni i na to, vodite racuna kako parkirate :) Jeste culi za onaj slucaj kada je dasa parkirao na ulaz neke zgrade, pa mu zavrsile saksije na krovu i haubi.

Moze i parce "Bosna super" ili bilo koje druge svecice da posluzi... :D Salim se, naravno, nije resenje u agresiji. I problem ce uvek postojati dok se ne stvori neko nadlezan ko ce to da resava. Policiju i drzavu, kao i obicno, bole brige, a parking servis regulise parkiranje samo tamo gde se isto naplacuje. Prepusteni smo sami sebi da resavamo probleme bahatog parkiranja u Beogradu. A ulica Miska Kranjca je posebno rizicna tu u rupi kod toplane na Miljakovcu jer se svi zalecu da prodju na raskrsnici kroz zeleno i s vremena na vreme isprave krivinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, ne znam zasto toliko jurcaju tuda. Pa majku mu, taj semafor drzi 20 sec. Da li je to neko vreme vredno rizika svog i tudjih zivota? Za zelenim svetlom u opste ne treba juriti, sve su to neka vremena do 90 sec. koja ne resavaju nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre Djape,nema veze ova losa situacija u saobracaju sa znanjem i neznanjem,nego je odraz toga da smo postali losi ljudi.Samozivi,bezobrazni,neodgovorni....

Tacno tako,nije u pitanju neznanje vec bahatost,primitivizam,nekultura,nedostatak kucnog vaspitanja itd.Drskost i bezobrazluk su deviza 90% ljudi u Srbiji i jedini lek za to je motka.Svako popustanje i propustanje tipa "imam prednost al kad si kreno idi dalje" se tumaci kao znak slabosti i hrani vec podivljali ego nekom umisljenom govedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja top 3 lista :

1.Otvaranje vrata bez okretanja glave da se pogleda ima li koga.

2.Signalizacija, jednostavno ne podnosim takve ljude koji smatraju da im je to visak delova na autu.

3.Sminkanje u toku voznje ( ovoga u mom kraju ima cak previse ).

Znam da se ne vredi nervirati al sta da se radi, pogotovu sto je moj kraj prepun ovakvih vozaca kao i bahatih pesaka :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako ne opravdavam agresiju i destrukciju. Ja imam 2m i 105 kg, i mogao bih mnoge rogove, ne da savijem, nego da iz korena iscupam, zubima prepolovim i sa njima gadjam po ulici. Ja to, naravno, ne radim, jer sam svestan da agresija i fizicki obracun (osim kada to nije u domenu sporta i "fair play-a") ne vode nicemu, ne resavaju probleme, vec ih samo produbljuju.

Sa druge strane, jedno je malo fekaliti o tome kako bih mu najradije shebao kola, a sasvim druga stvar je to uraditi. To je vec krivicno delo. Ne bih to bas radio, sve i da nije krivicno delo. Jbg, ipak je to auto, a ja volim aute. :)

RECEPT...

Uzeti ili naci stapic od sladoleda, moze i neko drugo drvce, prosetati se malo gledajuci u zemlju, pronaci govance, naneti govance u sto sebljem sloju na stapic, vratiti se do kola, naneti sav sadrzaj sa stapica neprimetno na kvaku, i ostaviti da deluje.

2. najgora moguca osvate... Proseteti se do farbare, uzeti dvokomponentni lepak, lepo zalepiti brave i kvake, tako da ne moze ni da otkljuca ni da otvori vrata, a ni gepek. Posebno obratiti paznju na godiste automobila, jer neki imaju daljinsko otvaranje prozora, u tom slucaju zalepiti i prozore, kad ste tu ispustite mu i gume, zaleite i ventile, kao i sve brisace.

Moguce je birati i jednu ili vise kombinacija,

Ova metoda je mnoooogo bezobrazna jer dovodi do toga da vlasnik mora sam da unistava svoja kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše ''volim'' vozače koji ne ostave dovoljno mesta da se parkirate u rikverc iako ste mu na sve moguće načine skrenuli pažnju da vam je to namera, a onda se ljute i sviraju da krenete jer ko još parkira u rikverc kad oni to ne znaju.

''Obožavam'' one koji vas kroz prozor psuju kad zalutate u njihovom gradu i kilavite u nadi da će vam se nešto učiniti poznatim.

''Gotivni'' su mi i oni što vas pretiču 50 m ispred semafora na kome je crveno nebi li bili ispred vas.

Svi oni koji pretiču na punoj linij u nepreglednoj krivini treba da se :2guns: .

I za kraj moj favorit vozač velikog crnog SUVa koji jaši dve trake, prolazi na crveno, gazi bakicu na pešačkom, jednom rukom maše pokunjenom policajcu, a u drugoj mu je mobilni telefon. Pa kako onda upravlja?!? Ma koga to još briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romi...

Na stranu što ti ljudi nemaju neke uslove za život, na stranu što na one romobile ne ture ni sijalicu a voze i noću, na stranu što vozilo i ako je registrovano vozi ga lik koji nema ličnu kartu pa ne možeš da naplatiš štetu...

Nego bre što ne znaju da voze!

Pre neki dan na NBGD, tri trake, autobus, ciga pa ja u srednjoj traci tek se uključili, autobus beži u desnu, ciga oće neće u levu...neće...ja krenem da pretičem, kad sam bio na pola tamića ciga skreće u levo, pravo na mene! Da na tom delu nije niži trotoar sa šinama i da nisam pobegao na šine....a devojka mi bila na suvozačevom, već videla sanduk tamića u Puntu...i kao maše mi izvinjava se...

Ima još puno primera, naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...