Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Da znaš da je malo falilo da zakačim barijeru jer je bilo na Novosadskom, ona kriva posle skretanja za Zemun kad ideš ka Batajnici i još je otvorena samo jedna traka zbog radova, jedva sam izmenevrisao,a ovaj je samo jedan od tih znakova prevrnuo, isparkirao se i nastavio dalje.

Onda još par dana da trpim i nema više preticanja :laughing: Inače, verovatno ću biti odsutan od petka do ponedeljka, tako da računaj da ti vraćam bar jedno piće sledeće nedelje kad stigne kačket :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes slobodno i sva pica odjednom, taman da se olesimo. Posle ja castim :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunac je što je on odneo ovo i verovatno mu je ispalo negde usput i neko je verovatno naleteo...

Danas situacija, dajem levi žmigavac da skrenem u ulicu, a gospoda saobraćajni policajci sa svojim kombijem u mojoj traci se prestrojili i da lilevi žmigavac da skrenu levo, nailazi auto koji hoće da skrene desno i mora da ih obiđe da bi skrenuo u svoju traku, ja ih propuštam, pa tek onda skrenem, a u međuvremenu izvadio telefon da slikam da bih dočarao kompletnu situaciju

DSC00286.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes slobodno i sva pica odjednom, taman da se olesimo. Posle ja castim :laughing: .

Može i tako, da ne moram više da računam koliko sam ti dužan :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj sto me najvise nervira i sto kaze da ostavlja dobar primer vozacima u Srbiji, covek na kog bi trebali da se ugledamo u saobracaju, izgleda ce opet iz bentlija u volovska kola ... sto samo dokazuje da nije dovoljno samo da ga neko dovuce na poziciju, nego treba i da misli glavom malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nervira kad vozim i samo me neko naglo presece i to ajde da ubrza pa da predje bez migavca pa ajde al opet, nego em sto ne upali migavac em sto samo uleti ispred mojih kola, to vecinom rade takstisti, tako par puta vozim i taksista stoji u mestu u zutoj traci i odjedanput ja na par metara od njega idem 60 na sat on daje gas u prvoj i ulece mi, jedva sam prikocio da mu ne udjem da me provoza, i tako mi se par puta desilo.

A onda na novosadskom svaki dan idem njim ima dve trake i obicno je leva za ove sto oce brze da idu,a onda tu neko stane i ide 60 a ljudi iza njega mu trube blinkaju al nema sile koje bi ga pomerila osim da ga namerno udaris.

I zadnje sto me isto dosta nervira jeste ne postovanje kruznog toka, nas troje u tri kolone udjemo i vec na polovini kruznog kad batica nas vidi i proleti nam,a ne volim kad moram naglo da kocim :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovih par dana prešao preko 1800km autoputem i baš sam se iznenadio da samo Srbi blicaju iza vas da se pomerite ako slučajno vozite sporije od njih. Nekoliko puta mi se desilo da pretičem 2-3 kamiona koji idu u koloni sa 140-150km/h, u levoj traci niko i čovek koji je iza mene do tada vozio 120 odjednom da pun gas i blica mi da ubrzam da bi on prošao, to me je ovih par dana izluđivalo ili, još gore, da vas iseče auto kada pada jaka kiša na autoputu, narednih 10 sekundi ne vidim gde se nalazim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si u pravu,mozes zamisliti koliko traje moje preticanje kamionom ako sam od onog ispred brzi za 1 km/h,a ne znam da li mi je van srbije za 3 godine neko 2 puta blicnuo,a i to nije iskljuceno da nisu nasi jarani:)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U meni je najgore kad me neko presece naglo a pada kiša, nema šanse da vidiš išta.

A ovo za trake sam rekao jer ako ima leva i desna i sad u levoj svi voze brže u tom trenutku a u desnoj svi idu oko 60 na sat i onda se neko prebaci iz desne gde nije isto guzva vec manja brzina u levu bržu traku i krene da ide 60 e to mi nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjali smo vozace g2 i one sto cevce pred zadrugom, a niko da se seti traktorista!!!!

Oni su, izuzev Vojvodjana donekle, putujuca nesreca.

Signalizacija neispravna, na svakom 10. rade prednja svetla, a od onih sto im rade svaki 3. ih pali i po mraku. Gume pune blata po izlasku sa njive, ostavljaju trag par km, jadan onaj ko naleti. Krecu se putevima 20km/h i naprave kolonu, al ne daj Boze da se sklone na prvom prosirenju i propuste ljude. O zutom svetlu da ne trosim reci. Znam par ljudi koji su se zakucali u neoznacene prikolice... Kad im napomenes to, krene kuknjava, jaoj znas kolko mi treba za ispravan traktor, jadan ja, a jos nisam okrecio onaj 5.sprat na kuci, odakle mi pare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cepaj po marvi ! :cheers:

Ovih dana je kampanja repe a posto zivim nedaleko od grada okruzen sam njivama sa kojih izvlace repu. Svakodnevno gledam ove prevoznike, sta voze i kako voze. To sve jednom recju je za robiju!

Pitanje je vremena kad ce neko da nastrada. Ne mogu da shvatim da takva vozila idu u saobracaj. Sumnjam da je i jedan tehnicki ispravan a o pretovaru i da ne trosim reci. Na sve to , njihovo bahato i bezobrazno ponasanje tako da imam utisak kao da smo na "Divljem zapadu" te ce od nekud povaditi revolvere i poceti da senluce. Strasno! :realmad:

Putevi su grozni. Mogao bih svaki dan da perem auto i opet nece biti dovoljno. Ne mozes prepesaciti kolovoz sem u nekim ribarskim cizmama ! Naj gore je sto se krecu i parkiraju u kolonama od 5-6 pa i vise vozila a drugovi plavci ne konstatuju vec gledaju da ih zaobidju kako se ne bi izblatili! :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio u Rusiji, na oba izlaza sa gradilista stajala je ona puska ili smrk, kako ga ko zove, i nije bilo sanse da bilo koje vozilo koje je uslo unutra izadje, a da ne opere tockove ... razumem ja da po livadama nema vode i svega sto je potrebno, ali mogu bar da motkom ociste to blato, lako se cisti ... a sto se tice svetala retko ko ih ima i koristi, mada ne znam zasto policija tolerise to sto oni voze neispravne traktore, a zna se da svaki poljoprivrednik zaradjuje na desetine hiljada evra godisnje od svoje muke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo baš sam pisao pre par dana na drugoj temi kako se drugar zakucao u neosvetljen traktor, imao je krivinu iz krivine dva auta izašla, zaslepelo ga je svetlo i kako se mimoišao sa drugim vozilom samo se stvorio traktor ispred njega, on je samo stigao da trzne volan i pipne kočnicu, udario ga je u zadnji točak, lik skočio sa traktora, a traktor izbacio sa puta u ambis 3 metra, eno već nedelju dana stoji dole nisu ga još izvukli. Sva sreća nije niko povređen, ali ovaj je napravio na kolima štetu od preko 600e po nekoj slobodnoj proceni, a ja mislim da će biti čak i više... Prekjuče mi jedan drugar koji poznaje tog traktoristu kaže kako on non stop vozi tako neosvetljen, a burazer je kolima pre neki dan išao do sela i na 3 meste zatekao neosvetljene traktore koji vuku drva, kaže bukvalno se samo stvore ispred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno horor :thumbdown: , o cemu li ti ljudi misle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da kažem na neosvetljene traktore. U mom selu (okolina Bačke palanke), dosta ljudi je stradalo u nesrećama u kojima su neosvetljeni traktori bili "krivci". Meni se dešavalo da naiđem na takve, ali uvek sam ih uočavao na vreme....bez obzira što su mi u susret dolazila druga vozila - nisam vozio brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno horor :thumbdown: , o cemu li ti ljudi misle?

Da misle bilo o čemu, tako sigurno ne bi radili. Koliko sam puta video prepolovljene traktore i nikada se neće opametiti. Najgore što pored budale uvek neki mučenik nadrlja.

Blato na kolovozu je posebna priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan komšija u selu pre par godina prelazio magistralu traktorom, a bila je baš gusta magla i udari ga šleper, čovek ostane neogreban, a traktor se podeli na dva dela... I tako ti oni sastave traktor do godine i upali iz prve.. Nego, vrhunac mi je što oni ugrožavaju na prvom mestu svoju bezbednost, sebe dovode u rizične situacije, pogotovo ovaj što ga je drugar udario nije imao ni kabinu, kabrio traktor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se prodje kovinski most i krene ka pancevu ima traktora koliko vam dusa voli, njive si i sa leve i sa desne strane, cesto se desi da vidim traktor kako sa leve bez stajanje prelece na desnu stranu sporednom ulicom koja se sece sa putem, umesto da stane na stop on samo projuri ... i traktoristi i vozaci nekih kombija i ponekih automobila, pa ti posle kad se pojavi na 20 metara ispred tebe zakoci sa 80 - 100 na sat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medju favoritima idiotizma su mi panduri koji ulete u ulicu gde ne mozes da ih obidjes, pa gmizu 20 na sat. Ili jos gore situacija kada mozes da ih obidjes a budale iza njih se ukenjaju, svi ih prate, niko kao nema muda da ih obidje.

Takodje panduri koji prave takve bizarne prekrsaje samo zato sto su panduri i zakon za njih ne vazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan lika odnese pauk iz sličnog razloga, posle pogledam kroz prozor, on otišao, uzeo auto i parkirao se opet na istom mestu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majmune koji Nušićevoj iz leve trake (koja je isključivo za skretanje levo) seku ljude iz desne trake koji jelte - skreću desno.

Jbg, velika je kolona...5,6 vozila, ko će toliko da čeka!?

Panduri bi pare namlatili, samo da ih ne mrzi da stoje na tom ćošku i da ih odvajaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...