Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

A sta se desi ako pogresno procenis velicinu i karakter vozaca kojeg gurkas???whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti on vrati...

:) istom merom (naročito ako si pogrešno procenio koliko je ćaknut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu to nije bas lepo.To je vec atak na tudju imovinu.Svaki kontakt ove vrste moze da zavrsi kao stvar policije,a onda nema veze kako se neko ponasao u saobracaju,nego ko je koga udario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My sentiments exactly, Dear Watson! ;)

Enivej, sad se setih, juče, raskršće Jaše Prodanovića i Cvijićeve, stajem na semafor, u Jaše Prodanovića sam, ulica ima po jednu traku za oba smera.

Kada sam stao, uključuje se uslovno zeleno na desno (koje da podsetimo, znači - ako si prvi u liniji, ili više vas za redom želi da ide desno, skrećeš desno ako niko kome je zeleno iz Cvijićeve ne ide na tebe)... elem iza mene u trenutku paljenja uslovnog desnog (gde ja nisam dao migavac za desno, nastavljam pravo) ide neki Suzuki, sa BG xyz-A-zxy tablicama i blica mi (šta kao treba da se pomerim preko pešaka kojima je zeleno :question:) onda kreće da mi svira i blica u isto vreme :thumbdown:, jbg ja stojim, meni je crveno, njemu jeste zeleno, ali samo ako za to ima uslova...

i šta mislite šta je na kraju bilo, vratio se malo unazad, obišao me levom trakom (po punoj liniji) umalo zgazio bračni par sa kolicima - i konačno prošao kroz uslovno desno usput proklizavajući od nervoznog jakog gasa, pošto je u pitanju 2WD Suzuki SX4...

I šta reći ?

Da je neki pravi stranac ? Sumnjam, pre bih rekao da neki naš Džulov koji žuri jako negde tako da svi znakovi i vozači moraju da mu se povinuju ! :blink:

Edited by Dimitrije Munćan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh , takvih sam se nagledao ... Medjutim , u mom kraju (kako sam ovo lepo...) inace pasivnom i letargicnom se s vremena na vrema pojave likovi , hm , rekao bih idiJoti pa krenu da glumataju (@&$*#) dok stvarno nekoga ne isprovociraju da dodje do verbalnog s...a !!! Inace su to obicno BG, da BG i opet ponavljam BG table. Ajmo malo da radimo na osvescivanji doticnih ! Ne bih sad o tome , kao , znaju li gde su dosli ili nece to neko trpeti za "vijeka" !

ALO SRBIJO ! :thumbup:

P.S.

Ovim nisu obuhvaceni ozbiljni , savesni i kulturni vozaci! Bili oni i iz BG !

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Nije lepo bokija, a lepo je da neko ispred mene NAMERNO cinculira po sred ulice i iritira druge vozace i mene izmedju ostalog? Ako lepo neces malo da se sklonis, ja cu da te gurnem malkice. Ako ima nekih problema, fer fer, rane ce da zarastu, nije bitno cije...

Kad mi dodje da kruziram, lepo se sklonim u desno i lagano, kome smeta nek obidje, a ne da teram inat drugima! Jeste preterano ovo moje, ali kakve sve bahatosti prave vozaci danas, smatram da je ovo manje bahato nego sto neki rade svaki put kad sednu u kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ali kakve sve bahatosti prave vozaci danas, smatram da je ovo manje bahato nego sto neki rade svaki put kad sednu u kola.

Recimo ovakve bahatosti:

Image022.jpg

Samo da napomenem da gospoda koje vidite desno na slici voze po stazi za pesake na delu izmedju zgrade siva i T.C.Usca pravac od hotela Jugoslavije ka Brankovom mostu.

Naravno velika je guzva, dve su dugacke kolone (u kojima nas 500 strpljivo ceka) ali Boze moj...oni znaju bolje jel da?

Keve mi moje Nevenke, ako ih ne bi streljao.

Inace, regularno su svirali pesacima da im se sklone...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

I onda ja kad nekog ko tera inat cuknem od pozadi je lose.. Ovo moje je jos i bajno od ovoga sa slike... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato smo generalno losi ljudi.Cim vidimo da neko cini lose,odma i mi postajemo losi.Samo neko ko ne ceni sebe moze da se spusta ispod nivoa i da postane nasilnik jer su oko njega isti.Lepota covekovog karaktera je u snazi da istraje u svom dostojanstvu a ne da se stopi sa ruljom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde je ta narodna MILICIJA ?! :realmad: Ovi stvarno nisu ... ili bolje reci da su za posmatranje ! Sta bi svako od njih rekao da mu se mama seta stazom pa da je , ne daj Boze, licno ... :realmad: Ovo , da OVO jer za mene to nisu svesna bica , treba o'ma iza brave ! Strasno ! :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

@bokija, evo cist primer. Stojis u koloni 2 sata, ides sa posla umoran, kreni-stani rezim... I odjednom neko ko se napravio pametan sa kraja kolone duge 5km, sa trotoara hoce da se ubaci ispred tebe, a ti taman stigao npr do pred kraj guzve tj prolazis tu problematicnu raskrsnicu? Naravno ti ces ko dobri samaricanin da stanes i da ga pustis da se nebi spustao na njegov nivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi na kraju platimo za svoja dela.Neka ide,platice drugi put...dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ maliomladinac

jos si mlad da bi tako lako gubio zivce i radio to sto radis , sto je kako si i sam priznao bahato, nema manje bahat ili vise bahat nego jednostavno si onda etiketiran kao bahat. To ti je isto ono kao "malo mrtav", sto jelte ne moze da bude manje ili vise , plus sto stvarno ne znas ko ce da ti izadje iz tih kola koja gurkas. Ima situacija znas ,kada bi tako nekom pao mrak na oci od tog gurkanja ma kako ono da kazem bilo bezazleno bilo sto se tice stete. Daj za pravo da i drugima moze da se kupi kao i tebi sve i svasta, odkud znas, mozda je neko ko polako vozi imao i neke bas teske momente u zivotu ili je u velikim problemima ili ko zna sta. A sto se tice posledica , daleko strasnije , po tebe. Nemoj da mislis da ce se jednom neko zaustaviti samo na modricama , prema tome, moj ti je savet , nemoj se igrati vatrom. Ima drugih nacina da takve stvari resis. Daleko pametnijih. I sigurno na visem nivou. A i uvek mozes da ga obidjes i nastavis svojim putem. :thumbsup:

@dimitrije

heh i meni sviraju svaki dan na raskrsnici prema Milutina Milankovica , zato sto stojim , mozes misliti na crvenom ZA PRAVOOOO a somu je za skretanje u Milentija popovica uslovno zeleno , a btw ni ne stojim u desnoj od dve trake pa da mu smetam. I svi , ama bas svi prolaze kroz crveno i idu pravo , i ne razumem zasto kad posle 20 m nalecu na opet crveno.

Ima ovaj nas narod opasan problem sa tim pravcem , ne mozes im objasniti da se put smatra pravim cak i kad ima krivine, njima je pravo samoo ono sto je kao lenjirom povuceno :) Odusevim se kad daju migavac u krivini :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac
Daj za pravo da i drugima moze da se kupi kao i tebi sve i svasta, odkud znas, mozda je neko ko polako vozi imao i neke bas teske momente u zivotu ili je u velikim problemima ili ko zna sta.

Mozda sam ja lose protumacio ovo, ali svejedno evo kako jeste sa moje strane ;)

Irokanji, veruj mi da meni mama i tata nista na gotovo nisu kupili ni polonili. Ja placam mesecne rate za punta, ja sipam gorivo, ja sam platio servis... Pezo jeste caletov ali sam i za njega davao za ratu i placao servise(moji ne brinu o tome i misle da treba kod majstora samo kad crkne nesto). Tako da razumem to kad neko krvnicki zaradi za nesto i znam da cenim i svoje i tudje. Nekome ako je bilo tesko taj dan, nemoj da vozi taj dan, nek parkira pa ide GSP-om. Onome ko je ima tezak udes ili nesto, vidi koliko GSP-ova po gradu? Taxi? Ne postoji opravdanje za bahatost ili ne obracanje paznje na druge ucesnike u saobracaju i za tolikom sebicnoscu da ako se njima vozi po sred 2 trake, brzinom 30kmh...

A i uvek mozes da ga obidjes i nastavis svojim putem.

Uvek gledam da tako i bude, ali sta ako je neko toliko bahat da iz inata nece da ti dozvoli da ga obidjes? Evo cist primer od pre 20min. U Sindjelicevoj, Laguna ide 30kmh po sred one 2 trake i nece da se skloni. I ako sam mu kulturno kratko svirnuo, nije odreagovao. Kad sam uspeo da ga obidjem u Ruzveltovoj, covek me gleda bledo kao da sam lood? I ja trebam da tolerisem to sto je on marmun kupio dozvolu pa ne zna da u Sindjelicevoj postoje 2 trake a ne jedna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh , takvih sam se nagledao ... Medjutim , u mom kraju (kako sam ovo lepo...) inace pasivnom i letargicnom se s vremena na vrema pojave likovi , hm , rekao bih idiJoti pa krenu da glumataju (@&$*#) dok stvarno nekoga ne isprovociraju da dodje do verbalnog s...a !!! Inace su to obicno BG, da BG i opet ponavljam BG table. Ajmo malo da radimo na osvescivanji doticnih ! Ne bih sad o tome , kao , znaju li gde su dosli ili nece to neko trpeti za "vijeka" !

ALO SRBIJO ! :thumbup:

P.S.

Ovim nisu obuhvaceni ozbiljni , savesni i kulturni vozaci! Bili oni i iz BG !

:welcome:

Vec par puta se na forumu pojavljuju ovakvi postovi (ne znam kako da ih nazovem)koji poprilicno iritiraju.

Kakve to ima veze sa Beogradom?

Tema je o vozacima a ne o tablicama.

I meni je lik izleteo iz sporedne ulice u Zrenjaninu ( imao je cak ZR tablice :blink: ) i majmun sa PO tablama je jurio prema meni na lokalnom putu (koji je sirok 3m recimo) i nije smanjio brzinu pa sam sisao sa puta da se ne bi zakucao u mene pa to nema veze sa tablicama uopste.

Molio bih drage kolege da ostave sve te price da sve sto nije dobro dolazi iz BG i sl...

P.S. trenutno vozim KG table da li to znaci da ne moram da budem ozbiljan, savestan i kulturan vozac? :whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliomladinac

za tvoju informaciju u Sindjelicevoj je jedna traka za kola druga za bus :whistle:

Niko ne pominje ko tebi sta placa i ajd da ne ulazimo u te vode, nije ni meni nista s neba palo.

Jos si mlad (i to kazem samo zato sto se iskreno nadam da jos nisi stigao da dozivis teske i ruzne stvari ) i shvatices da ima trenutaka kad MORAS da vozis iz raznih razloga a to tvoje gurkanje moze da prelije casu, pogledaj samo onaj snimak u offu sa Rusima :)

Slazem se da ima raznih na ulicama al onda nemoj da budes isti kao i oni. To je poenta svega sto sam rekla, i samo jos probala da ti docaram razne razloge kad neko iz vrlo opravdanih razloga vozi polako. Mozda je cuo neke jako strasne i teske vesti sta ga znas :(

A za mamlaze koji se k... a nemaju krila da lete ima resenja, pisi tablice pa slozi prijavu, i to je ometanje saobracaja, ne radis isto sto i oni, sto bi rekla nasa narodna izreka , jel, um caruje snaga klade valja. :)

I nemoj da mislis da je drugima lako da takve vozace tolerisu, ja bi sve to slala na ponovno polaganje PSP, a i zavatila bi po koju meru iz Dusanovog zakonika i... ma bre preko kolena i udri, pa da vidis kako bi se opametili caskom.

Ja imam jako kratak fitilj za sve, i penim i besnim cesto, al mi ni u snu ne bi palo na pamet da uradim tako nesto prosto zato sto kad bi meni to neko probao , zaboravila bi caskom koliko sam prvo platila pa ulozila u kola i sve ostalo i tako bi lepo ubacila u rikverc i oduvala tako nekog sa puta po cenu totalnog unistenja.

Zato sam ti dobronamerno skrenula paznju na ostale razloge ako mozes da razumes. :)

E sad sam videla : nisam rekla KUPI nego SKUPI pa sam promasila slovo

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros bio do Pozarevca i u povratku idem kuci, Kolarskim putem, ispred mene kombi, usporava i skrece levo, iza mene neki passat i krece da nas obilazi, ovaj iz kombija ga primetio i ispravio malo tacno ispred mene, kocim ja, koci ovaj iz passata, ovaj iz kombija skrene i ode svojim putem, ja nastavljam svojim putem, a ovaj iz passata i dalje vozi zamnom kao manijak a ja mu ne dozvoljavam da me obidje, on levo, ja levo, on desno ja desno. on svira trubi vristi blica, kad smo stigli do moje ulice gde treba da skrenem levo, ja usporim i zaustavim se na sred puta, nisam izlazio samo reko da ga malo spustim na zemlju, a manijak me obidje sa desne strane preko peska pored puta i ode kao da ga neko juri.

Znam da sam i ja napravio prekrsaj, ali stvarno mi je preko glave ovakvih majmuna, jer to su oni sto gaze decu po autobuskim stanicama i preko pesackih prelaza...

Sta vi radite u ovakvim situacijama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo sasvim ne korektno sa tvoje strane da nekazem nesto drugo...

prvo i osnovno nepisano pravilo u saobracaju:

Kad vidis da se nekome zuri onda ga pusti jer nisi hebena vidovita Zorka da mu procitac misli i da saznas zbog cega mu se zuri...

Jesi li mozda pomislio da tom mucenuku u pasatu mozda umire neko pa on zeli da stigne da ga vidi poslednji put.

Da li si pomislio da mu je mozda neko doziveo srcani udar i da su ga zvali da hitno dodje.

Mozda mu je dete bilo bolesno...

Aj sad VIDOVITI PRAVEDNICE dogovori na ova pitanja...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko če ti pucati u potiljak.

Ako baš oćeš da budeš uzoran građanin. Okreneš stanicu policije opišeš događaj (malo začiniš kao Alvirević-šta da je iz suprotnog smera naišao autobus pun predškolske dece), ostaviš reg broj nasilnika, naravno ostaviš svoje generalije i navedeš svedoke i čekaš poziv od sudije za prekršaje u svojstvu svedoka.

Ili da kao rusi imaš one kamere napred i pozadi pa snimak pošlješ žandarima i okačiš na You t.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusare, znaci ako njemu umire baba, on treba da ubije jos troje ljudi, imao sam i ja smrtni slucaj u porodici pa sam bio toliko rasejan da nisam mogao da vozim brze od 40-50, ili mislis da sam trebao da cepam 150 pa da ubijem i ja nekog neduznog.

Sta dobijem sa cimanjem kod sudije za prekrsaje, ne bi da ispadnem drukara i da pricam pandurima kako je ko vozio, nazalost majmunu to sto sam uradionije pomoglo da shvati o cemu se radi, jer cim je prosao pored mene nastavio je punim gasom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da su svi ,,drukare", veruj mi svet bi bio lepše mesto. Ne bi bilo svega ovog , svi bi vozili školski. Jer ako znaš da će te neko videti i prijaviti sumljam da bi pravio gluposti. Od zloupotreba se ograđujem i takve na ....

Najgluplji primer. ortak iz kamiona izbaci kroz prozor kutiju cigara u italiji. Posle ko zna koliko km zaustavljaju ga žandari, pokazuju mu istu kutiju, plaća debelu kaznu. I vrh žandar tu sad već par stotina evra vrednu kutiju lično baca u kantu. Neko ga video odrukao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom liku je definitivno bilo prece nesto drugo tj. da stigne negde a ne da prlja ruke o tebe... Moras da shvatis da ne postoji ni jedna osoba koja razmisla kao ti mene bi licno boleo k..... za babu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...