Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Ja sam Lala, di cu ja da trosim vrime na tog sto tako tera. Otkud znas da ne cita, a mozda ce i da cita ako promeni marku :D i nije cilj mog pisanja da ucim one koji su nauceni pogresno nego da naucim korisno one koje jos mogu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad si gužve po naplatnim rampama izuzetno živciraju likovi koji odu na rampu za ENP svesno. I onda lik uzme i naplati mu kartu umesto da ga vrati na kraj kolone.

Treba pandur da stoji na rampi samo za takve pa u smeni pola piše pola 1000 i eto svi srećni. Ili da bude naplata na tim rampama +500 dinara za ove bez traga, kako bi se civilizovali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozači krosovera i Volkswagena najbahatiji

 

162521-vw t 1.jpg

 

Vozači SUV modela najčešće ignorišu kazne za nepropisno parkiranje i čine više prekršaja niskog i umerenog intenziteta, u poređenju sa vozačima vozila iz ostalih segmenata. Istraživanje je sprovelo osiguravajuće društvo ''Direct Line'' na teritoriji Velike Britanije. Nalazi do kojih su istraživači došli pokazuju da je 31% prekršaja koji se odnose na nepropisno parkiranje počinjeno od strane vozača krosovera. Tipski prekršaj se ogleda u parkiranju svog vozila na mestu predviđenom za invalide, iako vozač ne pripada toj kategoriji, a što se jednostavno utvrđuje (ne)prisustvom odgovarajuće plave nalepnice na automobilu. U razvijenim zemljama, nije redak slučaj da se za ovakav prekršaj vozaču privremeno oduzme vozilo. Istraživači su pregledom obuhvatili oko 2.500 vozila koja su se našla na britanskim parking površinama. Drugo mesto na ovoj neslavnoj listi, zauzeli su vozači automobila iz B segemnta. Njih 18% je kršilo odnosne saobraćajne propise.

 

Predmet analize u ovom kontekstu su bile i automobilske marke. Ispostavilo se da su vozači Volkswagena najskloniji ponovljenom kršenju propisa, s obzirom na to da je 10% prekršilaca, vozilo baš nemački ''narodni auto''. Vozači Opela i Forda su podelili drugo i treće mesto, sa skorom od po 8%. ''Direct Line'' navodi da je najčešći prekršaj bio onaj koji se odnosi na parkiranje na pešačkim ostrvima. Od ukupnog broja nepropisno parkiranih vozila, njih 6% je od strane svojih vlasnika ostavljeno baš na ovaj način. Ipak, istraživači priznaju da nije baš sve krivica vozača. Kroz decenije automobili postaju sve gabaritniji a parking mesta pokazuju potpuno suprotan trend. Prema nalazima istraživača, prosečna broj slobodnih parking centimetara, nakon što se vozilo ispravno zaustavi na predviđenom mestu, ostaje na cifri od samo 23.

Su Karki, marketing menadžer u kompaniji Direct Line, navodi da je prezauzetost i brzi tempo života vozača, verovatan krivac za njihovu nepažnju prilikom parkiranja. ''Mnogi od nas žive prebrzo. Možda nas to čini dodatno nervoznim u saobraćaju, pa ostavljamo svoje automobile gde stignemo'', rekla je ona. ''Ovo je posebno problematično kada su javne parking površine najzauzetije, što dodatno povećava rizik od udesa. Mnogi odštetni zahtevi koje naša osiguravajuća kompanija dobija, odnose se baš na štete nastale na parking prostoru. Prostori predviđeni za parking vozila kojima upravljaju hendikepirana lica su sa namerom definisana na najpodesnijim mestima. Svako ko bespravno koristi ta mesta bi trebao da pomisli kakav problem pravi na taj način osobama sa hendikepom, i da izbije sebi iz glave ideju da zauzme baš to parking mesto.''

 

preuzeto sa - autorepublika.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd: Automobilima proletali preko raskrsnice na ''debelo crveno''

 

na crveno.jpg

 

Raskrsnica Ulice Teodora Drajzera i Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića bila je juče oko 17:30 sati poprište teških saobraćajnih prekršaja koji se srećom nisu završili sa teškim posledicama. Dva bahata vozača prošla su kroz crveno svetlo, ne misleći da time mogu ugrožavaju i svoje i živote ostalih učesnika u saobraćaju. Na snimku koji su zabeležili savesni vozači na raskrsnici nedaleko od KBC ''Dragiša Mišović'', vidi se nekoliko vozila koji uredno čekaju da se uključi zeleno svetlo za njih, kao i pešaci koji prelaze ulicu. A onda je prvo jedan automobil, ne obazirući se na to što je crveno svetlo za vozače bilo uključeno duže od 15 sekundi, a zeleno je bilo za pešake, prošao raskrsnicu i skrenuo levo, a onda je i drugi vozač za njim nastavio pravo preko raskrsnice, kao da je sve u najboljem redu.

 

''Ovde je problematično to što je crveno svetlo bilo uključeno duže od 10 sekundi, a na pešačkom je zeleno svetlo za pešake. Ovo je, što se kaže, ''debelo crveno''. Ko zna šta bi se dogodilo da su naišli pešaci sa desne strane'' - kaže Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja. Identifikacija vozila ne bi trebalo da bude problem u ovom teškom prekršaju protiv bezbednosti saobraćaja, ocenjuje on. ''Na snimku se vidi i lokacija i vreme kada se to dogodilo, tako da bi policija bez problema trebalo da identifikuje ova vozila i kazni ove nesavezne vozače'' - zaključuje Okanović.

 

preuzeto sa - blic.rs

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih prolazaka na crveno ima dosta,svaki dan moze da se vidi kako se namerno prolazi na debelo crveno. Jednostavno ljudi neće da stanu i to je to. Ovi mamlazi mere samo prekoračenje brzine i ništa više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dačo bre, pa ne možeš ovde da tražiš sankcionisanje crvenog svetla (što je realno u većini slućajeva izvodljivo samo kamerama), a u drugoj temi kažeš za kamere "dabogda ih nikad ne postavili"

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 15 kamera što će postaviti nerešava ništa,svako će znati gde su i to će poštovati. Da se nešto radi nebi svaki drugi vozač balavio na mobilnom ili pravili kakve hoćeš prekršaje i to sve namerno. Više od mesec dana ispod FMP izlaze kiperi ne znam šta sve imaju na točkovima od blata,kamenje normalno to se neregistruje ali zato stoji radar na par stotina metara odatle na onoj uzbrdici prema Žarkovu,to je najgori prekršaj u Srbiji tih 10-20 km. Malo dalje u trgovačkoj ladno koliko hoćeš kola staju na sred prometne ulice,4 migavca pa u banku,prodavnicu,pekaru ko prolazi tuda zna o čemu pričam. Zato sam napisao to za kamere,bahato po celom gradu a oni se uhvatili za kamere ko pijan plota

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, dach@ said:

Tih 15 kamera što će postaviti nerešava ništa,svako će znati gde su i to će poštovati. Da se nešto radi nebi svaki drugi vozač balavio na mobilnom ili pravili kakve hoćeš prekršaje i to sve namerno. Više od mesec dana ispod FMP izlaze kiperi ne znam šta sve imaju na točkovima od blata,kamenje normalno to se neregistruje ali zato stoji radar na par stotina metara odatle na onoj uzbrdici prema Žarkovu,to je najgori prekršaj u Srbiji tih 10-20 km. Malo dalje u trgovačkoj ladno koliko hoćeš kola staju na sred prometne ulice,4 migavca pa u banku,prodavnicu,pekaru ko prolazi tuda zna o čemu pričam. Zato sam napisao to za kamere,bahato po celom gradu a oni se uhvatili za kamere ko pijan plota

I da se ne zaboravi onaj semafor pre padine gde se redovno vozi po trotoaru, mi što čekamo smo ludi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, slažem se. Ali za naš bezobrazluk je jedino rešenje da se broj policije poveća barem za tri puta i da se sve što može pokrije kamerama. Meni lično to ne bi smetalo, ali mogu da zamislim kakva bi reakcija javnosti bila na tako nešto.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma realno, malo ih je za sve ovo što pričamo... Stoka sa užasnim mentalitetom i kurcoboljom ovde preovladava.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ima i onoga, čim počnu da kažnjavaju, jadni narod se digne na bunt!

Kad god su me uhvatili u prekršaju, a nisam mogao pričom da se izvučem, platio sam kaznu, pokajao grehe, ali nijednom nisam psovao i svađao se sa policajcima!

Da sam ja neka vlas', slao bih patrole isključivo noću prvih mesec dana, pa bih prvo pokažnjavao sve "ćorave i razrooke" kojih je svakim danom sve više, pa leti neosvetljene traktore i priključne mašine. 

Sledeći mesec bih isključivo "pecao" mobilne telefone, blogere, vlogere u vreme vožnje!

A kaznu bih uvećavao tri puta, ako auto ima bluetooth povezivanje!

Onda bih se pozabavio sa "sva četiri" "dok tetki odnesem lek"!

Pa bih tek onda prešao na ove, "normalne" prekršaje, pojas, brzinu i crveno...

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba nista povecavati, moze da se smanji kolicina policije, nama treba jasan zakon koji vazi za sve jednako, primenjen objektivno i racionalno. Nasa primena zakona nije nista vise od prostog punjenja budzeta, apsolutno nikakve veze nema sa bezbednoscu. Sto se moze videti po tome kad imamo "akcije" kada se baziraju samo na jedne prekrsaje, kada idu na "adresu" pa sve ostale prekrsaje zanemaruju i fazone od tri prekrsaja napise jednu kaznu...

 

I treba im dati leti malo da se vozaju biciklama, ako mogu to da rade panduri u bogatim drzavama onda nema razloga zasto ne moze u ovoj banani...

 

Sto se tice same teme, stanje u saobracaju postaje takvo da sam sve vise u fazonu sve vozace mrzim, cast izuzetcima...

 

Pre neki dan prazna ulica idu dva vozila, razmak izmedju njih manji od 3m. Uopste ne mogu da shvatim taj koncept manjka razuma i logike.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan nama čudan primer:

Malopre prolazi baba sa Karoqom, prava Švabica, Keln table. Znak stop, raskrsnica gde se tramvaji ukrštaju sa putem i gde 50% njih ne staje i kad tramvaj zvoni . A ona staje na 2 sekunde iako nema ni žive duše oko nje, iako je ekstra pregledno... i tek onda nastavlja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...