Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Osnovne stvari se uče još u osnovnoj školi, a pitanje da li moraju da znaju je isto kao da si pitao to bilo koga od nas da li znamo da moramo da damo žmigavac kada  skrećemo tj. pre nego skrenemo (doduše neki ni to ne rade)...

Ako ne znaju te osnove ne treba ni da sedaju za bilo koji volan

 

Vecinom "ne znamo", jer sve manje vidjam da ljudi (u automobilima :D ) daju zmigavac, vidim cak i auto skole to (ne)praktikuju. Jos jednu stvar koju sam primetio (valjda je povezana sa strahom izbacivanja zmigavca), sve vise ljudi praktikuje da pretice bicikliste bez napustanja svoje trake, sto nije problem ako je kolovoz dovoljno sirok, ali najcesce nije, u poslednjih mesec dana sigurno 5-6 puta je falilo par cm da se okacim o retrovizor, jednom sam i sisao sa puta. Ja kad sam polagao nije bilo teorije da ti pretices biciklistu bez izlazenja iz svoje trake a to i sad postujem kao vozac, minimalno 1m od njega ali vise volim i 2m da ostavim, ako je suprotna traka prazna, odem i totalno preko. I imao sam jedan slucaj da me je to spaslo verovatne robije, jer je covek zaista pao dok sam ga preticao i izbegao sam ga jer sam bio dovoljno udaljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene u zadnje vreme izluđuju šabani koji misle da voze trke pa onda seku traku iz suprotnog smera pri skretanjima.

Svakog jutra naglo kočim zbog takvih likova i još se čude zašto legnem na sirenu.

 

Doduše i ja to obožavam da uradim, ali kada vidim da je prazna krivina, a ne da ne vide od zgrade šta je u ulici levo i smotaju naglo pa šta bude :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao onaj vic kada Mujo zgazi 31 osobu zato što je hteo 2 da zgazi, ali taj drugi pobegao među njih 30 :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog pacijenta u dvoristu zgrade u kojoj radim.

 

Svi cete shvatiti o kome je rec, inace je guzva pa se svi parkiraju tako da zagrade nekog, ali ostavi se auto izbacen iz brzine.

E ovaj mali Peugeot se ne pomera vec nedelju dana, ali... Ali preko noci je pomerio auto tako da ne moze niko da ga zagradi!

Da ne veruje covek! I pre toga je bio pomeren ka napred na parking mestu, ali kako mu se cinilo nedovoljno, sad popravio.

I osigurao se povlacenjem rucne dodatno!

 

Kola ne vozi preko dana uopste, za uvece ne znam, ali i to sumnjam posto se ne pomera sa tog mesta.

 

IMG_20150828_091608.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda mu je npr. žena pred porođajem, pa ne želi da se dodatno maltretira i gura kola po parkingu ako zagusti?


Možda ga vozi bolesna osoba koja nema snage da gura kola po parkingu?

 

Mnogo razloga može biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je frka za parking ali ni ja ne bih voleo da guram tuđi auto kao što ne bih voleo da neko gura moj auto.

Elegantnije je rešenje da se zadene broj mobilnog kod šoferke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, njegovo je pravo da parkira kako hoće u granicama to parking mesta što je i učinio.

 

E sada što se razloga tiče možemo da razglabamo do mile volje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre mesec dana bio u situaciji da ne mogu da izadjem sa parkinga, baja sa pasatom se parkirao tako da je zatvorio izlaz. Skupilo se nas cetvorica i izgurali ga, a bio je u brzini... pomerili ga za metar, taman dovoljno da moze da se prodje. Inace ne bih voleo da neko gura moj auto dok je u brzini i ja nisam prisutan, zato i pazim kako ga ostavljam...

 

Ovaj gore sa slike je taman tako stao da nemozes ni da mu se ljutis a ni da ga opravdas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasno me nervira što ljudi n'umeju da se uključe na put. Na stranu što smaraju, nego što prave opasne situacije u saobraćaju. Sve bih ja to vratio nazad u auto školu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scena od pre neki dan par ulica dalje od mene:
Lik je jurcao autom i u krivini se zabije coveku u gepek.Kad je video sta je uradio naglo krene u rikverc i tom prilikom se zabije u coveka koji mu je isao u susret.Onda je izasao iz auta i pobegao :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stvar bude gora taj drugi sto im je prilazio u susret video covek da je neki karambol,zaustavio se i iskoracio nogom iz auta da pritekne u pomoc i u tom trenutku je taj krenuo da bezi u rikverc,sva sreca da je covek uspeo brzo da se vrati u auto :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre, ovde na semaforu ako već na žuto ne podjes odma te psuju ovi iza. 

Ovo me iritira opasno. Koliko sam video prevrtanja ociju u retrovizoru jer ne prodjem krzo zuto. Da ne pominjem da je to kao kroz crveno. Ok ako si bas bas nesto se zaleteo pa je kocenje gora varijana, ali valjda pred semafor treba da budes i spreman na treptanje zelenog i kocenje. A hejtujem i one semafore sto instant prelaze na zuto, a naplacuju debelo ako prodjes kroz njega.

 

Ovakvi me nerviraju, sto zauzmu dva parking mesta!

 

IMG_20150821_232731.jpg

 

I sada treba da razmisljam da li strucnjak ume da se isparkira a da me ne ogrebe!

Meni auto par puta izgleda ovako isto, ali ne zato sto sam ja toliko lajsna nego se parkiram izmedju dvojice koji su se namestili vec glupo. Jbg sta cu, jedino mesto. I onda njih dvojica odu a ja stojim na 2 mesta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nije bilo, tako se parkiraLA, ja se zavukao izmedju, izvukao sam se na suvozacka vrata da makar ovaj sa moje desne ne ispasta!

 

Isparkirao sam se pre svih ujutro, nisu se pomerali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...