Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Počinju da mi se pentraju ovi što voze polako i uvek voze levom trakom. Ajde sve to nego ne drže pravac a pogotovo kada kreneš da ih prođeš sa desne strane, tada obavezno idu na mene. Tada shvatiš da je džukac za volanom.

 

 

1437364123_500-014.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada shvatiš da je džukac za volanom.

8749914cd497c8f21d4dba126b6356b1.jpg

 

 

 

 

Malopre na auto-putu NS - BGD zateknem ribu u A6 kako opušteno vozi 70  :crazy:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednu u Q3 preko Gazele gotovo izgurao iz brze trake jer je išla 75.

 

Njoj je valjda bitno da ne krši propise :wallbash:

 

Inače, pre neko veče mi padne na pamet da vozim bicikl malo. Uredno upalim svetla i idem putem. Ja mislim da me je 15 automobila nepropisno isesklo, uskratilo mi prvenstvo prolaza ili me jednostavno nisu konstatovali. Rekao sam da od sada više moj bicikl Batajnicu neće videti dok ne bude staza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada ću da zakasnim  na posao da bih ti rekao da je tvoj komentar totalno pogrešan :D

Šta ima veze što ne siđe sa bicikla da bi prešao zebru ako mu je zeleno?

Ja kukam kako ne poštuju bicikliste, a ti si izgleda jedan od tih pa im ne bi dao ni da se voze svuda :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mel,uvek aktiviram migavac,a narocito kad u retrovizoru vidim bicikl/motor...cesto vozim i bajs pa iz obe perspektive procenjujem situaciju..

Sto bi .ik rekao,vrlo je bitno imati uvid u kompletnu situaciju u saobracaju,kako isprede sebe tako i iza...uzeti u obzir da nisi sam na putu.

 

Ali jednostavno previse je kretena i ljudi koji ne znaju pravila u saobracaju...

 

Ma ne sumljam, da ne bude zabune nije se odnosilo kriticki na tebe, samo sam prepoznao ceste situacije kad se u saobracaju ukrste biciklista i vozac.

A apsolutno ne stajem ni na ciju stranu, a po gradu mnogo vise i bajs vozim, na posao svaki dan. Cak biciklisti umeju da budu mnogo gori. Vec sam pisao da su cesto nerazumni, ocekiju da im se ljudi sklone kad silaze s pesackog, izlazi iz busa i sl, a moraju da preseku biciklisticku stazu.

 

Novi Sad ima toliko biciklistickih staza koje presecaju bulevare po raskrsnicama pa lako je se navici da mogu da izlete iza ledja, kad skreces uslovno desno recimo, vrlo lako se ne primete bez uvijanja vrata da bi osmotrio da li neko juri da uhvati pesacko (biciklisticko) zeleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam ovo da postavim, mada je Punto u pitanju... Malopre se vracam kuci, a ispred mene prasincina, ja usporim, kad ono skontam da lik ladno hvata bankinu i podize prasinu! Krenem polako da ubrzavam, da ga obidjem, on pocne da sara po putu, uhvati sredinu i vozi i vozi, pa se prebaci na levu bankinu i tako 15ak km! Nisam ga uopste mogao, a posle ni smeo obici! Grozno, ko sve danas nema dozvolu!!!

 

Posle je stao ispred kioska, a ja spustim staklo i samo ga priupitam kako to vozi, a on na mene kao sta mene briga za njegovu voznju i sl. Samo sam produzio jer sam video kakva je ....... u pitanju.

 

IMG_20150722_195418.jpg

 

Inace, u jedan mah je skroz skrenuo desno, u ovo siblje sto se vidi, sa sva cetiri tocka, mislio sam gotov je, spucace se... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Nije kolega, on se samo tako ceslja :D

Ma to je seoska luda naseg mesta, ima kolekciju smrskanih kola, mislim da mu je ovo cetvrti (jos uvek u jednom komadu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada shvatiš da je džukac za volanom.

8749914cd497c8f21d4dba126b6356b1.jpg

Malopre na auto-putu NS - BGD zateknem ribu u A6 kako opušteno vozi 70 :crazy:

Totti bre, nije bas za siroku javnost. Ionako vozaci buseva nisu bas na dobrom glasu, ne znam zasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo , šta te briga lepo piše slobodna vožnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada ću da zakasnim  na posao da bih ti rekao da je tvoj komentar totalno pogrešan :D

Šta ima veze što ne siđe sa bicikla da bi prešao zebru ako mu je zeleno?

Ja kukam kako ne poštuju bicikliste, a ti si izgleda jedan od tih pa im ne bi dao ni da se voze svuda :harhar:

 

Pa onda izgleda nisu isti zakoni, jer u Hrvatskoj mora gurati bicikl preko zebre, osim ako do nje nema biciklističku stazu. To je zbog sigurnosti, jer je jako teško snimiti biciklistu koji doleti na zebru većom brzinom od pešaka.

 

Ako ćemo iskreno, ja im ne bi dao da se voze po cesti, ako imaju trotoar, a za to imam masu razloga, no ok, ne da mi se raspravljat oko toga. :)

 

Naravno da ne poštujem bicikliste, jer ni oni ne poštuju mene. Hodao, vozio svoj bicikl, role ili auto, istovremenu su najopasniji, ponajviše za sebe, u prometu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sigurno nisi vozio bajs u zivotu kad bi da se voze po trotoaru  :thumbdown: Prosecan trotoar je 1-1.2m sirok ako izuzememo centar gde opet ima puno ljudi na trotoaru, bilo kakavo mimoilazenje sa pesakom bi podrazumevalo silazak sa staze... Ako nema biciklisticku stazu, onda nema ni sta da tera preko zebre jer bi podrazumevalo i da vozi po trotoaru da bi dosao do zebre, a meni se cini da se pominje u zakonu zabrana voznje bicikle po trotoaru. Licno ja nemam nikakvih problema sa biciklistima kao vozac auta sem sto me nerviraju ovi "profesionalci" koji kao nesto treniraju pa voze po kolovozu iako ima biciklisticka staza... Ajd da vozi 50 pa da kazem da trenira nesto, nego voze 20-30km/h koliko vozim i ja najobicniju brzinku... Kao biciklista imam malo problema da me iseku ili me obilaze na 10cm pa im spominjem majku a desavalo se i da lomim retrovizore... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da ideš u Pančevo, tamo svi voze trotoarom. Milina za vozače, pakao za pešake :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lakse je biciklisti da zaobidje pesake nego da gleda da ga ne pokosi ludi kamiondjija ili GSP driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lako jer i kao pesak imam problem sa pesacima, ide ko gde kako stigne, ne mogu da shvatim da ljudi ne kontaju koncept i kod pesaka da ides u svom pravcu uz desnu ivicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoje su se tako smuvali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da ideš u Pančevo, tamo svi voze trotoarom. Milina za vozače, pakao za pešake :)

 

U Pančevu ima dosta biciklističkih staza, ali  opet nedovoljno, ali ja kao vozač poludim kada vidim biciklistu ili bicikl sa motorom koji i pored biciklističke staze voze putem i još ako ih ima više se rašire ... a zna se da po zakonu mora metar od ivice maksimalno, i to ako biciklistička staza ne postoji. Ako postoji moraju da idu istom.

Što se tiče prelaska preko pešačkog prelaza  biciklista je u Obavezi da siđe sa bicikla i da ga pregura, e sad to je jako retko, dok sam više bio na biciklu i ja se nešto nisam preterano pridržavao toga, ali da me je neko od vozača oborio Ja bi bio kriv a ne on, doduše ... ko zna :) .

Edited by mwolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, objasni to pesacima u vojvode stepe

 

644303_ulica-vojvode-stepe200715ras-foto

 

I onda bi neki da ovuda idu biciklisti :laughing: Ovde treba znak za jednosmerno kretanje pesaka :laughing::smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidjalo se nekome ili ne, ako ne postoji biciklisticka staza, biciklom je dozvoljeno da se vozi putem, uz postovanje saobracajnih pravila.

Zaliti se na to je cinizam.

Kome se ne svidja, nek urgira da se promeni zakon.

 

Biciklisti se ponasaju u saobracaju bahato drsko i sl. Ni manje ni vise nego ostali vozaci.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sigurno nisi vozio bajs u zivotu kad bi da se voze po trotoaru  :thumbdown: Prosecan trotoar je 1-1.2m sirok ako izuzememo centar gde opet ima puno ljudi na trotoaru, bilo kakavo mimoilazenje sa pesakom bi podrazumevalo silazak sa staze... Ako nema biciklisticku stazu, onda nema ni sta da tera preko zebre jer bi podrazumevalo i da vozi po trotoaru da bi dosao do zebre, a meni se cini da se pominje u zakonu zabrana voznje bicikle po trotoaru. Licno ja nemam nikakvih problema sa biciklistima kao vozac auta sem sto me nerviraju ovi "profesionalci" koji kao nesto treniraju pa voze po kolovozu iako ima biciklisticka staza... Ajd da vozi 50 pa da kazem da trenira nesto, nego voze 20-30km/h koliko vozim i ja najobicniju brzinku... Kao biciklista imam malo problema da me iseku ili me obilaze na 10cm pa im spominjem majku a desavalo se i da lomim retrovizore... 

 

Bez uvrede tebi, ali da li si ti ikad bio u Dalmaciji? Ako nisi, liepo otiđi pa pogledaj tamo gradove. Koji god izabereš. Kako su izgrađeni, koja je gustoća naseljenosti, kako su cesti improvizovane, trotoari skoro pa ne postoje... e pa tamo gde trotoari nisu dobri, neka voze po cesti, ali ne svugde.

 

Jako puno sam vozio bicikl po svim mogućim i nemogućim uslovima. Sad više ne, tu i tamo sednem da se provozam ili kad mi se ne da palit auto. Ali da nisam vozio bicikl u životu, to mi ne možeš reći.

 

Meni to smeta. Ako je zakon da voze po cesti, neka voze po cesti, tako je u Hrvatskoj po zakonu, ali da se slažem s tim, ne. Poštujem to, obiđem ih, pazim što više mogu, ali eto, i dalje su opasnost. Mnogi nemaju dozvole, nikako označeni, ne poštuju nikakva pravila... veliki su problem.

 

Da ne spomenem da pola ljudi ne bi trebalo imati dozvolu da se kreću i peške. Pa to nema veze s hodanjem.

 

 

Nije lako jer i kao pesak imam problem sa pesacima, ide ko gde kako stigne, ne mogu da shvatim da ljudi ne kontaju koncept i kod pesaka da ides u svom pravcu uz desnu ivicu...

 

Eh, sad vidim da si spomenuo.

 

 

 

da da, objasni to pesacima u vojvode stepe

 

644303_ulica-vojvode-stepe200715ras-foto

 

I onda bi neki da ovuda idu biciklisti :laughing: Ovde treba znak za jednosmerno kretanje pesaka :laughing::smoke:

 

 

Ili znak kao kad nailaziš na uži most. :)

 

Svidjalo se nekome ili ne, ako ne postoji biciklisticka staza, biciklom je dozvoljeno da se vozi putem, uz postovanje saobracajnih pravila.

Zaliti se na to je cinizam.

Kome se ne svidja, nek urgira da se promeni zakon.

 

Biciklisti se ponasaju u saobracaju bahato drsko i sl. Ni manje ni vise nego ostali vozaci.

 

Ja sam već rekao da se ne slažem s tim zakonom. Problem je što bicikl voze i ljudi koji ne poznaju pravila saobraćaja. Isto tako, kad ti napravi štetu, možeš se jedino slikat... osiguranje nemaju. I obično si odgovoran i nosiš ga na duši, koliko god ne bio kriv.

 

Nije cinizam, jer su, nažalost, biciklisti povlašteni sudionici saobraćaja u odnosu na sve druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...