Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Garant pomenuto vise puta...

 

Mozda ih ne mrzim najvise, ali su ucestali...

 

Oni koji na raskrsnici u skroz levoj traci prilikom polukruznog, ili cak skretanja levo, hvataju luk i cepaju desnu liniju. Jos kad to urade onako odjednom, pa ga samo saviju desno, pa levo... :rant: 
Najgore je od svega sto to rade na Bulevaru koji ima po 3 trake, i nema sanse da ne urade polukruzno i da promase trecu!

 

Uvek dolazim u iskusenje da im odvalim retrovizor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svi kao da su odjednom postali vozači šlepera, pa imaju problem za jedno prosto polukružno...što li tako nisu na polaganju radili, još ne bi dozvolu dobili. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel 156? :D

 

Jes, ali dobro, moram da razumem coveka, vidis ma mu crkla pozicija pa da bude siguran da ga ljudi vide. Lakse upaliti maglenke nego zameniti sijalicu!

 

Nego kakvo je vreme doslo dva puta razmislis da li da mu sviras, blicas, mases... cas posla isuce macetu ili prangiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, te maglenke su posebna prica... mene je prosle nedelje, od Beocina do Ledinaca prvo jedan gotovo oslepeo sa sve maglenkama i dugim svetlima na samom mom braniku pozadi, pa me obisao, i dalje ne kontajuci da je zaboravio ukljucena duga svetla, na sta mu ja blicnem, mozda skonta, a on na to, ni pet ni sest, odvali mi ono sto mi je preostalo od ociju sa zadnjom maglenkom :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ne postoji tema "kakve vozače volite", a nije ni za temu "žene su gori vozači od muškaraca", postaviću ovde.

 

Često svratim ujutru po doručak u jednu pekaru dijagonalno od novog Mercatora, iliti preko puta PIO fonda na Novom Beogradu. Tu je opšti haos za parkiranje, jer svi zaposleni iz obližnjih firmi koriste parkinge ispred stambenih zgrada u tom bloku (u pitanju je blok 29). Svako jutro može da se vidi 5-10 parkiranih automobila na ulici, koji čekaju da se neko od stanara isparkira i oslobodi mesto.

 

Ja kad idem u pomenutu pekaru popnem auto na trotoar (koji je otp. skoro dve širine auta). Pre neko jutro posle kupovine ulazim u auto, palim ga i čekam da se spustim sa trotoara čim se rasčisti saobraćaj.

 

U tom trenutku, levo od mene se čovek isparkirava. Ja čekam da završi da bih se uključio u saobraćaj, držim nogu na kočnici i točkovi su smotani na levo.

Tada se dešava nešto što retko od koga mogu da očekujem, a pogotovo od žene... Naime, pored mene staje auto, vozač gospođa od nekih 50-55 godina i pita me da li ja čekam da se uparkiram na to mesto... Jbt, žena je na osnovu štopaljki i položaja točkova zaključila i pomislila da možda ja hoću da se parkiram tu  :clap:  Iako sam bio na trotoaru.

 

Redak primer pametnog i uviđajnog vozača i eto, morao sam da je pohvalim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je tuzan ovaj svet kada jedan sasvim normalna stvar mora da se pohvali, a? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacila mu merak. Sad i ona prica drugaricama uz caj, " Srela jutros jednog macana oko 6banki, lepo izgleda onako , drzeci. Dobar neki auto ima, strani, moguce da je devizni penzioner. Cek da mu se javnem.." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20150214_195450.jpg

 

:popo:  Zbog posla od cca deset minuta izbija oči drugima,mada su duga na 147 posebna priča,dodje mi da streljam idiota...

Da, svi kao da su odjednom postali vozači šlepera, pa imaju problem za jedno prosto polukružno...što li tako nisu na polaganju radili, još ne bi dozvolu dobili. :D

Vala baš,nije mi jasno da je svima ajnšlag problem,Alfa ima taj problem zbog trapa koji je takav kakav je,ali brate ne pravim polukružno preko 5 traka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imaju krila pa mora kao i Boeing malko veći luk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaaaaaaa,pa da tzv pull up :D Ma,kad danas preživeh zadovoljstvo vožnje po kiši,kad se lepo vidi koliko imamo kupljenih dozvola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da branim doticnog, ali meni se desava npr da ponekad kada upalim oborena na Alfi on upali i zadnje maglenke. Neki put primetim odmah, a neki put posle par minuta i obavezno gasim, osim ako nije magla u pitanju ili bas slaba vidljivost na otvorenom (u gradu nikad)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji po autoputu jasu liniju izmedju leve i srednje trake. Pa malo tamo malo ovamo, i tako 5 km ne bi li prestigao jedan auto. To bih odmah slao na tezak fizicki rad jedno mesec dana. Rudnik neki recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec pomenuh u drugoj temi...one sto na autoputu voze 100km/h, pa i manje. Sinonim za one sto u gradu voze 40. Vozi ga covece tih 50 po ogranicenju, ionako je smanjeno sa prvenstvenih 60, a semafori nisu bas sinhronizovani na 50...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem ako neko hoce da stedi gorivo, ali brate lepo u desnu traku, ali kad uzjase levu i ni makac na AP, NS poseban fenomen koliko se svi loze na levu traku, cesto vidim tipa 3 auta u levoj, desna prazna, valjda im ispod casti ili sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha ispod casti :)

Najbolji su na mostu Slobode, prosto te grade, nece da se sklone...ma nista...penzija, vuce u karavanu orman, ves masinu, tastu, psa, macku, frizider, polovnu zoljicu...i vuce se levom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda kolotrazi, opet ima definitivno onih koji ne veruju u menjanje traka, pa kad ode da uzme karticu u kucicu koja je levo, onda na toj strani i ostane. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U po bela dana,oko 17h...

IMAG0237.jpg  IMAG0239.jpg

 

Imam drugara koji umesto dnevnih pali maglenke.Ne zna koje su mu prednje, pa upali i prednje i zadnje, za svaki slucaj xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec tri veceri za redom kada se vracam sa posla vidjam po dva auta bez upaljenih svetala i to na relaciji od nekih 7 km.Razumem ja da ima ulicno svetlo,ali ne razumem da ne vidi da nije upalio svetlo.Juce ulazim u raskrsnicu,idem pravo a taxista iz suprotnog smera skrece levo.Umesto da me propusti on pravo na mene.Na pola metra sam legao na sirenu,kad on poce da se buni.Kao u fazonu sta sviras,sta hoces.Na pitanje gde gledas dobio sam odgovor da upalim svetla,pa sam ga tako lepo izmazao sa zadovoljstvom.Najgore sto moze deda da mi bude,a vozi taxi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jedno dva puta dogodilo da kad budem u nekoj garazi s rasvjetom vozim samo s pozicijom i onda kad izadjem van zaboravim upaliti kratka i onda kad dodjem negdje gdje nema rasvjete primjetim da nista ne vidim pa se onda sjetim da nisam kratka upalio. Ajd sebe jos mogu shvatit jer mi tabla svjetli pa ne primjetim da ne rade kratka, ali svaki dan vidim ljude bez svjetala i uvijek se pitam kako ne skuze da im ni tabla ni nista ne svjetle. Zanimljivo mi je sto sam primjetio da u vecini slucajeva je auto iz VW grupacije sto ima svjetla na onaj prekidac sa strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem ako neko hoce da stedi gorivo, ali brate lepo u desnu traku, ali kad uzjase levu i ni makac na AP, NS poseban fenomen koliko se svi loze na levu traku, cesto vidim tipa 3 auta u levoj, desna prazna, valjda im ispod casti ili sta.

 

Nisi ti vozio pančevačkim putem... kilometrima možeš da voziš desnom trakom, a u levu ne možeš da se prestrojiš ni kad hoćeš da skreneš levo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...