Jump to content
FAS Goran
crnobradi

Fiat Brava - pokazivač brzine i kilometara

Recommended Posts

Pozdrav Drugari! Prilikom danasnjeg slaloma kroz Beogradske ulice, koje su se ustvari pretvorile u reke, gde je bujica nosila velike kontejnere (ne brinite uspeo sam da skrenem pre kante u ulicu), desila mi se malo cudna stvar! Taman kada sam pomislio da mogu uspesno da predjem kroz bare, jezerca pa i reke, primetio sam da moja kazaljka za brzinu ne radi ili bolje receno radi po svom, luduje. Cas se popne na 60, pa se spusti na nulu, pa ode na 90 pa opet 60, pa nula....Posle duzeg pracenja i zagledanja da li ce proraditi shvatio sam da ne rade ni predjeni kilometri, tj. stojim u mestu, a krecem se nekom brzinom! Pitanje sta sada da li je to voda usla negde i pokvasila kablove i zeznula nesto ili je to neki veci kvar. Ah da s vremena na vreme brzina proradi i pocnu da se okrecu i kilometri a ondak sve spadne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze sto vozis na gas,iako ce ti bokija aplaudirati.davac brzine ti se nalazi na diferencijalu,moguce da si pokupio vodu pa ti je zabrljavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze sto vozis na gas,iako ce ti bokija aplaudirati.davac brzine ti se nalazi na diferencijalu,moguce da si pokupio vodu pa ti je zabrljavio

Coveku bar pobrljavi auto od vode.Kod tebe sasvim obrnuta situacija.Izgleda da si ti kao mali upo negde u vodu. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem,ne radi mi skazaljka pokazivaca brzine i broj pređenih kilometara,pa me zanima kako to da popravim,u pitanju je fiat bravo 1.4 12v '96 god.?pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je problem bio u osiguracimo ispod haibe sa desne strane. Samo sam ih izvadio ocistio i vratio na mesto i sve je pocelo da radi. Ali ja imam bravo 2000 pa ne znam kod tebe dal je isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti i senzor brzine vozila na menjacu ili los kontakt na konektoru instrument table.

Pre par meseci mi se desila slicna stvar kada sam isao preko nekog makadama ali se sredilo samo od sebe kada sam izasao na normalan put i vise nije pravilo probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.
Imam problem sa kazaljkom za brzinu i brojaca kilometraze,ne rade, u pitanju je marea 1.6  2001g

Sve je pocelo kad sam skinuo instrument tablu da ubacim led osvetljenje, i kad sam vratio kazaljka brzine i brojac ne rade.

Drug je isto imao taj problem na bravu 1.6 2001g isto kad je menjao osvetljenje u instrument tabli i  to je resio zamenom senzora brzine na menjecu.

Sad ne razumem zasto senzor otkaze, ima li neko jos neko iskustvo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektor na tabli 100%.

Ili ga nisi dobro ukljucio ili su se pinovi malo razlabavili pa nema kontakt.

Ja sam imao isti slucaj,brzinomer je prvo pomalo prekidao da bi posle par dana prestao da radi totalno.

Skinuo tablu i sve iglice u konektorima pomalo "iskrivio".

Sve radi vec duze vreme posle toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode,

 

Imam faiat bravu 16. 16v 2001. godiste, imao je neko čukanje, nisam ja vozio nit bio tu pa ne znam šta se desilo, uglavnom kazaljka brzinomera ne radi, električar kaže da je do mehanike, mehaničar zamenuo plasitčni pinjon novim onaj koji je dole kod menjača, kad je isprobao smrska se, izliže i taj, kaže MOGUĆE da je skrljan pre svega onaj zupčanik u kućištu menjača koji okreće taj pinjon. Da li imate ideju da li bi moglo biti još nešto i koliko bi koštala opravka tog većeg zupčanika pošto majstor kaže treba da rasklopi sve to da bi bio siguran šta je? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi merac brzine na fiat brava 1.9 jtd 2001god.?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boban2412

 

Ne radi brzinomer?

Ako je to slučaj, možda je zbog problema sa instrument tablom, a možda je kriv davač brzine na menjaču. Nalazi se na menjaču, ušrafi se u menjač, pa ide džek na njega. 

Čitaj od ovog posta pa dalje: klik OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...