Jump to content
FAS Goran
kaskabgd

Brava 1.6 16v / 1.9 JTD - klima se sama gasi / sama se pali

Recommended Posts

Gde bas sad nadje da me zeza.Ovako,pola minuta nakon sto je upalim ugasi se sama od sebe.Za to vreme dok radi hladi super.Da li je moguce usled nedostatka freona da se ugasi sama?Ne prijavljuje mi nikakav kvar na displeju za km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To verovatno nije zbog nedostatka freona već ekspanzionog ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma za otvoren put nisam probao,u mestu sam i pokusavao i sama se ugasi posle pola min odprilike,ali upali je normalno i normalno radi i hladi.

Klimu nisam dopunjavao freonom 6 god,i ne znam kad je zadnji put punjena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Kum ima isti problem sa klimom ali na pezou 307. Naime... svi su gledali i obletali ali nista. Sta se ispostavilo?

Motor ventilatora (za klimu i grejanje) je imao problem sa lezajevima koji su zaribali te ja termicka zastita samog ventilatora iskljucivala isti zbog pregrevanja. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A hoce li bolje da hladi na otvorenom putu? Da li upali u mestu bar malo ventilator na hladnjaku?

Ja sam u petak proveo ceo dan kod majstora. napunili freonom klimu i sve ok. na otvorenom putu koliko toliko hladi, ali u gradu nece... na kraju se ispostavilo da ni jedan ventilator na hladnjaku ne radi. inace u pitanju fiat brava 1.9 jtd 2001. Motor se nije pregrevao vise od normalne radne temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate to je prosto ne moguce da ti nije radio ventilator na 38 stepeni u gradskoj voznji ti bi prokuvao u najavi,moguce da ti nije radila neka brzina ali komplet da ti ne radi a da ne podigne temperaturu po ovim vrucinama je ne moguce

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto nije moguce. Pa on ima dva ventilatora. Ventilator koji je predvidjen za motor je ispravan ali se pali tek na odredjenu temperaturu motora. A drugi ventilator koji je trebao da se pali na pritisak u sistemu klime je neispravan i klima kad stvori veci pritisak prestaje da radi dokle god se ne ohladi to jest ne padne pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da ozivim temu,danas sam dopunio klimu freonom jer po tvrdnji MAJSTORA klima se sama gasila zato sto nema freona.Napunio je on ja upalim klimu i opet se ugasi posle pola minuta.Na kraju se ispostavilo da ne radi ventilator klime,ona se valjda ugreje i ugasi se.Na otvorenom klima se nije gasila tako da se ta prica uklapa.To je sve ok.

A ja vas pitam da li postoji poseban ventilator za klimu ili je to onaj koji hladi i motor,jer po njegovoj prici to je isti ventilator.Kaze:cim se on pali kad se motor ugreje nije nije nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewo ovako za klimu i hladjenje motora ti je jedan isti ventilator moze da budu dva ali ti se ta dva koriste jedan za malu brzinu drugi za veliku....... Sto se tice klime klima moze da se gasi zbog previse freona zato neka stave makar 100gr freona manje pa probajte onda da vidite kako hladi.... U najgorem slucaju moze da bude kompresor klime!!!! Javi sta si uradio jer radim ponekad na dopuni klima i kontroli....... Nadam se da ce biti do freona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi druze,klima kao klima radi.Danas sam je dopunio misleci da se zato gasi,medjutim gasila se i nakon punjenja.A gasi se zato sto ne pali ventilator kad upalim klimu.Nisam bio siguran dal ima poseban ventilator za klimu ili koristi isti,sad sam siguran da ima 1 ventilator,malo sam zavirio ispod haube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali ventilator kad se motor ugreje ali nece kad upalim klimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje imam slican problem al se meni pali druga brzina kad se upali klima a kompresor se pali i gasi sam,temperatura motora mi je malo vise od pola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda to što više nije vrućina? Primer: vozaš se po gradu, gužva stani-kreni, avgust, paklena vrućina. Motor se već preznojava, a ti na sve to upališ klimu i dodatno ga opteretiš. Normalno da će češće da pali 2gu brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas upalio klimu i ventilator se pali i gasi a cini mi se da nije tako pre radio...sta bi to moglo da bude? :wallbash:

Ja da sam na tvom mestu ne bi previse brinuo dok klima radi i hladi,meni se klima sama gasila zato sto se ventilator nije palio i normalno dodje do pregrevanja i ugasi se.Kod tebe radi sve tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventilator ne treba da radi stalno ali to opet zavisi od vanjske temperature,protoka vazduha...

Naprimer u voznji na otvorenom po hladnom vremenu ne bi trebao da radi ventilator jer je priridno strujanje dovoljno za hladjenje freona.

Uglavnom rashladni sistem na samom filteru freona (ispod levog fara) ima presostat koji na osnovu pritiska u potisnoj grani kompresora pali i gasi ventilator po potrebi ili cak gasi i kompresor (u nekim izvedbama) ako je pritisak iz nekog razloga kritican da bi sprecio ostecenje kompresora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da mi se i kompresor sam pali i gasi verovatno da kad podigne malo temperaturu zastita gasi kompresor a ventilator i dalje gasi i pali ko poludeo,ja mislim da bi trebao da radi stalno tada bi spustio temperaturu i sve bi radilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MarkoNS, a koje auto je u pitanju uopste i da li ti klima radi na hladjenju ili grejanju,automatska ili manuelna?

Edit:klima na hladjenju ne moze da radi zimi kako treba jer cim temperatura isparivaca dostigne +5 gasi komresor a po ovako hladnim danima to je skoro odmah cim kompresor pocne da radi.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude i zapusenje u sistemu. Ukoliko ventilator radi u 2. brzini a kompresor se gasi moguce je da usled zapusenja dolazi do pojave prevelikog pritiska i samim tim do havarijskog iskljucenja. Bilo bi dobro prekontrolisati pritiske freona u radu. Nema mi logike da po ovako hladnom vremenu kompresor se gasi a u isto vreme da ventilator radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...