Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
puntac

Fiat Punto mk.2 - pali se signalna lampica ručne u vožnji

Recommended Posts

Pa probaj sa podignutom ručnom prstom pritiskaj dugmence koje ručna pritisne kad je spuštena, pa vidi kako reaguje, možda samo taj taster glavi nešto....

Ako zeza, probaj da ga skineš pa očistiš ili prvo naprskaj unutra kontakt sprej...

Malo lupam jer ne znam kako tačno izgleda, pogledaću kod sebe, ali kapiraš poentu :smoke:

EDIT:

Pogledah u kolima na brzinu, ili mora da se skine ona plastika oko ručne, ili samo da se otvori zadnja piksla i izvadi napolje pa da se vidi

Tu plastiku oko ručne drže 4 šrafa okolo i 2 u piksli zadnjoj...

Vidi ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Imam punta mk2 1.2 16v 2001 god (sporting) i desava mi se da u voznji iz cista mira upali lampicu od rucne (kocnica). Tek kada ugasim auto i ponovo ga upalim ona se ugasi. Proveravao sam nivo ulja u bocici od kocnica i on je ok... Sta bi tu moglo da bude u pitanju?

Moj prvi post! :)

Pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista priča, samo JTD. Ne znam šta bi moglo da bude, uglavnom mi se dešava pri konstantnoj brzini u 5-oj (tipa na autoputu i sl.). I gori dok ne ugasim auto pa ga ponovo upalim, što baš nije lako ako negde putuješ, hehe. No, do sad sam već navikao, pa ne obraćam pažnju, znam da je sve ispravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

banean,proveri ti dobro tecnost,po potrebi ako je stara zameni,proveri kontakte na boci.ne znam da li imas abs,ako ne,zna da se desi da pusta ulje na koretorima,pa prijavljuje gresku,a moguce da je stradao sam prekidas rucne kocnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve veze ima ulje za kocnice sa lampicom rucne :question: ona je na sajlu i aktivira je jedan prekidac ispod rucne :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ta lampica signalizira i manjak ulja u posudi, ne samo da je podignuta ručna :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zezaju kontakti nego su ti se plocice potrosi le i automatski potrebno je doliti ulja u bocicu

po meni. proveri plocice napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

Pre neki dan su mi crkle sajle menjaca i sad sam kupio i levu i desnu (11K dinara) majstor promenio i sad to sve super radi ali:

Majstor kaze da mi se polomio jedan plastican deo ,koji izgleda kao prsten i da mi zato sad se cuje kad ubacujem u 2 ili 5 brzinu kao da lupa metal o metal.Kaze nista ne smeta ,tako ce da lupa al auto ti radi ko zmaj.

 

sdf001.jpg

 

Sad mi konstanto svetili lampica da kao da je podignuta rucna kocnica. Dok nisu menjane sajle nije se palila se kad podignem ja podignem rucnu. Majstor kaze to ce se resiti kad budem menjao prednje i zadnje kocnice koje su na izdisaju.

Samo sam hteo da cujem neko vase misljenje /savet.

Hvala. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juzros u radu mi na 1,9 jtd Puntu izbaci signalnu lampicu za rucnu kao da je podignuta,obrtometar dodje do 30 i padne na nulu i ne meri kilometrazu, kocionog ulja ima, provereno, zadnji paknovi su promenjeni pre par dana sta moze biti uzrok

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve u redu,al mi na dijagnostici izbacuje levi prednji senzor abs,kako majstor kaze to je nakacen i nrzinomer na taj senzor,i cim preskoci 30 odmah obara skalu i izbacuje lampicu za rucnu,cak ne meri ni kilometrazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...