Jump to content
FAS Goran
banjo1990

Fiat Punto mk.2 - amortizeri

Recommended Posts

Valjda nisam pogresio sto sam otvorio novu temu, jer nisam naisao konkretno za JTD-a da se prica o amortima, a ako gresim neka admin oprosti i neka premesti topic gde treba.

Danas sam saznao da mi je otisao prednji levi amortizer. Vec neko vreme osecam blago kuckanje kada prelazim preko neravnina, ali sam mislio da nije do toga. Medjutim danas se u servisu ispostavilo da je prednji levi otisao skroz. Koji brend amortizera je kod mene ne bih znao da kazem(pogledacu to), ali znam da su gasni. Za napred nisam siguran koje su opruge, ali nazad su crvene (za izbijanje kamena iz bubrega :D ).

Hteo bih dakle da promenim prednje amortizere, najverovatnije da stavim ponovo gasne jer imam dobra iskustva s njima sto se tice stabilnosti i drzanja.

Zanima me sta vi preporucujete i koliko bi otprilike to bilo para???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto culo kuckanje po neravninama,pomislio sam da su amorti,ali covek kad je skinuo ustanovili smo da su se solje totalno raspale.

Bolje skini i pogledaj solje da ne bacas pare na amorte ako nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, bio u servisu danas. Tamo mi radi dobar prijatelj, i posto sam ostavio auto da mi zamene zadnje pakne rekao sam mu da pregleda trapove. I rece mi da je amortizer otisao skroz, mada ne iskljucujem i mogucnost solja!!! Iskreno nisam ocekivao jer sem tog skoro ne primetnog kuckanja nista nisam primecivao, a uletao sam u krivine malo jace i nisam osetio da se ista desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko ima neku preporuku mozda sta da stavim? Ovaj majstor mi preporucuje monroe, ali cuo sam da su se iskvarili u zadnje vreme. A bitno mi je da imam sto kvalitetnije amorte zato sto se auto retko kad vozi mirno, a po nasim putevima to je veliki iazazov za trap uopste gledano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos mi negde preporucivali iste... Jel zna mozda neko kakve su cene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako nakon silnih odlazaka u fiatov servis,danas su tek ustanovili da su mui prolupali novi prednji amortizeri,a rekli su da zamenim desno rame,opruge nove i sve sam to zamenio ali je i dalje lupalo jako i kada motam volan cuje se zvuk kao kad je titanik tonuo,uzas.nisam ih ugradjivao u ovlascenom servisu i sada ih ne mogu reklamirati :wallbash: posto treba i fiskalni od servisa.presao sam 1000km sa njima,nastala je bas zeznuta situacija.bolje da sam dampo uzeo nego lip :realmad: imam jedan polovni sto sam skinuo sa kola,da li se moze taj stavit na desni tocak posto on mnogo lupa,Mislim hoce li smetati sto nece biti isti amortizeri?bar dok ne resim ovo njesra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametnije ti je da pazarish dva nova i sledeci put pamet u glavu. Dobri amortizeri nisu tu samo zbog tishine ili udobnosti, nego mogu da te spasu da ne poginesh. Ne zezaj se sa tim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,nema vise zajebancije...danas sam kupio 2 dampo amorta i odem u fiat i sada kazu da ne valjaju nove opruge,leze skroz na karoseriji,duze i sire su.cak smo skidali sa ganc novog punta i covek meri i stvarno ne valjaju tako da ih sutra vracam u fiatino da mi salju druge...stvarno sam maler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrati sve na reklamaciju jer imas pravo na to punih 6 meseci.

Takodje se zapitaj da li su ti majstori kadri da urade to kako treba ili ti uvaljuju neke njihove delove mimo onih sto si uzeo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ja da imam pravo,bio sam u radnji gde sam kupio amorte i kazu da bez fiskalnog racuna od servisa ne vazi garancija,a ja ga nemam jer nisam u ovlascenom ugradjivao.to sam i ja mislio da mi uvaljuju pa sam fino stajao pored majstora i gledao sta radi.ovih zadnjih par puta sam bio u fiatovom servisu u somboru,kontam oni znaju da rade,ufff kakko sam se samo prevario!sutra cu da stavim te dampo i stare opruge pa cemo da vidimo sta ce biti,dok mi ne stignu nove.ovo sada vec prelazi svaku meru,nemam vise para a ni volje...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

q40.jpg

http://www.kupindo.com/kupovina/Auto-i-moto-delovi/Rezervni-delovi/Automehanika/-NOVO-ORIGINAL-KAYABA-PREDNJI-AMORTIZERI-FIAT-PUNTO/9505090

Evo linka, svrljao po kupindu, i nasao, ja sam relativno skoro uzeo nove, ali vidim da se banjo interesuje za cenu, pa ako mogu da pomognem... Nadam se da postavljanje oglasa nije protiv nekog pravila foruma. Ponavljam, oglas nije moj, slucajno sam ga video. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za dampa koliko sam čuo kažu da je solidan za te pare, ali ipak koliko para toliko muzike.

http://www.kupindo.com/kupovina/Auto-i-moto-delovi/Rezervni-delovi/Automehanika/-NOVO-ORIGINAL-KAYABA-PREDNJI-AMORTIZERI-FIAT-PUNTO/9505090

Evo linka, svrljao po kupindu, i nasao, ja sam relativno skoro uzeo nove, ali vidim da se banjo interesuje za cenu, pa ako mogu da pomognem... Nadam se da postavljanje oglasa nije protiv nekog pravila foruma. Ponavljam, oglas nije moj, slucajno sam ga video. Pozdrav!

Tek sam sad video ovaj post. Hvala na ovome, ali ja sam uzeo iste amorte kakvi su već bili nja njemu. To je FK brend, i garantujem da za te pare nema boljih sportskih amortizera. Na žalost kod nas nemaju predstavništvo pa je malo problem oko nabavke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam problem sa autom, do sad sam mogao da podnesem, ali posle zime nekako se drugacije ponasa, preko svake neravnine lupa, krut je, kao da nemam amortizere, interesuje me da li postojeci mogu da se prerade, da se napune ili sta se vec radi sa njima, koliko to kosta, ili koliko kosta da kupim nove amortizere.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su neki mozda ima i povoljnijih monro ali otprilike...

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=35388

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=35386

Bolje kad mozes kupi amortizere nego da ih preradjujes jer oni uticu i na kocenje i sve ko ti garantuje da ce on oba podjednako da remontuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc mi je drugar rekao da i jedna poznata firma u Smederevu,za slicne pare od mojih starih moze da napravi nove, jesu provereni majstori, ali sto se kaze novo je novo, iako ne znam kog je kvaliteta.

Vise se lupanje oseca pozadi u zadnjim tockovima, tako da se nadam da nije problem prvo zadnje da promenom pa posle toga prednje, jer sam malo tanak sa finansijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije problem, problem je jedino ako kupis jedan i zamenis samo njega pri nekim velikim brzinama...

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je nemoguce kupiti samo jedan, meni su uvek u prodavnicama naglasavali da se prodaju u paru.

Ja sam u KIT Komercu kupio zadnje po ceni od oko 1800 din kom. Najjeftiniji ali imaju 2 godine garancije, neki "italijanski" :)))

za sada nemam problema sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je kupiti jedan aa čak i tri :), a to što naglašavaju je ok, em je bolje menjati ih u paru em njima veći promet. Ali postoje situacije kada je ok zameniti samo jedan, npr. ja sam menjao prednje amortizere ali ubrzo posle zamene imao udes i sa obzirom da nisam prešao ni 2000 km zamenio sam samo taj oštećeni sa identičnim modelom. Evo i posle godinu dana nikakvi problemi.

Edited by M Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc mi je drugar rekao da i jedna poznata firma u Smederevu,za slicne pare od mojih starih moze da napravi nove, jesu provereni majstori, ali sto se kaze novo je novo, iako ne znam kog je kvaliteta.

Vise se lupanje oseca pozadi u zadnjim tockovima, tako da se nadam da nije problem prvo zadnje da promenom pa posle toga prednje, jer sam malo tanak sa finansijama

Ima i nezadovoljnih ljudi sa njima kao npr sto sam zapazio jedan slucaj nedavno gde je lik 6 puta isao kod njih i na kraju ponovo nije bilo ok :D Amortizeri su iscurili a i raspali se u voznji...

DSC_0381.jpg DSC_0382.jpg

Mislim, nije mi namera da pravim negativnu reklamu, cisto da napisem za one koji razmisljaju da odu da obrate paznju, bolje tri puta meriti i jednom seci nego obrnuto. Ja nemam nikakva iskustva sa njima a necu ni imati posto sam sebi pravim amortizere ali eto, da prenesem tudja posto cesto kritike na tu firmu nestaju sa raznih foruma jer dodje do prepirki pa admini pobrisu... ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam coveka koji radi amortizere, nije toliko poznat, ali je proveren i preporucen od par ljudi, cena je 50 evra sa sve montazom i demontazom , sto traje oko 3 sata i garancija na sve je godinu dana. Ako nekog interesuje nek se javi za broj da mu posaljem preko poruke, jos samo da nadjem 50 evrica pa cu i ja da pokusam kod njega da dovedem moje u red

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...