Jump to content
FAS Goran
banjo1990

Fiat Punto mk.2 - amortizeri

Recommended Posts

u pitanju je kineska kopija, to kajabe nije videlo, trebalo bi da kaci tacno na sredini opruge, to gledam svakih par dana u servisu, ljudi kupe novo i na kraju idu po polovne, radi se o nekvalitetnom materijalu , konkretno to se desava u slucaju kacenja same opruge od sasiju, takodje majstori ne obracaju paznju prilikom vracanja gornjeg sesira na amortizeri tj taj cuveni zub koji mora da se montira u ravni sa delom gde se stavljaju dva srafa koji spajaju amortizer i glavcinu

 

Hajde slikaj i postavi slike kako je pravilno montirati, kako ga ti nazva "cuveni zub".Znacice i onima koji zele sami nesto da urade, kako i onima da vide da li su majstori uradili posao korektno. I ovo me zanima, u redu je kupiti (zivimo u Srbiji, jel' ?) i zeznuti se..., ali sta ako ne zelimo polovno.Da li je to jedina opcija?Ili se moze naci prave, dobre, nove opruge ali za vise para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam planirao da kupujem zadnje KYB amortizere rekli su mi da ih trazim u Gazeli komercu i da izbegnem KIT komerc i ostale.  Za sada su dobri, dobio garanciju 2 godine pa cemo videti kako ce se vremenom pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor je u subotu merio stare opruge i ove nove. Ove nove su deblje za mm i sire su nekoliko mm. da lisu mi bukvalno opruge za dizela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje i pozdrav svim forumasima.Ako moze neko da mi odgovori da li pasuju zadnji amortizeri na puntica sa nekog drugog auta?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cikafredy

 

Za koji Punto pitaš? Sporting, dizel, Van bivši, koji motor?

Npr. oko Sportinga:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43280-punto-mk2a-sporting-navodno-isti-amortizeri-za-sve-modele/

 

Realno, nije teško naći amorte sa Punta, zašto bi uopšte bio prinuđen da tražiš sa nekog drugog auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha  nek procita par stranica unazad. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije bitno i ako ga menjas onda stavljaj najjeftinije, a cak sta vise ne moras ni da ih menjas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/22/2016 at 1:55 AM, Nemanjilo said:

Ovaj puntic ce uskoro ici staro-za-novo tako da mi nije mnogo bitan kvalitet amortizera.

Evo citam al slabo... 

Koje kupujem? :D

 

Polovne ako ce vec ide staro za novo. :) Vidi na neko otpadu, npr. kod partnera kluba. Ako ce ti znaciti poklonicu ti moja 2 zadnja sto sam promenio prosle godine ali su bas losi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

 

Amortizeri su mi skroz prolupali, verovatno i solje, pa doslo vreme za zamenu. E, sad, malo mi je problem sto su opruge malo krace, eibach crvene, sta bih mogao na njih da stavim a da traje :D Nasao sam neki lik iz kv prodaje iz fiat fabrike, prva ugradnja, to mi nekako najpametniji izbor, imate li vi neku preoruku, citam prethodne komentare, preporucuje se kyb, gde bih je mogao naci u kvalitetu, kakav je sasch, bilstein? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilstein najbolji, pa sachs, pa tek onda KYB, cena diktira, to sto su malo nize opruge nema nikakve veze, ja vozim crvene eibach vec 50-ak hiljada na obicnim amortima... nazad novi KYB, a napred ne znam ni koji su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam siguran da je Monro super svima koji imaju srecu da im ne procure za nedelju dana koji su u manjini, ali ja za razliku od vecine ne gledam na amortizere kroz udarac na novcanik, drasticno poboljsanje posle mrtvih amortizera i "osecaja za filing" da je super je ljudi nece sebi ili mozda zeni da priznaju da su se zahebali, nego kao ono sto nude novi amortizeri kad izadju iz fabrike mereci odovarajucim mernim istrumentom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko orijentaciono cenu Bilstein amortizera za Punta 1.2 8v? Sutra cu da isproveravam u Kit Komercu da vidim kako se tamo krecu cene, nego sto je najgore ne znam da li je to original ili turska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojanchampion Kolega Yugisa jeste u pravu za Bilsetin amortizere ali su preskupi za nas, tj. za vecinu.  Slobodno se preorjentisi na KYB ili Monroe, neces sa njima pogresiti a novac koji bi dao za Bilsetin preusmeri na nesto drugo sto ti treba oko auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri se kod nas kupuju kao i gume, bitno da ima duboku saru, nije bitna marka i godiste.

 

Bilstein amortizeri su jeftini za ono sto nude.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2016 at 0:23 AM, bojanchampion said:

Zna li neko orijentaciono cenu Bilstein amortizera za Punta 1.2 8v? Sutra cu da isproveravam u Kit Komercu da vidim kako se tamo krecu cene, nego sto je najgore ne znam da li je to original ili turska :)

 

Ništa od Bilsteina uvoz je iz Rumunije. Prednji kayabini su u redu ali zadnji su promašaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2016 at 3:57 PM, YUgisa said:

Amortizeri se kod nas kupuju kao i gume, bitno da ima duboku saru, nije bitna marka i godiste.

 

Bilstein amortizeri su jeftini za ono sto nude.

 

...ali nazalost ne dovoljno jeftini za moj budzet...tako da je ovaj Monroe neko srednje resenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas ipak fabricke, prva ugradnja, koliko sam razumeo ljudi su uzeli na tenderu iz zastave, imaju bas dosta delova, ako nekoga zanima, mogu poslati podatke u inbox koga interesuje, Kraljevo je u pitanju :)

 

40e komad i uzeh takodje solje fabricke i prahobrane, napravili mi na 20e po setu, tako da me izaslo sve 120e. Majstor rece da sam miran duze vreme, sto se i nadam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Doslo vreme za zamenu amortizera,a bogami i jos ponesto. Intersuje me gde u Nišu mogu da kupim normalne amortizere-da nisu Tajvan,tajland,obala slonovace......? Hvala unapred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...