Jump to content
FAS Goran
daca

Fiat Punto mk.2 - ulaz u rezervoar (grlo) / problem sa rezeorvarom

Recommended Posts

Pukla ona plastika na ulazu rezervoar (grlo) pa sad cep ne dihtuje dobro... Da li je isti taj ulaz na jtd i benzincima. Punto 2 . Nasao sam na otpadu taj dio od jtd-a ali ne znam da li odgovara... mislim da je svim punticima isti rezervoar- 47 lit. ako se ne varam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na benzincu je 47 litara, ali mi se čini da je jtd malo većeg kapaciteta...što ne znači da im grla nisu ista, aj da sačekamo dal neko zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daca

kako si rešio ovaj problem? Ja sam pre dva dana kupio punta benzinca 1.2 i kao sve pregledao pre kupovine. Kad sam otišao da sipam gorivo - hladan tuš :(. Slomljena plastika crna koja je kao okvir za cev u koju se sipa gorivo. Kako se ovo menja, da li neko zna? Ne mogu uopšte da zatvorim čep cevi jer ne hvata. Utripovao sam da mi čep ni nije original, mada moj ključ okreće bravu.

Da li može samo ta plastika da se zameni ili ide i cev zajedno? Zbog toga mi se osećao miris benzina u kabini pre dva dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nije isto na dizelu i benzincu jer skoro sam radio zamenu tog creva na puntu JTD sudar je bio u pitanju pa su mi sa otpada poslali tri vrste tih creva i crevaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u servisu na altini gde mi je jedan majstor skidao pumpu da vidi zasto mi merac na tabli ne pokazuje tacan nivo goriva vec "seta" po zelji. Nakon utvrdjivanja kvara, polomljen plovak, pumpa je vracena, ali od tada smrdi gorivo. Danas sam uzeo da vidim o cemu se radi i rezultat je sledeci:

 

Pumpa je stavljena direktno na rezervoar (bez dihtunga izmedju), zatim je na pumpu stavljen dihtung sa gornje strane i na vrhu ukrivo zavijena matica.
Sve je bilo mokro od goriva te sam zakljucio da je tu curelo. Demontirao sam pumpu, stavio dihtung izmedju nje i rezervoara i pokusšao da zavijem plasticnu maticu ali nije htela da uhvati korak. Nakon 10-ak minuta mucenja sa obicnom plasticnom maticom u kojoj je krupan navoj i koji bi trebao da uhvati bez problema, resio sam da skinem rezervoar kako bih proverio da li je navoj na njemu ok, a sto nisam mogao da vidim na licu mesta.

 

Prilikom demontaze rezervoara, primetio sam da je nalomljen jedan prikljucak za crevo (mozda je bio takav, mozda sam ga ja, ne znam) koji je potpuno pukao kada sam ga malo pomerio. Prikljucak se nalazi na gornjoj strani rezervoara, kod crvenih drzaca creva i odatle crevo ide na onu budzu gde se sipa gorivo. Drugi prikljucak, kod plavih drzaca je ispravan.

 

Zanima me moze li ovo da se sredi ili mora da se menja ceo rezervoar, kao i gde moze da se nabavi plasticna matica jer je definitivno problem u njoj, navoj na rezervoaru je ok.
Imam fotografije, ali ne znam kako da ih okacim pa bi mala pomoc oko toga bila dobrodosla
 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reći da za dvadesetak eura ne vredi ni popravljati tvoj,ja bih kupio drugi


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fotografije, ali ne znam kako da ih okacim pa bi mala pomoc oko toga bila dobrodosla

 

 

Početna strana foruma:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum

 

Sa desne strane, prvi vrhu imaš podebljana crvena slova. To su upustva, a među njima i ono kako se kače slike na forum:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54045

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/12/2010 at 1:52 PM, daca said:

Pukla ona plastika na ulazu rezervoar (grlo) pa sad cep ne dihtuje dobro... Da li je isti taj ulaz na jtd i benzincima. Punto 2 . Nasao sam na otpadu taj dio od jtd-a ali ne znam da li odgovara... mislim da je svim punticima isti rezervoar- 47 lit. ako se ne varam...

Imam isti problem samo na drugom italijanskom autu, kako si rešio ovaj problem ako se sećaš?

Edited by uzivalacUvoznji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...