Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Svratio danas kod Dušana na Altini i prema procjeni 70~80€ sređivanje cjevki i punjenje i dan bez auta. Korektna cijena ali pošto mi ide mali servis, klima će sačekati.

Sent from my LT30p using Tapatalk 4 Beta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da je trazio toliko para na servsiranje klime?? Ja sam razmisljao da idem da servisiram klimu!! Izgleda da cu morati malo da sacekam!!! A da ima stila 1.9jtd 2002 god

Edited by vesko83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da je trazio toliko para na servsiranje klime?? Ja sam razmisljao da idem da servisiram klimu!! Izgleda da cu morati malo da sacekam!!! A da ima stila 1.9jtd 2002 god

Meni je bušna cijev na 3 mjesta (ono što se golim okom da vidjeti) i tražio mi toliko. Bem li ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U centru "SveZaVašAuto" na Starom sajmištu odrađeno punjenje klime i pranje hladnjaka klime za 2.500 dinara...

 

Sad mi malo hladno  :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se pređe stari most, prođe se semafor pravo, pa se pre Balkan-a skrene desno i uđe levo kroz kapiju. Nailazi se pravo na halu sa velikim natpisom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos sam kupio stila , pa me zanima kakvo je pravilo, na koliko treba da se ide na servis ili proveru klime , ako ti sve radi i hladi ok.? Treba mi savet nisam do sada imao auto sa klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu na dve godine. Zbog ulja u sistemu / stari gubi svojstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcija pod brojem 8 najjeftinija i najbolja rekoh u prethodnom postu.

Sipas i ne mislis i ostanes kratak za 16000.

Ladi klima pa usi otpadaju

Otprilike sam i mislio da je to neka cifra.

Moze da se ustedi ako sam kupis i montiras hladnjak nekih 5000. Naravno treba to i da znas.

Steta meni je na puntu Valeo ( 12800) :guitar: mozda je taj Holandski bolji od originala. Meni je fizicki probijen nije protrulio mozda moze da se krpi ali to je vec 10 godina starosti ......

Da li je pored hladnjaka trebalo menjati i jos neke komponente:isparivace, neke filtere ili tako nesto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo hladnjak je probijen jer je tako konstruisan punto da bukvalno i najobicniji kamencic koji podleti pod branik moze da probije hladnjak nema nikakvu resetkastu zastitu ....

Inace nisam jos uvek zamenio hladnjak tako da mi klima i dalje ne radi i nisam ostao kratak za 16000 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, meni je greda branika uletela u njega i srecom je smao on riknuo, a ne i ''pravi'' hladnjak. Kad sam isao da mi samo dopune sistem(u tom trenutku nisam znao da je hl. klime izbusen) kaze lik u servisu: Pa nesto tu ne valja jer ne moze da napravi vakum. I tako, mic po mic dodjosmo da toga da postoji neka ogromna rupa u hladnjaku. Glupo je sto ne mogu da testiram kompresor da li radi jer njegov kuplung ne prebacuje ako nema pritiska u sistemu, tako da se debelo razmisljam da li da opravljam klimu uopste. Sta ako je i kompresor riknuo? Nemam bas tih famoznih 16000 rsd za bacanje. Ako neko ima caku kako da proverim kompresor klime, a da ne punim sistem, nek se javi. Necu mu nista.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam letos slucajno ukljucio klimu, malo je nesto zasustalo i kada sam izasao da proverim sta je shvatio sam da kompresor radi iako nema freona ( culo se klktanje kompresora a i pocelo je da smrdi na crknutu macku ) posle se miris izgubio kada sam zaustavio kompresor znaci radi ... mada ne vidim razlog zasto tebi ne bi radio kompresor ako je fizicki probijen hladnjak klime mada jeftinije bi prosao da je probijen hladnjak motora jer onda samo trebas nov hladnjak i rashladnu tecnost naravno pod uslovom da ti ne rike motor kad ostane bez hladjenja  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, prespoji se presostat i kompresor ce startovati.
Presostat mu sluzi kao zastita da ne bi radio bez gasa ili sa zapusenom instalacijom jer to dovodi do ostecenja kompresora

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, evo opet aktuelna tema oko klime koju jos nisam popravio. Kazes presostat?. Prespojiti neke zice ili neke cevi? Za zice mogu i sam, samo da skpcam koja i koja. Oko cevki- ne diram nista.  :no

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saervis Macura, Tošin Bunar, Novi Beograd

2.800,00 din + 100 grama freona = 100 din

Odradio servis, oprali mi hladnjak, ukupno platio 3.400,00 (dakle 600 grama freona) Poslednji put sam servisirao klimu 2011 god.

Usluga brza i efikasna, ništa zakazivanje: dođeš, odrade, platiš i to je to. Sve preporuke.

 

Činjenica je da je svaki put sve jeftinije. Pošto vodim evidenciju: prvi servis klime 2010 platio sam 50 €, drugi servis 2011 platio sam 40 € i evo sada približno 30 €.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon ponude i potraznje. Mnogo servisa koji nemaju veze sa klima uredjajima radi dopunu i servis, pa je i normalno da cena padne. Na nasu srecu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas ni to. Kineski freon je sada dosta jeftiniji. Ko drzi do kvalieta hladjenja i buduceg stanja sistema, a verujte ima razlike u odnosu na kineza, koristi brand name i kod njega je sugurno skuplji servis i punjenje. Nazalost malo ko to placa pa je vecina prinudjena da ide na jeftiniju varijantu. Ipak klijentima poslednjih godina bitnija cena od kvaliteta pa se svi prilagodjavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još prošle godine se pojavio kineski freon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad nema gasa ne dopunjujte klimu samo cete baciti novac.nadjite gde pusta tj gde je zeleno skinite cev ili crevo skida se na sraf m6 kljuc 10 pa na varenje e onda ponovo punjenje ,svaka samo dopuna bez uocavanja gde je pustila je porez za budale sto bi se narodski reklo

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me misljenje drugih clanova ali imam utisak da bar 2/3 ljudi koji imaju onu automatsku punilicu pune klime a u uredjaj gledaju kao tele u sarena vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...