Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Ne mogu da verujem da neko po ovim vrućinama par godina unazad, ne odveze auto u servis za klimu, nego prosto iskulira i kuva se. :-)

Još jedna poučna priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Susedgradska 4, Vidikovac (u garažama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre punio klimu kod caleta na autu na Petlovom Brdu nisam siguran ali mislim da je u Gockoj ulici, mogu da nadjem broj ako nekome bude trebalo. Komplet punjenje (praznog sistema) 2500rsd a kontrola i dopuna 2000rsd, ljudi rade i elektroniku i maksimalno su korektni i profesionalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio servis i punjenje klime u servisu Bebe i Zemunu.

Pošto sam kupio auto prosle godine tada je klima radila , medjutim letos nece da upali kompresor. Nije bilo gasa u sistemu.

Nakon servisa i sipanja UV boje dosao sam posle mesec dana na ponovni pregled da proverimo da li curi i gde, medjutim mi rekoše da je sve ok i da nigde ne curi.

Jel moguće ako se ne zavrnu ona dva cepa gde se dopunjuje klima da tu pod pritiskom iscuri freon?

E sad ne znam u čemu je fora?

Rekli su mi da se secaju proslog vlasnika koji je svake godine radio servis klime(menjanje ulja u kompresoru itd...). Na nalepnici je pisalo Uv sto znači da je već sipana boja i kod proslog vlasnika ali nista nije vareno ni popravljano.

Kako sad to? Jeli to mogućeee?

Opet crkla klima

Otisao u gore pomenuti servis gde su ustanovili da je otisao hladnjak klime , hladnjak+ruke+punjenje 17000 dinara. Iako su mi rekli da ponovno punjenje neće naplatiti. Sad se vade kao proslo je vise od mesec dana. PREVARANTI

Sad me interesuje šta raditi :

da li menjati novi hladnjak ili krpiti ( i da li se to isplati) postojeći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet crkla klima

Otisao u gore pomenuti servis gde su ustanovili da je otisao hladnjak klime , hladnjak+ruke+punjenje 17000 dinara. Iako su mi rekli da ponovno punjenje neće naplatiti. Sad se vade kao proslo je vise od mesec dana. PREVARANTI

Sad me interesuje šta raditi :

da li menjati novi hladnjak ili krpiti ( i da li se to isplati) postojeći?

Na Marei je Dule sa Altine krpljenje hladnjaka i ponovno punjenje celog sistema naplatio 8.000 din. Probaj kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao iskustva sa Filip Frigo Auto Klime na Novosadskom auto putu, čini mi se da su sa cenama okej.

Ne znam kakvi su majstori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao sam da menjam presostat, ali sam odustao posle 20-ak min provedenih u servisu. Tj. hteo sam samo da kupim deo kod njega a da ga zamenim u tadasnjem servisu jer su se na Pilipa mnogi zalili. Gazda se na sve dere, sve mu smeta, Veoma losa radna atmosfera a za mene je to prvi preduslov da posao nece biti dobro obavljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radim

Da li je bolje da krpim (naravno ako moze stari) hladnjak ili da kupujem, novi?

Šta činiti, kakva su iskustva sa krpljenim i sa novim?

Posto svi po servisima govore da ni novi ne moze da sastavi dve sezone!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni duva na hladnjaku klime i to poprilicno.Bila nagnjecena greda pa je hladjak lupkao o gredu i pocepao se. Ne vidi se kolika je rupa treba skidati branik pa videti. Sta je pametno kupiti nov, polovan ili krpiti. Nov 12000. polovan 5000 , krpljenje ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je hladnjak drzao gas dva i po meseca od punjenja dok nije iscurio.

Kazu da se mehanicka ostecenja daju zavariti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u klima servisu.

Resenje :

1. Zavisi koliko je mehanicko ostecenje. Postoji pravilo kolika velika rupa moze da se okrpi.

2. Da bi se videla pukotina kolika je mora se skinuti branik i otkriti koliko je velika ( ako je moguce vizuelno).

3.Ako nije mora da se boji da se vidi pukotina i ako ne moze da se krpi ili nov ili polovan hladnjak.

4. U servisu obicno nude nov ili....

5. Kako da znas da ne moze da se krpi tvoj na kolima osim da uradis prethodno pod 1 i 2 ako ne moze znaci cimaj se ,tamo-vamo, trosis vreme, gorivo, nerve :realmad: onako polusklopljen auto vozis po otpadima pod uslovom da naletis na neki hladnjak koji po recima vlasnika otpada valja i kupis ga ....

6. Ako ti doneses polovan sa sobom (ali i taj polovan mora da se ispita da nije negde busan) ako nije montiras ga ako jeste uradis opet ono pod 5

7. I opet te lupe po dzepu bez obzira sta odlucio i kako uradio :rant:

8. Naravoucenje - kupis nov, nameste u servisu, nece te boleti glava,i manje ce da te kosta

Ja cu uraditi pod 8 cim skupim novac za tu operaciju

SIPAS I NE MISLIS :welcome:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam kupio i ugradio novi hladnjak .

Garancija na hladnjak godinu dana.

Cena prava sitnica hladnjak+ugradnja+punjenje=16000 hiljada.

Ohladili me za sve pare(čak me i glava zabolela od cifre)

Mislio da krpim postojeći ali naplati mi montazu-demontazu i krpljenja i punjenje pa me opet odere oko 7000 dindnji i razmisljem dal ce da pukne na nekom drugom mestu. Ovako novo je novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima servis Bebe u Zemunu, gde sam bio i prvi put na punjenju freona i Uv boje. Kod njih sam kupio hladnjak i ugradio. Daju garanciju godinu dana. haladnjak je evropski , proizvodnja Holandija, bitno da nije kineski.

Al sam za svaki slučaj ostavio i stari , zlu netrebalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je neko od vas cuo za neki kineski gas koji se pojavio, kao jeftinije je punjenje ali agresivan je dosta i oce da nagrize valjda instalaciju cevi, hladnjak i sve zivo sto moze. Ako je neko cuo nesto o tome pa ako moze ovde da podeli kako se zastititi od toga, tj da li se moze nekako prepoznati da li je razlicita boca i da li se mozda vec zna ko radi sa tim freonom. Meni je otac pre neki dan rekao za to da je cuo i danas mi potvrdio jedan njegov prijatelj koji se inace bavi automehanikom, ali ne znaju ko to radi samo su culi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcija pod brojem 8 najjeftinija i najbolja rekoh u prethodnom postu.

Sipas i ne mislis i ostanes kratak za 16000.

Ladi klima pa usi otpadaju

Otprilike sam i mislio da je to neka cifra.

Moze da se ustedi ako sam kupis i montiras hladnjak nekih 5000. Naravno treba to i da znas.

Steta meni je na puntu Valeo ( 12800) :guitar: mozda je taj Holandski bolji od originala. Meni je fizicki probijen nije protrulio mozda moze da se krpi ali to je vec 10 godina starosti ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montaza mu je 3000 din punjenje mi je naplatio pola cene tj 1600 dinara 525 grama freona i hladnjak je 11400.

U kit komercu je hladnjak AVA 12000 dindzi.

Posle j ....neka kajanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

??? Praazn FREON - pa zar freon nije gas kojim se puni klima...neko je ovde pobrkao loncice....

Edited by nellena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na ovo, ima li neko iskustva?

Kapiram da sa 1kg moze da se dopuni klima bar tri puta ili bar za dva-tri auta ako sistemi nisu skroz prazni a obicno nisu.

http://www.eurorefrigerant.com/lang-de/gas-kaltemittel-r134-r134a-zylinders/14-1kg-kaltemittel-gas-r134a-aufladen-kit-mit-manometer.html

Evo ima i na YT filmica i drtugih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko mozda zna koliko kosta samo punjenje sistema klime za punta mk2?

Moram da mu strcnem malko freona u sistem nece da ladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...