Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

ne takav servis za klimu (freon, kompresor i slično - sve radi), nego neki servis gde znaju da nameste elektroniku koja reguliše teperaturu :wallbash:

e da, pošto je motorić koji pomera klapnu toplo-hladno najsumnjiviji, a on je bosch-ov, kao i većina elektronike na bravi, video sam danas servis njihov u Temerinskoj, posle najlona.. Jel neko ima iskustva sa njihovim servisima i kakvi su sa cenama.. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, jel' misliš da stvarno ima servis koji se bavi samo podešavanjem rada klima uređaja?

Odvezi auto u neki iole pismen klima servis i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj servis u Temerinskoj je servis za Bosch pumpe, dizne...

Sto Nesa kaze nadji neki krsten servis za klime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ama Nešo, ne mislim na servis koji se bavi samo podešavanjem klima uređaja, nego na neki dobar auto-elektro servis, pošto je greška u elektronici...ali neki koji zna malo više od isčitavanja prve greške sa dijagnostike...

auto elektro servis u Novom Sadu, ali dobar, bolji od na primer Janke kod kojeg sam zbog istog problema bio 4 puta.. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su kod Bugarskog varili cev niskog pritiska i posle napunili klimu, e sada kako stoje sa ostalim stvarima nemam neko iskustvo...

Ovlasteni Bosch servis je i servis "Zoran" u Petrovaradinu gde inace i odrzavam auto...Rade klime, imaju Examiner - mozda mogu da srede stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ VladaNS

druze, imas autoservis LUKA u Karadjordjevoj, oni se doduse vise bave mehanikom ali se razumeju u sve zivo, profi su skroz..a ako slucajno ne budu znali da rese problem uputice te na nekog ko zna, to je sigurno.. majstori su za italijanska vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogle' ovog Nešu, ipak mi prebacio postove.. :wallbash:

meni klima radi, ne radi mi regulacija temperature..tj, malo radi, malo ne radi..znači ne mogu da namestim klapnu toplo-hladno.. :wallbash:

Mislim da ću oterati kod ovog Zorana u Petrovaradin pa nek se bakću..

@rkoma, (Marko?)

to je pretpostavljam servis gde je ranije bio fiatino? Nije valjda ista ekipa? Nisam bio zadovoljan tim servisom..ustvari, uglavnom nisam bio zadovoljan gazdom, pošto je, čini mi se bio orijentisan samo na to kako da ti mazne više keša.. :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona tema je za iskustva sa F/L servisima. Dakle, onaj koji piše tamo post ode u neki servis, sedne kasnije za komp i napiše svoje iskustvo.

Ta tema nije da ljudi pišu jedni drugima gde bi trebali da idu, gde nisu išli, ili planiraju da idu.

Idi, pa nazad na onu temu i napiši iskustvo...osim ako je za klimu, onda iskustva o tim servisima piši ovde. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je sve ispravno, koliko cesto se radi dopuna klime?

Ja sam pre malo vise od godinu dana uradio servis klime (vakum test i dopunio je posto je jako slabo radila) i nakon toga je celo leto koristio normalno. Od tada sam presao 17.000km

Pre neki dan mi majstor u servisu rece da mi je klima prazna i da je treba dopuniti. Kaze da sushtanje koje se cuje u kabini znaci da ima manje freona u sistemu... Ja palim klimu i ona radi normalno za sada ali predpostavljam da zna o cemu prica iako nije klimas vec mehanicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo reče Saša, ne pipaj! Preventivno servisiranje i održavanje klime u servisu ne postoji. Kad se nešto pokvari, tek onda ideš u servis.

Dopunjavanje klime takođe ne postoji. Postoji servis klime, kada se gas ispusti, sve remontuje i ponovo napuni po fabričkim specifikacijama.

Stilo je 2004, klima ubija kako radi, a nikad nije pipnuta. Klimu ubija stajanje, tako da je treba stalno koristiti i trajaće dugo. Čak i zimi je preporučljivo upaliti je barem jednom nedeljno kad god si u prilici (ako nije minus beskonačno).

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima

Danas sam se zaputio van Beograda i primetio da je klima vidno oslabila. Na danasnjih 30c autu je sa klimom bilo relativno podnosljivo ali nije kao proslog leta kada je na kecu bilo da se smrznes:)

Ipak cu morati da radim servis i dopunjujem. Ne znam samo da li je dopuna jednom godisnje previse cesto i da li se to desava zbog nekog kvara ili je normalna pojava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od 2008 od kada vozim Lybru nisam nijednom isao u klima servis jer za to nije postojala realna potreba, odlicno je radila. Opet, u uputstvu pise da pre svakog leta treba da se proveri kod ovlascenog servisera. Verovatno cu ove godine otici na proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam na Altini uradio servis i punjenje klime, mislim da se decko zove Nikola i prezadovoljan sam odnosom prema musteriji i kvalitetom uradjenog pa bih ga svima preporucio.

Imao sam problem jer je bravo bio ranije automatik pa mu crevo ko je je puklo nije isto kao kod manuelnog fiat brava i presostat nije isti te sam menjao creva iz hladnjaka i iz presostata i menjao lokaciju presostata da bi bilo isto kao i kod svakog brava, danas napunio klimu i evo smrzo sam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li možeš da napišeš konkretnije koji je servis ili gde se nalazi, ulica, telefon? Na Altini postoje bar dva servisa za klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobanovacki put, broj ne znam tel. 065/66666-22 kad se udje na altinu ide se pravo (ne skrece se desno u ugrinovacki put) i nakon 50-100m sa leve strane ima velika reklama sa brojem telefona na kapiji. Punjenje je 3000, meni nista preko nije hteo da naplati a izasao mi je maksimalno u susret i savetima i radom tako da najtoplije preporuke, opet mislim da se zove Nikola ali nisam siguran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradio proveru sistema i dopunio klimu u autokuci Pegaz,na Ibarsoj. tel.063646164 bila je neka akcija,pre dvadesetak dana,ne znam da li je i dalje.klima super radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobanovacki put, broj ne znam tel. 065/66666-22 kad se udje na altinu ide se pravo (ne skrece se desno u ugrinovacki put) i nakon 50-100m sa leve strane ima velika reklama sa brojem telefona na kapiji. Punjenje je 3000, meni nista preko nije hteo da naplati a izasao mi je maksimalno u susret i savetima i radom tako da najtoplije preporuke, opet mislim da se zove Nikola ali nisam siguran :)

Upravo napunjena klima kod njega, decko je stvarno za svaku preporuku! Inace moj puntic je bio najjadniji auto u servisu, pored bebmare serije 7 i raznih Audija, sto samo pokazuje da decko zna znanje. U povratku me zabolela glava od `ladnoce, ali stvarno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna pohvala i preporuka za Nikolu na Altini iako nije uspeo da mi otkloni problem sa klimom :(

Na moju i njegovu zalost, nije bio problem do klime vec do elektro instalacije negde u tabli.

Vise od sat vremena se drndao, isproveravao i izmenjao sve, cak i dopunio freon i nije naplatio ni dinara, posto nije otklonio neispravnost, odnosno nije bilo do njega.

Idem sledece nedelje do auto elektricara da nadjemo sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigao od Nikole, zamenjen presostat, 5250 din u kit komercu, Nikola napunio klimu i sad konacno mogu da disem u kolima.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio servis i punjenje klime u servisu Bebe i Zemunu.

Pošto sam kupio auto prosle godine tada je klima radila , medjutim letos nece da upali kompresor. Nije bilo gasa u sistemu.

Nakon servisa i sipanja UV boje dosao sam posle mesec dana na ponovni pregled da proverimo da li curi i gde, medjutim mi rekoše da je sve ok i da nigde ne curi.

Jel moguće ako se ne zavrnu ona dva cepa gde se dopunjuje klima da tu pod pritiskom iscuri freon?

E sad ne znam u čemu je fora?

Rekli su mi da se secaju proslog vlasnika koji je svake godine radio servis klime(menjanje ulja u kompresoru itd...). Na nalepnici je pisalo Uv sto znači da je već sipana boja i kod proslog vlasnika ali nista nije vareno ni popravljano.

Kako sad to? Jeli to mogućeee?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je uzeo od komšije Brava 1,2 sa praznom klimom. Komša ga vozio 5 god i bio ubeđen da je riknula i tako mu prodao auto. Ovaj rešio da se malo rashladi i oterao auto u servis na Vidikovcu u ul Susedgradska i tamo ustanovili da mu je sistem samo prazan. Radili su provere zaptivenosti i sve je OK. Nikakve UV boje i sl i zadovoljstvo oko 4 000,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...