Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Ako ti je samo dopunio instalaciju gasom, a prethodno nije izvukao ono sto je vec unutra, onda nisi uradio gotovo nista. Mozda si dobio nesto hladniji vazduh, ali kod auto, ali i kucnih inverter klima, dopuna preko manometara nije precizna. Potrebno je izvuci sav freon napolje i dopuniti gramazu po tablici proizvodjaca.

Kod obicnih split i prozorskih klima, frizidera, zamrzivaca i velikog broja rashladnih vitrina, moguce je izvrsiti dopunu gasa preko manometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bivši kolega frigomatičar tako odokativno dopunjavao klimu na Focusu, pa je umesto 750 grama u sistemu bilo 2.300
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojima pravo da ti kazem :D Znam da ima i za auto klime kao posebno nesto ali uglavnom radi kucne klime... Klima sljaka evo drugo leto,hladi kao luda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/24/2017 at 8:25 PM, totti said:

Meni je bivši kolega frigomatičar tako odokativno dopunjavao klimu na Focusu, pa je umesto 750 grama u sistemu bilo 2.300 emoji3.png

 

To je zato sto ti pusta gas pa da imas u rezervi, da ti duze traje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i ove godine pljusnuo 50 evra na klimu. Pali hladnjaci sa nosača i puklo crevo na ulazu u hladnjak. Zoran u vinogradarskoj je sve to lepo odradio i propisno napunio, sada hladi ko blesava! Inace jeste malo skuplji ali on vari pukotine, nije od onih majstora koji samo menjaju delove, i to odlično radi. 

Pa eto, ako nekome zatreba varenje nogu da ostavim broj telefona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod Dušana na Altini menjao hladnjak klime na Stilu. 5800 je hladnjak. Plus je pustalo na cevi ispod posude za pranje stakla, to je zavareno. 45€ zamena hladnjaka i varenje. Mozda nekome bude od koristi Info :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/6/2015 at 10:46 PM, totti said:

Upravo tako.

Servis Stojanović, Mirijevski bulevar, kod garaže GSP-a.

Imas li neki kontakt telefon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko neki servis koji bi se pozabavio motoricima klime ? Znam za Saleta i Gorana, zanima me jel ima jos neko ko se time bavi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

0656666622 Nikola
Dobanovački Put 545
Pitaj njega.
Na Altini ima jos jedan dobar majstor za klime, ali ne radi to oko motora.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj, ne znam za njega da li to radi, znam da mi je Dušan sa Altine rekao da više ne radi to, kaže kad je bio mlad i entuzijasta, to je radio, sad pod stare dane neće to da radi
Ako ne radi ni Nikola, cimni me pa da probam da izbunarim još neki br.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze na nekom fiatu moze da menja bez skidanja table al ne zna dok ne vidi.. 3000 bez skidanja, 80e sa skidanjem :D Gledao bih da izbegnem skidanje table, mislim majstori kod Gorana mogu ovaj motoric za vozacevu stranu bez skidanja da srede, na kraju cu kod njega :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ista cena, pici kod Gorana.
Čekam da mi se javi drugar pa ti saljem još jedan broj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se sredi bez skidanja table. Ja sam skidao gornja 2 prosli sa vozaceve strane i jebada jeste ali se moze. Po meni jedini uslov za lakse skidanje je da se izvadi sediste napred i da se moze na ledja i onda je banja.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za servis auto klima, Beograd?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali neko zna ko u Novom Sadu radi popravku motorica digitalne klime na Stilu.Hteo sam da radim kod Gorana u Zemunu ali nema termina pre 14tog mislim,a to mi je bas kasno pa bi da vidim ima li neko info za Novi Sad da odradim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj Viktor AS u Partizanskoj. Da li rade te motoriće ne znam, ali rade elektroniku i klime. Kod njih sam radio alnaser na Marei i ok su. 

Petljancija je oko tih motorića. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, SrdjanNS86 said:

Dali neko zna ko u Novom Sadu radi popravku motorica digitalne klime na Stilu.Hteo sam da radim kod Gorana u Zemunu ali nema termina pre 14tog mislim,a to mi je bas kasno pa bi da vidim ima li neko info za Novi Sad da odradim to.

Znam ja ko ih radi,ne znam da li ti se isplati?poslacu ti u inbox ako hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...