Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Pravi odgovor ...

Moj ti je savet da kad odes u klima servis stoji pored majstora i gledaj sta rade iako nemas pojma sta rade, postavljaj pitanja iako to majstori ne vole a pre toga proguglaj malo, ima dosta o tome kako rade auto klime,nauci nesto o auto klimama novac je tvoj pazi da ne prodjes kao Daca iz posta iznad. Nemoras bas da budes sto posto potkovan ali nemoj da dozvolis da te zeznu za tvoje rodjene pare...

inace to "rekao prethodni vlasnik" stavi macku o rep vidis kako smo i ja i prethodni vlasnik prosli sto se tice klime doduse taj auto prethodni vlasnik je kupio na auto placu a birao ga je njegov cale taksista....pa sad ti vidi kad su uspeli i taksistu da zeznu.

Cilj svakog prodavca je da uvali robu i uvek ce je hvaliti kakvog god da je kvaliteta

Javi kad budes odradio servis klime

Pa mi smo nepobedivi........:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cast izuzecima

Pozdrav servisu Goran  :unworthy:

Inace prica je vezana za kolegu iz Nisa koji je ocigledno bio dobra meta za tamosnji servis mada i ovaj drugi sto se javio na forumu je potencijalni. 

Znam bice ono idem kod doktora da mi otkrije sta mi je a pre toga sam procitao svoju dijagnozu na internetu pa sta ce mi onda doktor kad znam sta mi je .....samo ne volim kada nekog osasolje za pare ali kako ga posavetovati u takvoj situaciji .....cak i oni koji se razumeju u takve stvari ipak ne mogu sve uraditi sami ... ili nemaju gde ili nemaju alat ili sl ....

Ja licno ne volim da mi neko viri preko ramena kada radim ali mogu da razumem ojadjene i prevarene....

Kazem cast izuzecima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima i izvinjavam se što sam bio nektivan od prethodnog posta...

 

Dakle, klima jeste radila par dana nakon punjenja. Ali kao što sam napisao, još dok je ovaj punio, reče da negde pušta, pa kao pušta na ventilu, zašrafio nešti i kao, sad je OK... Očigledno me je pre*ebo...

Račun imam, rekli su mi da ga čuvam za svaki slučaj. Međutim, ne verujem da mogu tu ko zna šta da uradim. Videću sa ženom od drugara, ona je tu radila, dok nije otišla na trudničko, na kraju krajeva, otići ću da reklamiram. Sumnjivo je bilo odmah meni, jer klima nije radila ni kad sam kupio auto na auto placu...

Reče mi još tad ovaj lik sa placa, dođi neki dan da ti napunimu klimu, prazna je... Međutim, meni rikne senzor radilice, odmah nakon velikog servisa, pa sam jurio to da završim, plus da ga registrujem, a nije mi tada bila bitna klima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je srafio je gumica na ventilu, tj. sami ventil, izgleda isto kao ventila na gumi na bicikli. Idi opet tamo i proverite gde pusta, imaju garantovano onaj kao pistolj sto detektuje freon gde pusta. Na svakom sastavu u instalaciji imas gumice, kao dihtunge, a i hladnjak i isparivac mogu biti losiji, to je normalno kod starijih sistema, sve to strada vremenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne... Nije kapica, ako to misliš... Baš je prineo nešto kao mali šrafciger i šrafio je... Posle preko toga stavio kapicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je srafio, to je ventil gumeni koji ide unutra, kao npr na kolima kad ti vulkanizer srafi kad zavrsava ono sa tockom jos na masini. Kapica nije ni bitna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji hladnjak klime ide na punta 1.3 mjt mk2b, posto sam cuo da imaju 2 vrste?Jel sve jedno, ako jeste po cemu se razlikuju?Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajedno punjenje, skidanje branika, vadjenje hladnjaka i vracanje je 5000, sad ne znam koliko je tacno punjenje...Ali je veoma povoljan vecinom sto sam zvao traze 4000 punjenje i 3000 ruke za razmontiranje i montiranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru :) Gledam još kako da ukalkulišem sve da odradim što jeftinije, a ovo stvarno zvuči povoljno za ceo posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi krpljenje ne ulazi u tu cenu.Fala bogu pa je malo bio probijen, branik je malo usao u hladnjak.Tako da sam spasio original hladnjak i sad je sve super.Kako mi je rekao amputirao je dva reda na hladnjaku i zakrpio.Znaci sve zajedno me je izaslo 90e punjenje, ruke i krpljenje.U svakom slucaju sam prezadovoljan. Adresa: Dijega Rivera 1,Altina,  063 545 182 Dusan se zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super a imas li neku garanciju bar na to krpljenje i koliko je trajala popravka vremenski mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za krpljenje nema garancije ali to je vecno kad se zakrpi nema to sta da se desi ako se opet ne probije, ali rekao mi da dodjem odma ako se nesto ne planirano desi.Vremenski jedno sat odprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neka akcija po Bg ako se kupi gorivo  onda je cena servisiranja klima uredjaja 2000 ,regularna je 4500.U pitanju je Sve yaVas auto servisni centar,ima li neko iskustva sa njima_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje muke Tantalove od danas  :wallbash: 

 

DSC_0787.jpg DSC_0788.jpg DSC_0789.jpg 

 

Curkala je malo, prije mjesec-dva napunjena i danas nije više mogla da izdrži. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću da svratim ili kod Gorana ili kod ovog drugog momka sa Altine da vidim koliko će me doći popravka. Juče sam se čitav dan šunjao po centru Beograda i pakao san preživio :)

Sent from my LT30p using Tapatalk 4 Beta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo imam problem sa klimom! proverio sam i napunio sistem freonom ali kada hocu da ukljucim klimu nista se nedesava sve dok prekidac neokrenem skroz desno tada ukljuci kompresor ali greje, probao sam da ukljucim kompresor direktno zicom i tada ukjuci i hladi super, upitanju je marea 100td!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Danas napunio klimu... U Dunav Auto u Nišu...

 

Cena 2.500,00 din... Pojeftinilo, ili imaju akciju.... Znam da je ranije bilo 3.000,00...

 

Slika0380.jpg

Inače je u jednom momentu  počela jedna kazaljka na aparatu za punjenje da vibrira kao sumanuta i ovaj mi reče da mi pušta na ventilu... Zašrafio nešto u ventilu, satavio kapicu i rekao, to ti je to...

 

Nadam se da će mi potrajati ovo bar do letovanja... :(

 

Džabe sam se nadao.... Ispustila klima negde... Ne 'ladi... :(

 

Ebem ti mene, što ne odo' prvo u neki servis da je iskontrolišu...

 

Ništa, čekam platu, pa servis, pa ponovo punjenje...

 

Jbg, ja k'o španska serija... Danas bio kod majstora za klimu... 

 

Kaže frajer, daj bože da je prazna, da olakšamo svima... Što nije problem, jer bila je prazna.... Onda ju je napunio nekim gasom i držao je pod pritiskom nekih sat vremena. Mislim da je bilo u pitanju 9 bara. Posle nekog vremena je sasvim malo, skoro neprimetno pao pritisak, i onda je tako ostalo. Pokušao je majstor da se umuva tamo ovamo, da čuje ako negde pušta, međutim nema ništa... Posle nekih sat dva, predložio mi je da je napuni, i da ubaci ono floroscentno ulje,  koje će pokazati ako negde pušta, jer ovako ne može da nađe ako negde pušta...

 

Napunili smo je i sad treba da vozim dok radi... Kad ne radi da odem do njega da vidimo gde curi...

 

Mada po karakteristikama, koje je izbacio aparat za punjenje, on veruje da ću moći da izguram sezonu...

 

U svakom slučaju, odoše 3,5 somića kao ništa.... :)

 

Slika0432_Copy.jpg

Edited by Dača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...