Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

pozdrav,imam manuelnu klimu kad je upalim ništa se ne dešava,osim što se čuje kao da radi ventilator na prvoj brzini,zvao sam par servisa i uglavnom mi savetuju da dođem da je napune i šta već još treba,

pa onda mogu da ustanove štaje u pitanju,

e sad problem je u tome što oni to naplaćuju pa ako se ustanovi da je kompresor ili nešto tako,onda ako nemaš para da popravljaš oni ti isprazne sistem i svakako naplate punjenje

koje košta od 3000 do 4000 din, kako kod koga,ali niko neće ništa da mi konkretno kaže.

da limožda neko može da preporuči neki servis iz NS-a onako iz ličnog iskustva :)

Edited by zidar74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro svaki servis u NSu ima stanicu za klime. Mogu da ti preporucim "Bugarskog" u Jovana Cvijica, a i "Zorana" u Petrovaradinu, posto sam sa njima imao iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas napunio klimu... U Dunav Auto u Nišu...

 

Cena 2.500,00 din... Pojeftinilo, ili imaju akciju.... Znam da je ranije bilo 3.000,00...

 

Slika0380.jpg

Inače je u jednom momentu  počela jedna kazaljka na aparatu za punjenje da vibrira kao sumanuta i ovaj mi reče da mi pušta na ventilu... Zašrafio nešto u ventilu, satavio kapicu i rekao, to ti je to...

 

Nadam se da će mi potrajati ovo bar do letovanja... :(

Edited by Dača

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj dečko sa altine, nikola se valjda zove, radi posao svaka mu čast,meni nije radila klima zbog nekog problema oko elektrike, ustanovio kvar, popravio, napunio klimu, sve za pola sata, objasnio šta, kako, zašto i  što je važno povoljan je. ima moju preporuku. kada se udje na altinu ( levo skretanje kod MBG pumpe ) ide se pravo, (desno se  ide za Fiat Servis Goran), posle 300,400 metara sa strane je tabla na kapiji, piše auto klime i broj tel.

Edited by mare batica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, Nikola se proslo leto malo pomucio oko moje klime, ali kako je tada napravio tako i sada hladi... Sve preporuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesira :D me kolika je okvirno cena punjenja prazne klime kod vaš ili u vašoj okolini ?

Kao što znate, imao sam "onu" situaciju pa sam menjao hladnjak a kako sam u hroničnom deficiti sa parama tek sad se javila mogućnost da i to završim. >_>

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je ful servis ili punienje oko 4 soma, neka me neko ispravi ako gresim.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi servis zoran u petrovaradinu, uvek su bili bar za nijansu jeftiniji od drugih. Ja sam prosle godine platio 3000

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Danas napunio klimu... U Dunav Auto u Nišu...

 

Cena 2.500,00 din... Pojeftinilo, ili imaju akciju.... Znam da je ranije bilo 3.000,00...

 

Slika0380.jpg

Inače je u jednom momentu  počela jedna kazaljka na aparatu za punjenje da vibrira kao sumanuta i ovaj mi reče da mi pušta na ventilu... Zašrafio nešto u ventilu, satavio kapicu i rekao, to ti je to...

 

Nadam se da će mi potrajati ovo bar do letovanja... :(

 

Džabe sam se nadao.... Ispustila klima negde... Ne 'ladi... :(

 

Ebem ti mene, što ne odo' prvo u neki servis da je iskontrolišu...

 

Ništa, čekam platu, pa servis, pa ponovo punjenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti komtrolise servis, tu ti taj aparat sa slike kontrolise sve prvo izvlaci, pa vakumira barem 30min, pa ako je sve ok. onda pusta freon i ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daco

Pa sta ces u servis na kontrolu kad si otisao u klima servis tj deo auto servisa koji se bavi klimom. 

Nazalost neke stvari se nauce na tezi nacin. Tuzno je to sto gde god da odes da ti nesto neko uradi moras da se razumes u to da te neko ne bi prevario. Tako je u ovoj zemlji bilo i bice. 

 

Meni je crkao hladnjak klime tj probijen je od udarca u nesto nekog prethodnog vlasnika, e ja tada naivan (a i srecan sto necu voziti vise jugo) u vezi poznavanja auto klime, progutao pricu vlasnika da ne radi presostat i zamalo da ga kupim, al sam ipak prvo otisao u servis na proveru gde su mi ljudi posle 2 minuta rekli da menjm hladnjak jer je probijen i nema krpljenja, hocu li nov ili polovan i da ta operacija kupovine, zamene hladnjaka sa punjenjem i rukama izadje od 7000 ako ugradjujem polovan i 15000 ako je nov. I sad zamisli da sam dao jos 5800 za presostat koji mi ustvari ne treba isekao bih vene.  Kada sam savatao vlasnika i rekao mu sta je problem sa klimom covek se kune da je njemu tako receno u servisu, otisli u servis na objasnjenje sta je u stvari sa klimom, navodno niko se ne seca da je taj auto uopste dosao u servis zbog klime nego radi redovnog servisa .... Znaci ludilo,kome da verujes, mada verujem ipak vlasniku jer je komsija i 30 godina mladji od mene....

Doduse klima mi ne radi i dalje, mnogo mi je skupa investicija za uredjaj koji radi nekoliko dana u godini ali videcu .....

 

Zato imas ovaj forum procitaj koje probleme slicne ili iste imaju vlasnici punta pa pitaj pre nego sto se odlucis da nesto radis na puntu.....

Nadam se da si dobio i sacuvao neki racun da si punio klimu i da na osnovu toga reklamiras posao. E sad to sto majstor uvek moze da se vadi da je nesto u medjuvremenu crklo tu se ne moze nista, takva je vrsta posla koji radi, gde ne mozes da dokazes da i pre punjenja klima nije drzala freon jer da je drzala ne bi isao na punjenje..... moras da probas da reklamiras, samo budi uporan, mozda i uspes da isposlujes kada i ako otkriju kvar bar da ti ne naplate freon koji je iscureo ne tvojom greskom.

Nisi rekao da li je klima hladila posle punjenja i posle koliko dana si otkrio od dana punjenja da klima ne hladi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da proverim da li imam freon u sistemu? Kada sam kupovao auto prosle godine predhodni vlasnik mi je rekao da je on punio klimu ali da se kompresor klime pali kada se upali ventilator hladnjaka, probao sam prosle godine avgusta po onim vrucinama nekoliko puta da je upalim kada je motor bio hladan i cula se promena rada u motoru kad upalim dugme klime ali ona nije duvala hladno, nego nekako mlak vazduh, drug pogledao neku aluminijumsku cev pretisnuo neki cep i samo izlazio vazduh i reko mi prazna mi klima. Pre neki dan sam cisto reda radi je upalio kada se motor zagrejao, stavio na 18c postavio jacinu na cetvorku , pustio da duva u mene ono duva ladno, islkjucim klimu da duva samo ventilator za nijansu duva topliji vazduh, pipnem onu plastiku na prorezima ventilacije ona ledena.

O cemu se ovde radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo odeš u servis koji se bavi sa auto klimama. Priključe aparat izvuku sav rashladni gas, vakuumiraju ceo sistem i tada prate. Ako vakuum pada znači sistem negde pušta. Zavisno od pukotine / oštećenja kako se lako otkrije ili ako je mala onda se ubacuje UV boja sa rashladnim gasom. Na mestu curenja pokažu se tragovi UV boje.

Ako je sve uredu, onda se sistem puni sa novim gasom i uljem. Prosto.

Moguće da u međuvremenu nešto popusti . 

Ko je u kolima svaki dan i ne želi da dođe na posao ukiseljen (i da se vrati) taj koristi češće klimu .

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi odgovor ...

Moj ti je savet da kad odes u klima servis stoji pored majstora i gledaj sta rade iako nemas pojma sta rade, postavljaj pitanja iako to majstori ne vole a pre toga proguglaj malo, ima dosta o tome kako rade auto klime,nauci nesto o auto klimama novac je tvoj pazi da ne prodjes kao Daca iz posta iznad. Nemoras bas da budes sto posto potkovan ali nemoj da dozvolis da te zeznu za tvoje rodjene pare...

inace to "rekao prethodni vlasnik" stavi macku o rep vidis kako smo i ja i prethodni vlasnik prosli sto se tice klime doduse taj auto prethodni vlasnik je kupio na auto placu a birao ga je njegov cale taksista....pa sad ti vidi kad su uspeli i taksistu da zeznu.

Cilj svakog prodavca je da uvali robu i uvek ce je hvaliti kakvog god da je kvaliteta

Javi kad budes odradio servis klime

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve mi je jasno sto se prodavaca tice, ovaj je svasta nesto reko, za sada cu klimu da ostavim na stranu posto treba da radim veliki servis, posto ne idem po gradu kada su najvece vrucine klima mi nije potrebna za sada,  ujutru kada idem na posao nema potrebe za klimom a popodne kada se vracam otvoren prozor zavrsava posao jer je voznja na otvorenom maltene kroz prirodu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...