Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

meni sledece nedelje sledi provera, najverovatnije u novi freon....

Znaci kod Duleta u zemunu je 4500 RSD

ostale preporuke i cenovne varijacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ ovo i mene interesuje jel je poca klima da se oseca, ako ima neko da odgovori koji preparat kako sta?

asepsol najeftinija varijanta ima u lilly-ju, apotekama ili hipermarketima (150 din)a imas i cistace klima po hipermarketima i radnjama auto delova (600-1200 din) varijente su na rasprsivanje i na cevcicu. Meni sprejevi nisu puno pomogli, probacu asepsol.

Problem je sto je tesko doci do dela gde je budj a samo direktna aplikacija je uspesno resenje problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno od resenja za eliminaciju neprijatnog mirisa u kabini je gasenje klime par minuta pre gasenja auta.

Pri narednom paljenju neprijatnog mirisa ili nema ili je minimalan.

Isto tako, ako se ne mora - ne paliti klimu za kratke relacije od par km.

Te oscilacije temperatura pogoduju mikroorganizmima.

Asepsol ili Likvi Moli klima sprej mogu pomoci. Isto tako, mogu se koristi vise, tj cesce, posto "jednokratna upotreba pre leta" daje rezultate ali ograniceno, tj razlicito vreme zavisno od kilometraze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek gasim klimu poslednjih dva kilometra tj 2-3min voznje ali dzaba ne pomaze, tj ko zna kako bi bilo da ne gasim. Moj problem je sto 90% vremena u gradskoj voznji drzim recicrkulaciju ukljucenu jer mi i pored polen filtera sa aktivnim ugljem smetaju izduvni gasovi kamiona, autobusa i ostalih g*v*na

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi pomogne. Interesuje me gde mogu da dopunim klimu freonom u BG-u a da me pritom ne oderu... :)

U pitanju je Fiat Punto mk.2a 1.2 8v... :)

Edited by vampire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video na karaburmi, mirjevski bulevar preko puta Merkura, ima gomila majstora a jedan radi klime, planiram da svratim kad mi finansije dozvole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na red je dosla i moja klima, klimu sam prepustio majstor Duletu sa Altine, znaci covek za svaku preporuku veoma ljubazan i predusretljiv, sve sto radi objasnjava, klimu ispraznio pa napunio novim freonom, testirao i dezinfikovao kanale unutar vozila nekim austrijskim preparatima i sve to za 4.500 din. a moze i bez dezinfekcije onda je jeftinije. Ko treba da odradi klimu svaka preporuka za majstor Duleta Altina.:thumbsup:

Bio sam i ja kod Duleta, za svaku pohvalu... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ako je pitanje na pogresnom mjestu izvinjavam se ;)

eh ovako klima mi nije radila nikako kako sam uzeo stila i odem kod majstora koji kazu puni klime kad ciko nesto uvrnu proba tam vam kompresor i kaze ovdje ti je kompresor otiso ...cca 200€ polovni ti nepreporucujem jer je i to macak u vreci al et ako ces biti mirniji napunit cemo malo pa da porbamo i haj on napuni ja upali kad poce nesto krcat al puse hladno ja se obradova evo ga proradi ... medjutim opet mi kaze ovo puno nesto krci nepreporucujem da ovako vozis mozes samo jos vece stete napraviti i isprazni freon i to je to kaze ...eh sad jel to bas tako ko sto on kaze i imal tu reparacije i popravki ....hvala svima na odg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparacija i popravka je po meni neisplativa u odnosu na cenu polovnog. Nije polovan macka u dzaku. Svaki poslovan otpad ce ti vratiti lovu ili zameniti drugim ako nije dobar. Novo ulje u njega i sluzice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje da li je dobro voziti Stila 115KS na 1700 1800 obrtaja (to mi je otprilike 55 - 60 kmh kad vozim kroz nasaljeno mesto u 3 , da me ne cimaju i ne slikaju ) ?

Neki majstori mi govore da nije dobro voziti pri toliko obraja zeznucu dizne , sto znaci da kroz grad moram konstantno da vozim u 2 samim tim mi je i potrosnja mnogo veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno pitanje, pre nedelju dana sam menjao filter onaj u kolima, jutros sednem i krenem da upalim ventilaciju a ono neki smrad uzasan (bukvalno na fekalije) to je trajalo dobrih 10-15 minuta, sta moze to biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje da li je dobro voziti Stila 115KS na 1700 1800 obrtaja (to mi je otprilike 55 - 60 kmh kad vozim kroz nasaljeno mesto u 3 , da me ne cimaju i ne slikaju ) ?

Neki majstori mi govore da nije dobro voziti pri toliko obraja zeznucu dizne , sto znaci da kroz grad moram konstantno da vozim u 2 samim tim mi je i potrosnja mnogo veca.

samo peglaj i ne misli,bez brige!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da pohvalim prvo sebe :thumbsup: pa onda i servis "DC" iz Zrenjanina! Posle zavarivanja Al cevi na rasponu izmedju isparivaca i motornog prostora obavio sam sve potrebno za uspostavljanje rada klime u doticnom servisu. Izuzetno prijatni ljudi koji su mi izasli u susret i obavili posao bez zakazivanja iako su u poslu. Valjda su se sazalili s obzirom na ove temperature?! :thumbsup: Tople preporuke svima koji se zateknu u blizini a pomoc im je potrebna. Nalaze se preko puta OMW pumpe posle Autobuske stanice iz praca Bg ! Inace rade i ostale sklopove ali je to za drugu temu.

Problem sam imao jos od kupovine a na otpadima za taj deo traze oko 40e. Nasao sam zavarivaca a sve ostalo sam licno odradio sve do provere i punjenja. Veoma sam zadovoljan ucinjenim pa sam s toga hteo da podelim svoju radost s drugarima sa foruma ! :band::animier::animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U aprilu servisirah klimu u i ona je verovatno ok ali unutar kabine mi ubacuje topao vazduh poznanici kazu da je do neke mehanike ili motorica koji otvaraju klapne, a inace uredno mi duva i gore i dole i sa strane i direktno ALI TOPAO VAZDUH nista mi tu nije jasno klima nije problem provereno kod majstora koji je i punio ali covek kaze mora da se skida sredisnji stub a on to ne radi kome da se javim nemam pojma. Zimus mi je pola auta grejala a pola hladila pa odjednom proradise obe strane tako mi je bilo i sa klimom levo je hladila desno grejala pa odjednom proradila

ali sada na plus 40 obe strane grejuuuuuuuuuuuuuuu :wallbash:, da li znate kome da se javim i otklonim ovaj problem da li je to neko vec radio i koliko to moze kostati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li znate kome da se javim i otklonim ovaj problem da li je to neko vec radio i koliko to moze kostati?

u Batajnici imas na glavnoj ulici "Nelly auto" vlasnik se zove Srdjan,covek je skroz korektan i u svom poslu je expert,ako te zanima mogu ti dati kontakt tel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obisao sam dva tri servisa bice ovo jedno bolno i skupo iskustvo.!!!

Mozda je klimatronic ako je on to je oko 80 eu

Mozda su motorici oni su oko 10 - 30 eu zavisnosti koji ali plus demontaza i montaza centralne konzole i cele table ako bude bilo potrebno !!!

Bit ce veselo .............................:crybaby: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam lancia kappa 20.20,i imam problem sa kompresorom,dva puta,su menjani diktuni,i opet pusta freon,puklo mi je i crevo dva puta i sve to za 30 km voznje.

molim neko ako ima predlog da kaze.

ja sam iz makedonije,ohrid.

poz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, gde da oteram bravu u Novom Sadu ili okolini da mi nameste automatsku klimu... Naime, već tri godine regulacija temperature malo radi, malo ne radi, a uvek prijavljuje error cl code 65 - motorić za pomeranje klapne. Motorić prvo remontovan, pa menjan dva puta, ali ista greška se opet ponavlja..

jel postoji neki servis koji zna išta oko ove automatske brljotine :realmad:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...