Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Mozda je i alternator posto se optereti ali zvuk jasno dolazi iz kompresora a ne verujem da moze da se prenese sa alternatora posto njega nismo mogli da poslusamo nisko je dole a uzeo sam ga polovnog prosle god posto je auto stigao sa neispravnim i svakako samo mislio ako se ovo radi da se i alternator pretrese posto smo merili skoro unimerom 13,7-13,8 puni sto je neka donja granica (onaj moj lidlov ispitivac digitalni pokazuje full charging), sa klimom padne jos malo ispod, trebalo bi preko 14 da ide kad je u top stanju i da ne pada ispod 14 sa potrosacima, tako mi rece ovaj drugar majstor po njegovom iskustvu sa fiat-alfa-lancia programom, mada ima oprecnih misljenja ali dobro svakako bih ga pregledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da brunda hoće i kad ima višak gasa u sistemu, ali ne verujem da je neko dva puta sipao više gasa (pošto je menjan kompresor).

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

pokusavam da vidim gde sam se zeznuo, nikad mi nije trazio to javno ili privatno da biram

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2022 at 4:41 AM, OMP said:

ali kazem 90% samo fali gas

Deluje da je resenje dopuna gasa jer se auto proda i do tada jeste bilo neko resenje, a sta se desava kasnije, obicno prodavac nikada ne sazna. Ako sistem  radi kako treba, onda ne ispusta gas i miran si godinama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svakog punjenja covek koji mi puni klime testira sistem, grune na 15-16 bari ako negde pusta mora da pkaze iako klima radi na manjem pritisku mislim 12-13, ako negde propišisa ne punimo nego trazimo gde pusta, obicno je to hladnjak ili neka cev pa dok se to ne sredi nema punjenja, e sad mozda ima onih koji dopune po fazonu drzi vodu dok majstori odu ali pre cu ostaviti tako kako jeste i napomenuti da klima ne radi iz tog i tog razloga i korigovati cenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dale said:

Deluje da je resenje dopuna gasa jer se auto proda i do tada jeste bilo neko resenje, a sta se desava kasnije, obicno prodavac nikada ne sazna. Ako sistem  radi kako treba, onda ne ispusta gas i miran si godinama. 

Pod uslovom da klimu redovno ukljucujes i leti i zimi.

16 minutes ago, OMP said:

Pre svakog punjenja covek koji mi puni klime testira sistem, grune na 15-16 bari ako negde pusta mora da pkaze iako klima radi na manjem pritisku mislim 12-13, ako negde propišisa ne punimo nego trazimo gde pusta, obicno je to hladnjak ili neka cev pa dok se to ne sredi nema punjenja, e sad mozda ima onih koji dopune po fazonu drzi vodu dok majstori odu ali pre cu ostaviti tako kako jeste i napomenuti da klima ne radi iz tog i tog razloga i korigovati cenu. 

To mnogi ne rade,nego ti napune uzmu pare i kazu ako pusta dodji,pa ja znam da pusta,al on kaze mora da vidi gde i onda sam dzabe punio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u koji god servis da odes moraju prvo da provere sistem, to je valjda logicno i osnovno makar pritiskom a mnogi stavljaju i onu boju da isprate ako pusta gde pusta pa kao vozis par dana i onda dodjes da gledaju sa naocarima pa ako nigde ne pusta urade dopunu ali to i ako pusta su jako mala pustanja jer ako ne pokaze odmah da obara kazaljku manometra ili cujes da sisti, mala curkanja mogu da traju dve, tri god i to nije tako strasno, nekad se vise isplati dopunjavati na svakih god-dve nego traziti problem ako je nesto komplikovano za rad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako se radi u vecini specijalizovanih servisa za klimu. Problem je sto sada malte ne svaki vulkanizer ima i masinu za dopunu klime. 
Na Auto komandi, gde sam radio vise svojih automobila tako rade, provaravaju i pod jakim pritiskom i vakuumom. Dopune klimu, dodjes kasnije na proveru gde pusta, resi se problem i posle dopune opet besplatno ako kod njih menjas hladnjak ili radis tu popravku. Znaci iako ti fakticki 2 puta pune, naplate jednom.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je pre par dana bio da proveri kao osetio da slabije hladi hjundai i20 2018 god. Kao što vi pričate ispustili sve proverili taj vakum i napunili ,kaže falilo 140g i sad mu jače hladi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...