Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Dopunio sam klimu,nigde nepusta.Kad je resetujem radi normalno ali odma posla par trenutaka krene vozaceva da duva toplo.Taj motoric toplo-hladno je ovaj skroz dole jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam isao kod Saleta pred letnju sezonu na servis klime, sve je odradio i rekao da dodjem za 2 nedelje na kontrolu.. Cale na Stilu imao problem toplo/hladno i juce mu je Sale nametio da stalno duva hladno, ako i ostali nece da se mlate sa motoricima - 1000din intervencija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog 2000 godisnje nece propasti.. Opet je jeftinije nego da placa motoric 20e plus ruke i pitanje je koliko ce trajati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bio kod Saleta, naplatio mi je dezinfekciju, punjenje i stavljanje boje 3500? Ne znam koliko je vama naplatio, ali na sajtu vidim da je to 2500.

Takođe mi je rekao da mi je otišao neki ventilator na reostatu i da ih ima dva. Taj prvi ne radi, drugi radi i može da mi napravi problem na sistemu? Iskreno prvi put čujem za to pa sam hteo da vidim šta vi kažete

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Pluto said:

 

Takođe mi je rekao da mi je otišao neki ventilator na reostatu i da ih ima dva.

 

 

Obrnuto :D reostat na ventilatoru...
Verovatno ti radi samo druga brzina ventilatora...

2500 je obicno cena samo punjenja, neki stavljaju boju, neki ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to :D znači ima smisla to što mi je rekao, pošto ja prvi put čujem da to ima, rekao mi je da mi prva ne radi i da druga samo radi i da to je sistem preopterećen pa da što pre to odradim

 

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka za servis klime, Vidikovac-Banjica?
Nešto mi se kompresor klime pali i gasi kad sam u leru.. Nadam se da samo fali freona..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djuk85 na Kanarevom kod Gazele, pre Čačanina sa desne strane. Kod njega sam pre 2 godine odradio dezinfekciju klime i dopunu, 2.000 dinara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, baš ću da pogledam :)
Znam da je kod Saleta u Žarkovu cena 3500,pa nije mala razlika...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=17583]Djuk85[/mention] na Kanarevom kod Gazele, pre Čačanina sa desne strane. Kod njega sam pre 2 godine odradio dezinfekciju klime i dopunu, 2.000 dinara. 
Bio sam u prolazu i svratio kod ljudi,odmah su ga prikačili... U sistemu je bio neki čep kako kažu i imao je 270 od 650 grama freona... To je sredjeno i sad se hladimo punom parom :)
Cena 2500
Hvala još jednom :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam servisirao tvingo u Polar auto klime na Autokomandi po preporuci elektricara koji me je korektno prosledio strucnijim kolegama. Problem je bio sa hladnjakom. Momci su super, znaju svoj posao, imaju dosta delova i alata, cak prave cevi za klime po meri... Dosao sam posle i pasat da dezinfikujem i proverim. Posto su brzo ustanovili da klima radi dobro, nisu ni hteli da rade i naplacuju dopunu iako nije bilo guzve. Poslao sam dosta prijatelja tamo, svi su bili zadovoljni, a i od jos ljudi cuo da su strucni i korektni. 
http://servisautoklime.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/24/2020 at 12:53 PM, Djuk85 said:

Bio sam u prolazu i svratio kod ljudi,odmah su ga prikačili... U sistemu je bio neki čep kako kažu i imao je 270 od 650 grama freona... To je sredjeno i sad se hladimo punom parom :)
Cena 2500
Hvala još jednom :)

Bio i ja danas do njih da dopunim svog Punta. Kod mene još manje gasa u sistemu nego kod tebe ali se posle dopune za 2.500 dinara ponovo hladimo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. Al mi se nešto vrti cifra od 1000 eur po glavi, naravno gore-dole koja stotina

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=17583]Djuk85[/mention] na Kanarevom kod Gazele, pre Čačanina sa desne strane. Kod njega sam pre 2 godine odradio dezinfekciju klime i dopunu, 2.000 dinara. 
Moze tacan naziv servisa? Ili jos bolje adresa.

Guglam, ali nema sanse da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod Gorana da dopunim klimu, misleci da mi je nestalo freona, medjutim freona je imalo ~350/550, za 5 minuta su nasli da treba reostat ventilatora da se zameni i resen problem. Otkad je Alfica kod mene do dva i po jedva da je radila klima, sada vec na jedinici hladi kako treba. Svaka preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u Zemunu, sta god da ti kazem, slagacu te, najbolje da pozoves i  da pitas, ovo je prvi put da sam bio kod Gorana u servisu tako da ne znam tacan odgovor. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...