Jump to content
FAS Goran
zverko

Klima servisi - iskustva

Recommended Posts

Mene su tamo oladili pre dve godine, mislim, otkacili, da ne bude zabune  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

nisu hteli da se zazaju sa zamenom creva, pa sam isao kod Nikole sa Altine, nije fensi servis ali decko zna znanje i prema meni je bio skroz koreketan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nešto mi treba, neko ko radi samo klime a ne svaštari, a do sada sam bio u Lav autu, Sve za vas auto kod sajmista, i kod nekog kljucara na Vidikovcu u Susedgradskoj uluci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgora situacija je kada nešto nije u redu. Tada te šalju kod električara , ovaj te vraća na početak i tako u krug. Najbolja varjanta kada je sve na jednom mestu.

I kada je sve ispravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce da na vakumu pokazuje da je sve ispravno, a da klima curi. Mora da se napuni boja i da se proveri ceo sitem, da bi se naslo gde curi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdrži jednu sezonu, jedno leto i preko zime ispusti i opet ne hladi. Vakum test prođe, tako bar kažu ovi što pune, neko kaže možda na ventilima pušta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da pusta na ventilima za punjenje, ako iglica ne vlaja i to se provera isto kao sto i proveravas ventil na gumi. Kada se radi vakum, postoji fora da se testira sam vakum, i tu je tolerancija 0.000000000001%, sve preko toga znaci da negde pusta, a da bi se utvrdilo tacno gde, mora da se sipa boja i da se trazi mesto curenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna neko da preporuci majstor za klime u Valjevo? Prijatel ima problem sa klumpm kod Puntic, zeza neki deo koji nemoze da ga kupi odvojeno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ne moze da se vakumira klima znaci busno negde ... hladnjak, creva, spojevi, ventili i sl ... 1000 stvari moze da ne valja nazalost ... drugar je punio svako prolece tri godine za redom ???? ... na kraju na nagovor zamenio hladnjak klime i sad je miran ..... stari hladnjak izgleda kao da su ga jeli crvi ... a majstori punili ? punili ? .... uzimali pare i cutali a on nije se zapitao zasto mu klima ne radi i iz godine u godinu placao  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, koliko kosta hladnjak, a koliko punjenje jednom godisnje? Neko ne zeli da popravlja i krpi, jer mu se vise isplati da godisnje da 15e za punjenje, nego da u startu pukne 100+e za remont, popravke, servise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li lezaj kompresora klime za Lancia Lybra 1.9 jtd (2001 god) oznaku?

Neko kaze 30x52x22 ,drugi 30x52x12.

Sta je tacno?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala za Klima servis u Vinogradarskoj, kod Zorana! Juce sam svratio da se konsultujem, puklo mi crevo do kompresora jer je donja greda bila malo pomerena i dodirivala je crevo koje je vremenom procurelo. Decko je odmah uzeo auto da radi i prezadovoljan sam uradjenim poslom! Jeste cena malo ozbiljnija, 50 Evra, ali tu ulazi varenje tog creva, provera celog sistema, vratio je gredu i napravio prostor oko creva, isprao hladnjake i posteno napunio klimu, sada hladi za sve pare! Izuzetno korektan decko, makar u mom slucaju.

 

Eto, ako nekome zatreba nalazi se u Vinogradarskoj br 84. br tel 064 11 71 102.

 

Ako kontakt ne sme da se kaci slobodno ga obrisite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Politika foruma je takva da slobodno mogu da se ostavljaju kontakti, adrese i sl., sve dok to ne prelazi u reklamiranje ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao neko iskustva sa ovima ? Vidim akcija 2000 dindzi punjenje

 

Quote

 

A.C. Omega

  • Omladinskih Brigada 65a, lokal 10 (Blok 70a)
  • 11070 Novi Beograd

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trofeo

Otprilike je svuda po gradu cena 2.000 dinara za punjenje i dezinfekciju. Toliko sam ja prosle godine platio. 

Ako nemas problema da ti negde pusta gas onda mozes slobodno da dopunis bilo gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Punto1.2 Naravno, nego na 4-5 godina svakako treba odraditi servis klime jer nakon tog perioda auto osetno slabije/sporije ohladi kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo posteno, servis treba raditi godisnje, prvenstveno zbog zdravlja.

Tada se vrsi dezinfekcija, menja polen filter, proverava kompletno stanje klima uredjaja.

Ukoliko se ustanovi da nedostaje gasa, sanira se curenje pa se instalacija napuni gasom.

Uzevsi u obzir da je ulje hidroskopno, valjalo bi i njega zameniti ukoliko instalacija nije dihtovala.

Gas obicno curi na gumicama koje se nalaze na spojevima, iglicastim ventilima koji sluze da se na njih nakace manometri, a desava se da curi i na presostatu, hladnjaku...

Klima slabije radi iz vise razloga:
1. nedostatak freona

2. zapusen polen filter

3. zaprljana turbina ventilatora

4. zapusena/ prigusena freonska instalacija

5. lose stanje kompresora klime

6. suvise visoka spoljna temperatura (tada iskljuciti recirkulaciju jer ce klima brze ohladiti ako vrti samo vazduh koji se nalazi u kolima. kada se dobije zadovoljavajuca temperatura u kolima, ukljuciti recirkulaciju).

 

Klimu obavezno iskljucivati pre kraja voznje i ostaviti ventilator da radi kako bi se osusio isparivac i sprecila pojava budji. Budj se javlja i kada je zapuseno/priguseno odvodno crevo za kondenzat, a tada se moze dogoditi i da klima procuri u unutrasnjost vozila. Ovo je relativno cest slucaj na Astrama G

 

Videcu da kasnije okacim slike starog i novog freonskog filtera (ako ih nisam obrisao iz telefona) koji nije iz auto klime, ali mu je sem velicine i oblika sve ostalo isto.

 

Evo ih filteri. Nemam sliku u telefonu ali sam slao Viberom pa sam napravio screenshot. Iako se ovi filteri nalaze na drugom rashladnom uredjaju, mnogo vecem od auto klime, princip rada je isti i problemi su isti. Na ovom gornjem se vidi koliko je zapusen, a dole se moze videti kako izgleda kada je nov.
 

filteri.jpg

Edited by Punto1.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

HVala,ljudi :) Meni licno ne pusta nigde,nisam pitao za sebe :D Inace slazem se da bi trebao da se radi servis. Ne mora bas svake god ali svake 2naprm... Inace znam da je svuda oko 2500 do 3000 zato sam pitao za ove likove :D prosle godine sam punio svoju kod lika sto radi kucne klime uglavnom i platio sam 2500 :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...